09 paz 2023

Jaka karma dla psa będzie najlepsza?

Prawidłowa dieta psa jest jednym z elementów decydujących o jego zdrowiu, kondycji i samopoczuciu, dlatego powinna być przemyślana. Szczególne znaczenie w żywieniu czworonogów odgrywają suche karmy dla psa. Odpowiednio dobrana karma sucha dla psa powinna mieć skład odpowiadający bieżącym potrzebom pupila. Jaka karma dla psa będzie najlepszym rozwiązaniem? Po odpowiedź zapraszamy do naszego wpisu! 

Jedzenie dla psa – rodzaje karm 

Dostosowane do potrzeb czworonogów karmy suche dla psów wpłyną korzystnie na ich zdrowie i samopoczucie, poza tym zawarte w nich składniki odżywcze ograniczą ryzyko wystąpienia niedoborów składników pokarmowych, witamin i minerałów. Najważniejsze rodzaje karm dla psów to:

  • sucha karma dla psa,
  • mokra karma dla psa. 

Dostępne na rynku suche karmy charakteryzują się niewielką zawartością wody, która wynosi zwykle około 10%, natomiast wilgotność mokrej karmy dla psów jest znacznie większa i może wynieść nawet 80%. Suche karmy dla psów różnych ras mają większą kaloryczność, z kolei karmy mokre zapewniają im właściwe nawodnienie. Odpowiednio zbilansowane jedzenie dla psa w postaci karm (zarówno suchych, jak i mokrych) jest w stanie zaspokoić jego potrzeby żywieniowe. 

Karma dla psów – jaki powinien być jej skład?

Wybierając jedzenie dla psa, szczególną uwagę należy zwrócić na jego skład. Wysokiej jakości karmy dla psów powinny zawierać w składzie:

  • składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju psów,
  • witaminy, w tym cenne witaminy A, D3 i E, które mają istotny wpływ na zdrowie psa,
  • minerały, ze szczególnym uwzględnieniem żelaza i cynku. 

Karma dla psa powinna zawierać w składzie również ważne dla czworonoga mięso, które stanowi cenny składnik budulcowy. Sucha karma dla psa nie powinna natomiast zawierać w składzie sztucznych dodatków i substancji, które mogą wpłynąć niekorzystnie na zdrowie pupila.

Sucha karma dla psa z dużą zawartością mięsa

Podawana czworonogom karma dla psów powinna wyróżniać się przede wszystkim zbilansowanym składem. Nie bez powodu ogromną popularnością cieszy się sucha karma dla psa z dużą zawartością mięsa – każdy pies jest mięsożercą, stąd też w jego diecie nie powinno zabraknąć mięsa. Na rynku dostępna jest między innymi karma dla psów z wołowiną oraz karma dla psów z kurczakiem, która wzbogacona o cenne składniki pokarmowe, witaminy i minerały zapewni im zdrowie, znakomitą kondycję oraz doskonałe samopoczucie. 

Najlepsza karma dla psa – czyli jaka?

Wielu właścicieli czworonogów zastanawia się, jaka będzie najlepsza karma dla psa. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ wybór karmy zależy od wielu czynników, w tym od wieku psa, jego rasy, wielkości i masy ciała, a także do stanu zdrowia, kondycji i samopoczucia. Dobrym wyborem może okazać się karma pełnoporcjowa dla psów, w składzie której znaleźć można niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu pupila składniki odżywcze, witaminy i minerały. Popularnością cieszy się również karma dla psów uniwersalna, czyli karma dla wszystkich psów.

Dobra i tania karma dla psa – gdzie można ją dostać?

Szeroki wybór jedzenia dla psa oferuje hurtownia karmy dla psów Aldomarket. Interesuje Cię dobra i tania karma dla psa? Internetowy sklep Aldomarket.pl to miejsce, gdzie dostępne są produkty, które wyróżnia wysoka jakość. Oferta hurtowni obejmuje produkty takie jak:

  • karma dla psów z wołowiną,
  • karma dla psów z kurczakiem.

W sklepie dostępna jest między innymi karma dla psa 20 kg i wiele innych karm, które przeznaczone są dla psów wszystkich ras.