Kosiarki Vicon

Poznaj kosiarki dyskowe najwyższej klasy

Kosiarki Vicon

Kosiarki najwyższej klasy

Marka VICON od dziesięcioleci jest kojarzona z najwyższej klasy rozwiązaniami do koszenia i zbioru zielonek. Unikalne rozwiązania stosowane w kosiarkach Vicon są wyróżnikiem w świecie maszyn rolniczych. Vicon to ponad 100-letnie doświadczenie konstruktorów połączone z wytrzymałymi materiałami i nowoczesną technologią produkcji.

Szukasz profesjonalnej maszyny do koszenia? Poznaj ofertę VICON

Produkty Vicon w naszej ofercie:
- czołowe kosiarki dyskowe
- zawieszane kosiarki dyskowe
- kosiarki dyskowe z kondycjonerem
- ciągane kosiarki dyskowe

Kosiarki rolnicze Vicon

Przygotowanie wartościowej kiszonki to proces składających się z wielu etapów. Pierwszym z nich jest koszenie. Jego precyzję, a tym samym najwyższą jakość paszy pozwolą uzyskać wysokiej klasy profesjonalne kosiarki rolnicze marki Vicon.

Profesjonalne kosiarki Vicon w ofercie ALDO

ALDO zawsze dostarcza rolnikom najlepsze rozwiązania. Dlatego od lat współpracujemy z firmą Vicon. Holenderska marka to bowiem ponad 100 lat doświadczenia w produkcji maszyn rolniczych, które są znane z innowacyjnych rozwiązań i wytrzymałości. W ofercie ALDO znajdziecie pełną gamę kosiarek marki Vicon.

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Zawieszane kosiarki dyskowe Vicon

Model Extra 117 o szerokości roboczej 1,65m to kosiarka Vicon przeznaczona dla mniejszych gospodarstw. Jej niska masa i małe zapotrzebowanie na moc pozwala na pracę z najmniejszymi ciągnikami o mocy już od 36 KM. Większą wydajność pozwolą osiągnąć kosiarki rolnicze Vicon serii Extra 200 o szerokości roboczej 2,8 lub 3,2 m. Kosiarki serii Extra 200 posiadają zawieszenie, które nie tylko dobrze kopiuje teren, ale także pozwala na koszenie zboczy o nachyleniu do 35o w górę i w dół.

Większym gospodarstwom proponujemy kosiarki zawieszane Vicon serii Extra 300 i 400 o szerokości koszenia od 2,8 do 4 metrów. Mogą współpracować z ciągnikami o mocy od 65 KM. System centralnego zawieszenia umożliwia precyzyjne kopiowanie terenu, a tym samym równą wysokość koszenia. Na czas transportu kosiarki są składane do pionu pod kątem 125o. Dzięki temu obie strony ciągnika są równomiernie obciążone, a środek ciężkości znajduje się nisko nad ziemią.

Czołowe kosiarki dyskowe Vicon

W naszej ofercie znajdziecie trzy modele kosiarek czołowych. Logo Vicon, również w tym wypadku oznacza po pierwsze – pewność, że kosiarka jest prosta i wygodna w obsłudze. Po drugie zaś, że precyzyjnie kopiuje terenu. Ciągane, pływające zawieszenie kosiarek czołowych oraz trójkątne dyski z trzema nożami gwarantują najwyższą jakość koszenia w każdych warunkach.

Większym gospodarstwom mlecznym proponujemy zestawy Vicon Extra 390 – 395. Kombinacja trzech kosiarek dyskowych ma szerokość roboczą od 8,75 do 9,5 m. Tym samym zapewnia maksymalną wydajność koszenia na dużych areałach.

Kosiarka Vicon z regulacją szerokości pokosu

Model Vicon Extra 332 XF to pierwsza na świecie czołowa kosiarka dyskowa z regulacją szerokości pokosu. Jej aktywny ślimak pozwala na formowanie szerokiego lub wąskiego pokosu. Kosiarka może składać pokos o szerokości 1, 1,15, 1,3 m, który mieści się między kołami ciągnika lub rozrzucić go, dla szybszego schnięcia, na szerokość 2,2 m. Regulację szerokości można przeprowadzić szybko i intuicyjnie bez używania narzędzi. Wystarczy po prostu zwolnić klamry na osłonach ślimaka i przesunąć́ je w odpowiednią pozycję, aby kosiarka układała pokos o żądanej szerokości.

