Maszyny Strautmann

Wozy paszowe i przyczepy samozbierające

Maszyny Strautmann

Maszyny rolnicze Strautmann

Sektor maszyn rolniczych rozwija się bardzo dynamicznie, a na rynku dostępne są modele różniące się parametrami technicznymi, zastosowaniem oraz standardem wyposażenia. W gospodarstwie rolnym nie powinno zabraknąć maszyn, których zadaniem jest efektywne zorganizowanie produkcji w celu uzyskania jak największych korzyści przy możliwie najmniejszych nakładach pracy. Oferta obejmuje m.in. paszowóz Strautmann, poza tym na uwagę zasługują przyczepy rolnicze i wielozadaniowa przyczepa samozbierająca Strautmann. Uzupełnienie oferty stanowią uniwersalne rozrzutniki obornika, dzięki którym praca na polu staje się łatwiejsza i bardziej wydajna. 

Rodzaje maszyn Strautmann

W pracach rolniczych maszyny odgrywają bardzo ważną rolę, a ich specjalizacja wpływa korzystnie na ich wydajność i obsługę. Odpowiednio dobrane do potrzeb danego gospodarstwa maszyny mają istotny wpływ na zysk z prowadzonej uprawy, oszczędzając jednocześnie koszty personalne i logistyczne. Wyróżnia się m.in. wozy paszowe Strautmann (paszowóz zawieszany oraz paszowozy samojezdne), rozrzutniki obornika oraz przyczepy samozbierające Strautmann. W obrębie poszczególnych rodzajów maszyn dostępne są modele różniące się parametrami, właściwościami i przeznaczeniem. 

Wozy paszowe

W gospodarstwach opartych na hodowli bydła mlecznego i opasowego niezastąpionym elementem jest paszowóz. Strautmann dostarcza na rynek wysokiej jakości wozy paszowe, które wytwarzane są z najwyższej klasy materiałów. Wybór paszowozu uzależniony jest m.in. od potrzeb i wielkości stada, a także od mocy posiadanego ciągnika. W ofercie dostępne są m.in. paszowozy zawieszane o pojemności do 7,0 m3, 12,5 m3, a także do 16,5 m3 oraz do 21,0, 31,0 i 45,0 m3.
Kompaktowy mini wóz paszowy przeznaczony jest do małych i średnich gospodarstw z wąskimi korytarzami paszowymi lub do żywienia mniejszych grup zwierząt. Paszowozy o większej objętości wykorzystuje się z kolei w dużych gospodarstwach. Wóz paszowy Strautmann ułatwia codzienną pracę przy hodowli bydła, usprawniając karmienie zwierząt i przygotowanie wartościowej paszy.

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Rozrzutnik obornika

Wielozadaniowe maszyny Strautmann to także ekonomiczne i niezwykle proste w obsłudze kompaktowe rozrzutniki obornika:

 • CS o pojemności 7,5-9,5 m³ – będą idealnym rozwiązaniem dla zmechanizowanych gospodarstw. Dzięki odchylanym burtom mają również inne zastosowania.  MS o dopuszczalnej masie całkowitej 8-15 t – posiadają przykręcaną stalową wannę. Są wytrzymałe i bezpieczne w użytkowaniu, a operatorzy do wyboru mają 2 warianty rozrzutu. 
 • PS o dopuszczalnej masie całkowitej 22-34 t – wydajne rozrzutniki Strautmann o dużej wydajności dzięki przejściu mechanizmu rozrzutu 1,65 m i szerokości rozrzutu do 24 m. 
 • TS o dopuszczalnej masie całkowitej 13-14 t – wytrzymały rozrzutnik obornika o niskim środku ciężkości i niskiej wysokości załadunkowej. 
 • CS o dopuszczalnej masie całkowitej 12-22 t – wysoką wydajność zapewnia mu przejście mechanizmu rozrzutu 1,55 m.  

