Wozy paszowe

Łatwiejsze, szybsze i precyzyjniejsze zadawanie paszy

Wozy paszowe

Wozy paszowe Strautmann

W gospodarstwach zajmujących się hodowlą zwierząt szczególną rolę odgrywają maszyny ułatwiające i uprawniające wszelkiego rodzaju prace hodowlane. Nowe paszowozy to niezwykle ważna inwestycja, dzięki której zadawanie paszy jest łatwiejsze i przebiega szybciej, poza tym odbywa się precyzyjnie, co ma korzystny wpływ na zdrowie zwierząt i ich wydajność, przekładając się na zysk. Producent Strautmann dostarcza na rynek wysokiej jakości modele wozów paszowych o doskonałych parametrach technicznych, których wybór można dostosować do potrzeb gospodarstwa. W ofercie dostępne są paszowozy zawieszane o pojemności do 7,0 m3, 12,5 m3 i 16,5 m3, a także do 21,0, 31,0 i 45,0 m3 oraz wozy paszowe samojezdne o pojemności do 14,0 m3 i 22,0 m3. 

Zastosowania paszowozów Strautmann w gospodarstwie rolnym

Paszowozy Strautmann to nieocenione maszyny o niezwykle szerokim zastosowaniu w gospodarstwach rolnych zajmujących się hodowlą zwierząt. Ich najważniejszym zadaniem jest usprawnienie działania gospodarstwa. Wóz paszowy Strautmann ułatwia codzienną pracę przy hodowli bydła, zapewniając m.in. precyzyjne karmienie zwierząt oraz przygotowanie wartościowej paszy. 
Kompaktowy mini wóz paszowy Strautmann gwarantuje najwyższą jakość pokarmu oraz dokładność mieszania nawet przy najmniejszych dawkach pokarmowych. Mały wóz paszowy nowy znajduje zastosowanie głównie w gospodarstwach o małej, a także średniej wielkości. Paszowóz mały usprawnia również proces karmienia zwierząt gospodarskich. Wozy paszowe Strautmann o większej objętości wykorzystuje się natomiast w dużych gospodarstwach hodowlanych. 

Najpopularniejsze modele wozów paszowych

Najpopularniejsze dostępne modele paszowozów zawieszanych Strautmann zróżnicowane są pod względem pojemności i parametrów technicznych. Należy wymienić tutaj następujące modele:

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej
 • paszowóz mały Verti-Mix 40/50/70 o pojemności od 4,0 do 7,0 m3. Zapewnia najwyższą jakość pokarmu i dokładność mieszania. Można nim wyżywić od 10 do 50 krów. Posiada odporną na różnego rodzaju uszkodzenia konstrukcję. Zapotrzebowanie mocy Verti-Mix 40/50/70 wynosi od 24 KM. Wyposażony jest w ślimak mieszający IMS, a opcjonalnie dla zwiększenia pojemności dostępne są nadstawki.
 • wóz paszowy Verti-Mix o pojemności 7,5-16,5 m3. Opcjonalnie pojemność modelu można zwiększyć przy pomocy nadstawek 180 i 360 mm. Jest odporny na wszelkiego rodzaju obciążenia, a opatentowane żłobienie zwiększa stabilność mieszalnika. Model posiada wąski dyszel, który zapewnia mu doskonałą zwrotność.
 • paszowóz Strautmann Verti Mix-Double o pojemności 12,0-31,0 m3. Model wyposażony jest w 2 ślimaki mieszające, które zapewniają jednorodną rację żywieniową. Na uwagę zasługuje również inteligentny zbiornik, który można dostosować do zmieniających się potrzeb gospodarstwa dzięki nadstawom z 2 wariantami wysokości.
 • wóz paszowy Strautmann Verti-Mix L o pojemności 9,5-12,5 m3. Wysokość modelu wynosi 2,11 m, przez co sprawdzi się w niskich oborach. Posiada przesuniętą do tyłu oś, z kolei wszystkie komponenty modelu wyróżnia znaczna odporność na najcięższe obciążenia. Do wyboru są różne warianty wysypu stronnego dla doskonałego wysypu pokarmu.
 • paszowóz zawieszany Verti Mix-Double K o pojemności 13,0-21,0 m3. Posiada 2 ślimaki mieszające IMS dla jednorodnej racji żywnościowej, a stożkowy kształt zbiornika zapewnia intensywniejszy efekt mieszania i krótsze czasy mieszania. Do wyboru są różne warianty wysypu, które umożliwiają idealne dostosowanie maszyny do potrzeb gospodarstwa. 
 • paszowóz Verti-Mix Triple o pojemności 28,5-45,0 m3 umożliwia przygotowanie pokarmu dla 270 krów. Doskonała geometria zbiornika zapewnia idealne mieszanie. Podwozie stanowi montowana seryjnie sztywna oś tandemowa – opcjonalnie można zamontować oś tridem. Obsługa odbywa się przez terminal E-Control ze zintegrowanym terminalem dotykowym.