Profesjonalne kosiarki dyskowe Vicon z kondycjonerem

Najwyższą jakość pokosu zapewni kosiarka Vicon serii Extra 600 i 700 z kondycjonerem. Kondycjonowanie pozwala uzyskać luźny pokos, a tym samym skrócenie czasu jego schnięcia. Kosiarki Vicon z kondycjonerem zwiększą wydajność i ograniczają koszty dzięki możliwości wyeliminowania przetrząsania pokosu.

Kosiarki dyskowe do roślin motylkowych

Vicon to także kosiarki specjalnie dostosowane do koszenia roślin motylkowych. Wyposażone w kondycjoner walcowy zapewniają optymalne traktowanie takich roślin, jak np. lucerna lub koniczyna. Gumowe rolki skutecznie zgniatają łodygi roślin uszkadzając powłokę̨ woskową, a jednocześnie zachowują najbardziej wartościowe liście. To z kolei pozwala na równomierne suszenie oraz efektywne wykorzystanie kiszonki.

Kosiarki rolnicze Vicon ciągane na kołach

Gama ciąganych kosiarek serii Extra 900 składa się z kilku modeli o szerokościach roboczych od 2,4 do 4 metrów. Maszyny dostępne są w wersjach z dyszlem mocowanym centralnie lub z lewej strony. Unikalna koncepcja – belka kosząca i kondycjoner są zawieszone niezależnie względem podwozia – umożliwia precyzyjne kopiowanie terenu. Maszyny serii Extra 900 są seryjnie wyposażone w kondycjoner palcowy lub rolkowy.

Profesjonalne doradztwo ALDO

Skorzystaj z pomocy fachowców ALDO. Zapytaj o najlepsze rozwiązania dla Twojego gospodarstwa. Dokładne informacje o ofercie i modelach kosiarek Vicon można uzyskać w Punktach Sprzedaży ALDO w Myszyńcu, tel. 29 77 21 988, Ełku, ul. Srebrna 1, tel. 87 52 00 38 i Wójtowie, ul. Grabowa 1, tel. 89 74 10 098.

Jakie są dostępne modele kosiarek Vicon?

W ofercie ALDO można znaleźć pełną gamę kosiarek marki Vicon. W Punktach Sprzedaży w Myszyńcu, Ełku i Wójtowie sprzedajemy wszystkie modele kosiarek Vicon. Mniejszym gospodarstwom proponujemy kosiarki rolnicze Vicon serii 117 – 124. Natomiast na dużych areałach sprawdzą się kosiarki Vicon Extra 390 – 395. W kombinacji „motyl” szerokość robocza koszenia sięga nawet 9,5 m.

Jakie akcesoria są dostępne do kosiarek Vicon?

Vicon to wiele modele kosiarek. Ich funkcjonalność można zwiększyć dzięki dodatkowym akcesoriom. Kosiarki rolnicze można na przykład doposażyć w kondycjoner. Kondycjonowanie pozwala uzyskać luźny pokos, a tym samym skrócić czasu jego schnięcia. Kosiarki rolnicze z kondycjonerem walcowym są natomiast dostosowane do koszenia roślin motylkowych. Takie wyposażenie zapewnia optymalne traktowanie takich roślin, jak np. lucerna lub koniczyna

Jaki jest poziom hałasu generowany przez kosiarki Vicon?

W konstrukcji kosiarki producent zastosował odpowiednio wyprofilowane koła zębate. Sprawiają one, że poziom hałasu generowanego przez kosiarki Vicon jest niski. Dzięki temu całodzienna praca nie jest uciążliwa. Listwa tnąca pracująca w kąpieli olejowej również obniża poziom hałasu. Niski poziom hałasu to komfort codziennej pracy. To także bezpieczeństwo, operator który nie jest zmęczony pracuje wydajniej i bezpieczniej.