Przyczepy rolnicze

Ekonomiczny i bezpieczny transport produktów i płodów rolnych zapewniają wysokiej jakości przyczepy Strautmann. To maszyny o szerokim zastosowaniu oraz różnych wariantach konstrukcji i ładowności, przez co łatwo dostosować je do potrzeb gospodarstwa. Posiadają praktyczny system wydajnego załadunku, który pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.  

Przyczepy samozbierające

W gospodarstwach rolnych bardzo często wykorzystywane są przyczepy samozbierające Strautmann, które przeznaczone są do transportu zielonki, który poprzedza samozaładunek. Samozbierające przyczepy wyróżniają się dużą pojemnością i prędkością roboczą, co usprawnia wykonywane prace.

Zastosowania maszyn Strautmann w gospodarstwie rolnym

Marka Strautmann oferuje wysokiej jakości rozwiązania, które idealnie sprawdzą się zarówno w małych, jak i średnich oraz wielkopowierzchniowych gospodarstwach rolnych. Producent dostarcza na rynek szeroki wachlarz maszyn wykorzystywanych zarówno w technice karmienia zwierząt, jak i przy pracach polowych oraz w technice transportowej. Te spełniające najwyższe standardy funkcjonalne i wytrzymałe maszyny są proste w obsłudze, dzięki czemu praca staje się jeszcze wydajniejsza.   

Najpopularniejsze modele wozów paszowych 

W katalogu Strautmann znaleźć można różniące się m.in. pojemnością i parametrami technicznymi modele paszowozów zawieszanych o różnych pojemnościach:

 • paszowóz mały Verti-Mix 40/50/70 o pojemności 4,0-7,0 m3. Można nim wyżywić od 10 do 50 krów. Posiada odporną na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych konstrukcję. Zapotrzebowanie mocy modelu wynosi od 24 KM. Wyposażony jest w ślimak mieszający IMS dla jednorodnych racji pokarmowych.
 • paszowóz Verti-Mix o pojemności 7,5-16,5 m3. Opcjonalnie pojemność modelu można zwiększyć przy pomocy nadstawek 180 i 360 mm. Jest odporny na najcięższe obciążenia, a opatentowane żłobienie zwiększa stabilność mieszalnika. Wąski dyszel paszowozu zapewnia mu doskonałą zwrotność.
 • Verti Mix-Double o pojemności 12,0-31,0 m3 przy zachowaniu podstawowych wymiarów. Posiada 2 ślimaki mieszające dla jednorodnej racji żywieniowej oraz inteligentny zbiornik, który zapewnia idealne mieszanie i zapobiega wysypywaniu się paszy. Na uwagę zasługuje opatentowana koncepcja nadstawek z 2 wariantami ich wysokości.
 • wóz paszowy Strautmann Verti-Mix L o pojemności 9,5-12,5 m3. Doskonale nadaje się do niskich obór, co umożliwia przesunięta do tyłu oś. Model posiada różne warianty obsługi i wysypu stronnego dla doskonałego wysypu pokarmu. Wszystkie komponenty modelu są odporne na najcięższe obciążenia.
 • Verti Mix-Double K o pojemności 13,0-21,0 m3. Wyposażony jest w 2 ślimaki mieszające IMS dla jednorodnej racji żywnościowej. Różne warianty wysypu, do których zalicza się wysyp stronny i przenośnik taśmy poprzecznej, umożliwiają idealne dopasowanie paszowozu do potrzeb gospodarstwa. 
 • Verti-Mix Triple o pojemności 28,5-45,0 m3. Można nim jednorazowo przygotować pokarm dla 270 krów. Specjalna geometria zbiornika zapewnia idealne pionowe i poziome mieszanie. Podwozie modelu Verti-Mix Triple stanowi montowana seryjnie sztywna oś tandemowa. Opcjonalnie model można wyposażyć w oś tridem. 

W katalogu producenta znaleźć można również paszowóz samojezdny Strautmann:

 • model Verti-Mix SF – paszowóz samojezdny o pojemności 11,0-22,0 m3. Umożliwia pobieranie paszy z silosu i dokładne karmienie. Wyposażony jest w mocny i oszczędny 6-cylindrowy silnik o poziomie emisji spalin V, który zapewnia najwyższą wydajność.  
 • model Sherpa – model samojezdny o pojemności 12,0-14,0 m3 i szerokim zastosowaniu. Umożliwia zarówno pobieranie, jak i mieszanie oraz karmienie. Posiada wydajny frez pobierający wyposażony w 60 łukowatych noży i wytrzymały ślimak mieszający IMS. 