Popularnością cieszy się również wielozadaniowy paszowóz samojezdny Strautmann. Wyróżnia się dwa modele paszowozów tego producenta:

 • model Verti-Mix SF – paszowóz samojezdny o pojemności 11,0-22,0 m3. Ta wielofunkcyjna maszyna umożliwia pobieranie pokarmu z silosu i karmienie zwierząt. Model posiada zapewniający najwyższą wydajność 6-cylindrowy silnik i wysokowydajny frez, który efektywnie pobiera pokarm z silosu dzięki 114 nożom.
 • model Sherpa – model samojezdny o pojemności 12,0-14,0 m3 i kompaktowych wymiarach. Wykorzystywany jest do pobierania i mieszania pokarmu oraz karmienia zwierząt. Posiada wydajny frez pobierający wyposażony w 60 łukowatych noży i wytrzymały ślimak mieszający IMS. Bezpieczeństwo i komfort zapewnia komfortowa kabina kierowcy.

Ceny i dostępność wozów paszowych Strautmann 

Koszt nowych paszowozów Strautmann uzależniony jest przede wszystkim od modelu, poza tym inna cena paszowozu może być przy dodatkowym doposażeniu. Szczegółowa oferta sprzedaży paszowozów oraz cennik poszczególnych modeli wozów paszowych i promocje dostępne są w punktach sprzedaży ALDO, do których serdecznie zapraszamy zainteresowanych klientów.

Dealer wozów paszowych Strautmann

Firma ALDO to autoryzowany dealer maszyn Strautmann, który prowadzi sprzedaż wysokiej jakości nowych paszowozów dla gospodarstw hodowlanych, które zostały zaprojektowane z myślą o usprawnieniu wykonywanych w nich prac. Oferta obejmuje paszowozy zawieszane (małe i duże) oraz paszowozy samojezdne o szerokich możliwościach. Nowe wozy paszowe znaleźć można w naszych punktach sprzedaży. Oryginalne części do wozów paszowych Strautmann oferuje również sklep.

Producent wozów paszowych Strautmann 

Strautmann to uznany producent wysokiej jakości wozów paszowych, które pełnią bardzo ważną rolę w gospodarstwach hodowlanych, doskonale sprawdzając się w technice karmienia zwierząt.  Nowe wozy paszowe marki Strautmann to doskonałe rozwiązanie dla hodowców bydła ceniących w szczególności wydajny, bezpieczny w użytkowaniu oraz niezawodny sprzęt z przemyślanymi systemami zapewniającymi najwyższą jakość paszy.

Jakie są opinie rolników o wozach paszowych Strautmann?