Czy kosiarki Vicon są bezpieczne?

Kosiarki Vicon zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. Sprawdzona technologia oraz liczne zabezpieczenia sprawiają, że praca z kosiarkami Vicon jest bezpieczna. Również poziom hałasu emitowanego przez kosiarki Vicon ma niebagatelne znaczenie. Cicha praca kosiarki zmniejsza zmęczenie operatora. Tym samym pracuje on bezpieczniej i wydajniej.

Czy kosiarki Vicon mają różne opcje regulacji wysokości koszenia?

Podczas koszenia ramię nośne pozostaje w stałej pozycji względem podłoża. Dzięki temu listwa tnąca ma możliwość swobodnego ruchu i reagowania na nierówności terenu. n Nacisk listwy tnącej na podłoże jest także stały, bez potrzeby zatrzymywania się w celu przeregulowania docisku do podłoża. Wystarczy po prostu ustawić żądane nachodzenie kosiarki i maszyna jest gotowa do koszenia. Wysokość koszenia sięga od 30 do 60 mm.

Gdzie najlepiej sprawdzą się kosiarki Vicon?

Kosiarki rolnicze Vicon sprawdzą się w każdym terenie. Sprzęt z zawieszeniem bocznym pokaże swoją klasę na równych terenach zielonych. Kosiarki z zawieszeniem centralnym świetnie kopiują każdy rodzaj terenu. Pozwalają na koszenie terenu o dużej pochyłości. Można nimi kosić zbocza o nachyleniu nawet do 35 stopni.

Czy kosiarki Vicon sprawdzają się na zboczach lub terenach górzystych?

Kosiarki Vicon serii Extra 200 posiadają zawieszenie, które znakomicie kopiuje teren. Pozwala także na koszenie zboczy o nachyleniu do 35 stopni w górę i w dół. Tym samym koszenie na pochyłości nie stanowi żadnego problemu. Dzięki temu inteligentnemu rozwiązaniu firmy Vicon praca w terenie górzystym nie jest już wyzwaniem. Vicon pozwala na osiągnięcie maksymalnej wydajności w każdym terenie.

Zalety kosiarek Vicon

Zalety kosiarek rolniczych Vicon. Po pierwsze trzypunktowe zawieszenie. Po drugie spawana listwa tnąca z trójkątnymi dyskami. Po trzecie zabezpieczenie najazdowe. Po czwarte szybkie podnoszenie na uwrociach. Po piąte pionowa pozycja w transporcie.

Co wyróżnia kosiarki Vicon na tle innych producentów?

Vicon oferuje pełne wsparcie techniczne kosiarek. Wystarczy zarejestrować maszynę na portalu producenta, aby korzystać z narzędzi serwisowych online, które pomogą klientowi w pełni wykorzystać możliwości maszyny. Portal firmy Vicon zapewnia pełen dostęp do instrukcji obsługi oraz części zamiennych. Pozwala także poznać odpowiedzi na pytania, które są najczęściej zadawane przez użytkowników kosiarek Vicon.

Dealer kosiarek Vicon

ALDO to autoryzowany diler kosiarek rolniczych Vicon w województwie mazowieckim, warmińsko-mazurskim oraz podlaskim. Informacji o ofercie można uzyskać w Punktach Sprzedaży w Myszyńcu, Ełku i Wójtowie. Kompetentni doradcy ALDO pomogą w wyborze najlepszej kosiarki. Udzielą także informacji w jaki sposób najlepiej sfinansować zakup kosiarki.

Opinie i recenzje użytkowników kosiarek Vicon

„Vicon to Vicon! Napisał użytkownik portalu Agrofoto.pl. Na duży areał opłaca się. Więcej warto nawet zapłacić więcej. Widziałem ją w akcji, prędkość koszenia 20km/h w trawie nasiennej nie stanowi żadnego problemu.” To krótka, ale bardzo wymowna recenzja kosiarek rolniczych Vicon.

