30 wrz 2023

Czy można karmić psa tylko suchą karmą?

Odpowiednio dobrane do potrzeb pupila jedzenie dla psa to podstawa, jeśli chodzi o jego prawidłowy wzrost i rozwój, a także zdrowie, witalność i kondycję. Sucha karma dla psa powinna stanowić podstawę diety każdego czworonoga, dostarczając mu cenne składniki pokarmowe, witaminy i minerały. Czy można jednak karmić psa tylko suchą karmą? Po odpowiedź zapraszamy do naszego wpisu!

Jedzenie dla psa – na co się zdecydować?

Popularnym i wygodnym sposobem żywienia pupila jest karma dla psa. Wybór odpowiedniej diety dla psa nie jest zadaniem prostym, zwłaszcza że każdy pies ma inne wymagania żywieniowe. Karma dla psów klasyfikowana jest na:

  • suchą,
  • mokrą,
  • pełnoporcjową,
  • uzupełniającą. 

Wybierając karmy suche dla psów, uwagę należy zwrócić zwłaszcza na wiek i rasę psa, jego masę i wielkość, rodzaj i częstotliwość aktywności, poza tym nie bez znaczenia są obecne lub przebyte choroby. Dobrym wyborem może okazać się uniwersalna karma, która przeznaczona jest dla psów wszystkich ras. 

Suche karmy dla psa – zalety karmienia

Odpowiednio dobrane jedzenie dla psa zapewni mu prawidłowy wzrost i rozwój, poza tym wpłynie korzystnie na samopoczucie. Dobrym wyborem może okazać się sucha karma dla psa z dużą zawartością mięsa, która została stworzona na bazie wołowiny lub kurczaka, odpowiadając za prawidłowe funkcjonowanie organizmu pupila. Dobrej jakości karmy dla psów:

  • wpływają korzystnie na wzrost i rozwój pupila,
  • mają korzystny wpływ na widzenie,
  • poprawiają zdrowie i kondycję psa,
  • zapewniają zdrową skórę i sierść. 

Suche karmy dla psa poprawiają również samopoczucie pupila, poza tym zapobiegają zmęczeniu i pozwalają utrzymać równowagę mineralną. 

Jaka karma dla psa sprawdzi się najlepiej?

Odpowiedź na pytanie, jaka karma dla psa będzie najlepsza, nie jest jednoznaczna. Najlepsza karma dla psa to karma pełnoporcjowa dla psów zapewniająca im cenne składniki pokarmowe, witaminy i minerały, które wpłyną korzystnie na ich zdrowie i samopoczucie. Dobrym rozwiązaniem może okazać się karma dla wszystkich psów, która została stworzona na bazie kurczaka lub wołowiny, poza tym zawiera w składzie cenną witaminę A, D3 oraz E, a także żelazo i cynk – składniki odpowiadające za konkretne funkcje w organizmie czworonoga. 

Czy pupil może być karmiony wyłącznie suchą karmą?

Ważny element codziennej diety czworonoga stanowi karma sucha dla psa. Wielu opiekunów czworonogów zastanawia się jednak, czy karma dla psów uniwersalna może być jedynym pokarmem dla psa. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby sucha karma stanowiła główne źródło pożywienia pupila. Jeśli jednak opiekun chce karmić psa wyłącznie suchą karmą, powinien zapoznać się szczegółowo ze znajdującą się na opakowaniu etykietą. Karma powinna być bogata w składniki pokarmowe, witaminy i minerały, które zapewnią psu wszystko, co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Nie zawsze jednak nawet sucha karma może stanowić jedyne źródło pożywienia – do ograniczeń zalicza się chociażby wiek psa, czy też okres ciąży. 

Karma dla psów uniwersalna z hurtowni karmy dla psów 

Interesuje Cię dobra i tania karma dla psa? Produkty, które wyróżnia wysoka jakość, oferuje hurtownia karmy dla psów Aldomarket. Sklep posiada bogatą ofertę – dostępne są w nim produkty takie jak karma dla psów z wołowiną oraz karma dla psów z kurczakiem. Naszym klientom oferujemy karmy dla psów różnych ras, które mają zbilansowany skład, a ich proporcje uwzględniające specyficzne wymagania żywieniowe psów dostosowane są do aktualnych potrzeb czworonogów. Popularnością cieszy się zwłaszcza karma dla psa 20 kg.