Najpopularniejsze modele przyczep samozbierających

W katalogu firmy dostępne są również przyczepy samozbierające Strautmann. Znaleźć w nim można następujące modele: 

 • przyczepa Strautmann Giga-Vitesse CFS 3201 (bez lub z agregatem dozującym),
 • Strautmann Giga-Vitesse CFS 3601 (bez lub z agregatem dozującym),
 • przyczepa samozbierająca Strautmann Giga-Vitesse CFS 4001 (bez lub z agregatem dozującym),
 • Strautmann Giga-Vitesse CFS 4401 (bez lub z agregatem dozującym),
 • przyczepa Strautmann Giga Vitesse 3602,
 • Strautmann Giga Vitesse 4002.

Szczególną popularnością cieszy się model Giga-Vitesse CFS o pojemności 32,0-42,0 m3, który wyróżnia się ogromną wydajnością. Wyposażony jest w system wydajnego załadunku (CFS), który pozwala osiągać jak największą wydajność przy niewielkim zapotrzebowaniu na moc. Opcjonalnie model przyczepy samozbierającej można doposażyć w podbieracz Flex-Load, który zapewnia oszczędność czasu i pracy. Model posiada stabilną konstrukcję i zapewniające maksymalny komfort jazdy podwozie Boogie lub hydrauliczne podwozie tandemowe do wyboru. Na uwagę zasługuje też intuicyjna i wygodna obsługa ISOBUS za pomocą terminala w ciągniku. Oferta obejmuje również modele inne modele przyczep samozbierających:

 • Strautmann Magnon, 
 • przyczepa Strautmann Magnon 430,
 • Strautmann Magnon 470,
 • samozbierająca przyczepa Strautmann Magnon 530,
 • Magnon CFS 8-370 bez DO lub z DO,
 • przyczepa Magnon CFS 8-410 bez DO lub z DO,    
 • Magnon CFS 8-450 bez DO lub z DO.

Popularnością wśród rolników cieszy się zwłaszcza modele Magnon CFS 8, które cenione są za ogromną moc ładunkową przy kompaktowej konstrukcji. Modele CFS 8 pojemnościach 36,0, 40,0 i 44,0 m3 wyposażone są w system wydajnego załadunku (CFS) oraz solidny podbieracz Flex-Load. Na uwagę zasługuje również zapewniający doskonałą jakość paszy rotor wraz z mechanizmem tnącym. Doskonałą wytrzymałość przyczepom Magnon CFS 8 zapewnia konstrukcja ze stali i stalowa podłoga. Opcjonalnie modele doposażyć można w różne opcje zawieszenia. Ważną zaletą przyczep jest najwyższa wydajność i krótka długość cięcia oraz kompaktowe wymiary i niewielkie zapotrzebowanie na moc.  

Gdzie kupić maszyny Strautmann? 

Maszyny Strautmann znaleźć można w punktach sprzedaży ALDO, których adresy i dane kontaktowe dostępne są w podzakładce https://www.aldo.agro.pl/kontakt. Nasi specjaliści udzielają kompleksowego wsparcia przy wyborze optymalnego rozwiązania dla gospodarstwa.

Ceny i dostępność maszyn Strautmann 

Koszt maszyn Strautmann zależy od modelu, poza tym cena uzależniona jest od dodatkowego doposażenia. Szczegółowa oferta, a także cennik oraz promocje dostępne są w naszych punktach sprzedaży, do których serdecznie zapraszamy.

Dealer maszyn Strautmann 

ALDO jako autoryzowany dealer maszyn Strautmann prowadzi sprzedaż wysokiej jakości sprzętu. Oferta obejmuje nowoczesne rozwiązania, które znajdują szerokie zastosowanie w gospodarstwach hodowlanych oraz o profilu roślinnym. Nowe maszyny oferuje też stacjonarny sklep, w którym znaleźć można również oryginalne części.