Obsługa i konserwacja kosiarek Vicon

Vicon to kosiarka jest prosta i wygodna w obsłudze. Podobnie jak wszystkie maszyny rolnicze, również kosiarki rolnicze wymagają jednak regularnej inspekcji oraz serwisowania. Producent zadbał jednak, żeby obsługa codzienna nie była skomplikowana i czasochłonna. Zastosowane rozwiązania techniczne kosiarek Vicon ograniczają ją do minimum. W rozwiązaniu poważniejszych problemów technicznych niezawodnie pomoże autoryzowany serwis.

Części zamienne i serwis kosiarek Vicon

Sprzedaży części do kosiarek prowadzą autoryzowane serwisy oraz markety rolnicze ALDO. Zdecydowana większość części jest dostępna od ręki. Wymiana części lub naprawa mogą więc być przeprowadzone bardzo szybko. Koszt serwisu nie jest wygórowany, a cena za naprawę jest wstępnie znana przed jej rozpoczęciem. Serwis ALDO działa w województwie mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Dostępne opcje finansowania i leasingu kosiarek Vicon

Pomocy w wyborze najlepszej formy finansowania zakupu kosiarki udzielą nasi doradcy. W Punktach Sprzedaży ALDO w Myszyńcu, Ełku i Wójtowie można uzyskać wyczerpujące informacje na temat finansowania zakupu kosiarki Vicon. Nasi doradcy pomogą wybrać leasing lub kredyt na zakup maszyny. Wybiorą również jego formę, która będzie najlepiej dopasowana do profilu i wielkości gospodarstwa.

Kosiarki Vicon – ceny i dostępność

W ALDO mamy pełną gamę kosiarek rolniczych Vicon. Wszystkie modele kosiarek rolniczych Vicon oferujemy w atrakcyjnych cenach. Maszyny dostępne są stale. Promocje i wyprzedaże to dodatkowa możliwość kupna kosiarki w jeszcze niższej cenie. Pula wysokiej jakości maszyn dostępnych w promocyjnej cenie jest jednak ograniczona. Cennik maszyn jest dostępny w Punktach Sprzedaży ALDO.

Gdzie kupić kosiarki rolnicze Vicon w Polsce?

Różnorodny sprzęt rolniczy, w tym między innymi kosiarki Vicon, kupisz w naszych Punktach Sprzedaży. ALDO prowadzi sprzedaż kosiarek rolniczych w następujących Punktach Sprzedaży:

Województwo mazowieckie

Punkt sprzedaży ALDO w Myszyńcu, ul. Prosta 1:
tel.: +48 29 77 21 980

 • powiat mławski,
 • powiat ostrołęcki,
 • Ostrołęka,
 • powiat ciechanowski,
 • powiat przasnyski,
 • powiat makowski,
 • powiat żuromiński.

Województwo podlaskie

Punkt sprzedaży ALDO w Myszyńcu, ul. Prosta 1:
tel.: +48 29 77 21 980

 • powiat grajewski,
 • Łomża,
 • powiat łomżyński,
 • powiat kolneński.

Punkt Sprzedaży ALDO w Ełku, ul. Srebrna 12:
tel.: +48 87 520 00 38

 • Suwałki,
 • powiat augustowski,
 • powiat sejneński,
 • powiat suwalski.

Województwo warmińsko-mazurskie

Punkt sprzedaży ALDO w Myszyńcu, ul. Prosta 1:
tel.: +48 29 77 21 980

 • powiat mrągowski,
 • powiat szczycieński,
 • powiat piski,
 • powiat nidzicki.

Punkt Sprzedaży ALDO w Ełku, ul. Srebrna 12:
tel.: +48 87 520 00 38

 • powiat ełcki,
 • powiat kętrzyński,
 • powiat gołdapski,
 • powiat giżycki,
 • powiat olecki,
 • powiat węgorzewski,
 • powiat bartoszycki.

Punkt Sprzedaży ALDO w Wójtowie, ul. Grabowa 1:
tel.: +48 89 74 10 098

 • powiat lidzbarski,
 • powiat olsztyński,
 • Olsztyn.