Paszowozy Strautmann posiadają liczne pozytywne opinie właścicieli gospodarstw rolnych, z czym związana jest ich wysoka jakość. Rolnicy cenią je m.in. za mniejsze zapotrzebowanie na moc, a także za oszczędność paliwa dzięki doskonałej wydajności. W opinii wielu rolników paszowozy Strautmann w znacznym stopniu usprawniają pracę związaną z karmieniem bydła mlecznego i opasowego. Opinie klientów świadczą jasno, że paszowóz Strautmann to niezwykle opłacalna inwestycja.  

Wozy paszowe Strautmann – najważniejsze zalety

Do niewątpliwych zalet paszowozów Strautmann zalicza się niezawodność, z czym wiąże się konieczność karmienia zwierząt hodowlanych przez cały rok. Nowe paszowozy tego producenta cenione są również za doskonałą jakość mieszania, która zapewnia zwierzętom hodowlanym optymalne odżywienie. Paszowóz Strautmann oznacza również znaczne oszczędności, ponieważ potrzeba mniej paliwa, a także niezwykłą wydajność. Dostępne w ofercie modele wozów paszowych można dostosować do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa. 

Wozy paszowe Strautmann – jakie wybrać?

Wybór wozu paszowego to poważna decyzja, którą należy dobrze przemyśleć, ponieważ ma ona istotny wpływ na ostateczne wyniki prowadzonej hodowli zwierząt. Do wyboru jest mini wóz paszowy o niewielkiej objętości zbiornika, a także paszowóz zawieszany o mniejszej lub większej objętości oraz wielozadaniowe maszyny samojezdne. Wybór modelu zależy m.in. od tego, jak dużą hodowlę wóz paszowy Strautmann będzie obsługiwał. W dużych gospodarstwach najlepiej sprawdzi się paszowóz samojezdny Strautmann, z kolei w gospodarstwach o małej lub średniej wielkości dobrym rozwiązaniem mogą okazać się paszowozy zawieszane. Nie bez znaczenia jest również rodzaj posiadanego ciągnika, ponieważ im większy będzie paszowóz, tym zapotrzebowanie na moc będzie większe.

Wozy paszowe Strautmann – gdzie kupić? 

Firma ALDO jako autoryzowany dealer maszyn Strautmann oferuje klientom wysokiej jakości wozy paszowe. Nowe paszowozy marki Strautmann dostępne są w punktach sprzedaży ALDO, do których zapraszamy już dziś. 

Województwo warmińsko-mazurskie

Punkt sprzedaży ALDO w Myszyńcu, ul. Prosta 1:
tel.: +48297721980

 • powiat piski,
 • powiat nidzicki,
 • powiat mrągowski,
 • powiat szczycieński.

Punkt Sprzedaży ALDO w Ełku, ul. Srebrna 12:
tel.: +48 87 520 00 38

 • powiat ełcki,
 • powiat olecki,
 • powiat kętrzyński,
 • powiat bartoszycki,
 • powiat giżycki,
 • powiat gołdapski,
 • powiat węgorzewski.

Punkt Sprzedaży ALDO w Wójtowie, ul. Grabowa 1:
tel.: +48 89 74 10 098

 • Olsztyn,
 • powiat olsztyński,
 • powiat lidzbarski.

Województwo mazowieckie

Punkt sprzedaży ALDO w Myszyńcu, ul. Prosta 1
tel.: +48 29 77 21 980

 • Ostrołęka,
 • powiat ostrołęcki,
 • powiat makowski,
 • powiat ciechanowski,
 • powiat przasnyski,
 • powiat żuromiński,
 • powiat mławski.

Województwo podlaskie

Punkt sprzedaży ALDO w Myszyńcu, ul. Prosta 1:
tel.: +48 29 77 21 980

 • powiat łomżyński,
 • powiat kolneński,
 • powiat grajewski,
 • Łomża.

Punkt Sprzedaży ALDO w Ełku, ul. Srebrna 12:
tel.: +48 87 520 00 38

 • powiat sejneński,
 • Suwałki,
 • powiat suwalski,
 • powiat augustowski.