Producent maszyn Strautmann 

Strautmann to wiodący producent maszyn rolniczych, który dostarcza na rynek wysokiej jakości sprzęt gwarantujący wydajną pracę w każdych warunkach. Maszyny marki Strautmann to idealny wybór dla klientów ceniących niezawodne rozwiązania na długie lata. 

Jakie są opinie rolników o maszynach Strautmann?

Pozytywne opinie klientów na temat maszyn Strautmann potwierdzają ich doskonałą jakość. Wysoka jakość maszyn tego producenta oznacza możliwość użytkowania sprzętu przez długi czas. Rolnicy cenią go przede wszystkim za trwałość, ponieważ praca w gospodarstwie to wiele zróżnicowanych w czasie zadań, a także za liczne korzyści finansowe.

Maszyny Strautmann – najważniejsze zalety

Niewątpliwą zaletą maszyn Strautmann jest dostępność wielu modeli o zróżnicowanych parametrach technicznych, przez co każdy może wybrać model odpowiadający potrzebom gospodarstwa. Nowoczesny sprzęt Strautmann pozwala wydajniej i efektywniej pracować, poza tym skraca czas wykonywania poszczególnych czynności. Niezawodne paszowozy, rozrzutniki oraz przyczepy Strautmann cenione są za szerokie możliwości i wiele funkcjonalnych rozwiązań. Doskonale sprawdzą się zarówno przy karmieniu zwierząt, jak i technice transportowej oraz pracach polowych. Wysoka jakość maszyn daje możliwość użytkowania ich przez długi czas.  

Maszyny Strautmann – jaką wybrać do gospodarstwa?

Maszyny niezbędne są w każdym, nawet najmniejszym gospodarstwie. O wyborze odpowiedniej maszyny Strautmann decyduje wiele czynników. Wybór modelu uzależniony jest przede wszystkim od profilu gospodarstwa, poza tym nie bez znaczenia jest jego wielkość oraz moc posiadanego ciągnika. 

Maszyny Strautmann – gdzie kupić? 

Jako autoryzowany dealer maszyn Strautmann oferujemy klientom nowoczesne rozwiązania. Solidne, wydajne i bezpieczne w użytkowaniu maszyny Strautmann dostępne są w punktach sprzedaży ALDO, do których serdecznie zapraszamy. 
 

Województwo warmińsko-mazurskie

Punkt sprzedaży ALDO w Myszyńcu, ul. Prosta 1:
tel.: +48297721980

 • powiat piski,
 • powiat nidzicki,
 • powiat mrągowski,
 • powiat szczycieński.

Punkt Sprzedaży ALDO w Ełku, ul. Srebrna 12:
tel.: +48 87 520 00 38

 • powiat ełcki,
 • powiat olecki,
 • powiat kętrzyński,
 • powiat bartoszycki,
 • powiat giżycki,
 • powiat gołdapski,
 • powiat węgorzewski.

Punkt Sprzedaży ALDO w Wójtowie, ul. Grabowa 1:
tel.: +48 89 74 10 098

 • Olsztyn,
 • powiat olsztyński,
 • powiat lidzbarski.

Województwo mazowieckie

Punkt sprzedaży ALDO w Myszyńcu, ul. Prosta 1
tel.: +48 29 77 21 980

 • Ostrołęka,
 • powiat ostrołęcki,
 • powiat makowski,
 • powiat ciechanowski,
 • powiat przasnyski,
 • powiat żuromiński,
 • powiat mławski.

Województwo podlaskie

Punkt sprzedaży ALDO w Myszyńcu, ul. Prosta 1:
tel.: +48 29 77 21 980

 • powiat łomżyński,
 • powiat kolneński,
 • powiat grajewski,
 • Łomża.

Punkt Sprzedaży ALDO w Ełku, ul. Srebrna 12:
tel.: +48 87 520 00 38

 • powiat sejneński,
 • Suwałki,
 • powiat suwalski,
 • powiat augustowski.