09 sie 2023

Jaka karma dla dużego psa sprawdzi się najlepiej?

Odpowiednio zbilansowana dieta czworonoga jest niezwykle ważna z punktu widzenia jego prawidłowego wzrostu i rozwoju. Szczególne znaczenie w żywieniu pupili odgrywa właściwie dobrana do ich indywidualnych potrzeb karma dla psa. Odpowiedź na pytanie, jaka karma dla psa będzie najlepsza, nie jest jednoznaczna, ponieważ pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Jaka karma w przypadku dużego psa sprawdzi się najlepiej? Po więcej informacji zapraszamy do naszego wpisu! 

Dlaczego karma dla psa dużego jest tak ważna?

Ogromne znaczenie przy wyborze jedzenia dla psa odgrywa między innymi tempo wzrostu pupila. W związku z tym jedzenie dla psa dużego może w znacznym stopniu różnić się od podawanego jedzenia psom małym. Bardzo ważny jest skład, jaki posiada karma dla psa. Najlepszym, a jednocześnie najprostszym rozwiązaniem w przypadku żywienia dużych czworonogów jest karma dla psów bogata w niezbędne do ich prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze, a także witaminy i minerały. Dla dużych ras polecana jest w szczególności sucha karma dla psa o składzie dopasowanym do ich indywidualnych potrzeb. 

Sucha karma dla psa dużego – czym powinna się wyróżniać?

Wybór jedzenia dla psa dużego nie jest zadaniem prostym, a wielu właścicielom sprawia poważny problem. Wśród dużych psów znaleźć można między innymi zwierzęta aktywne i pracujące, dlatego karma dla psa powinna dostarczać mu dużo energii. W związku z tym sucha karma dla psa dużego powinna zawierać w diecie zwiększoną ilość dobrze przyswajalnego przez pupile białka, z kolei w przypadku dużych psów mniej aktywnych polecana jest karma dla psów uniwersalna, inaczej karma dla wszystkich psów o ograniczonej ilości węglowodanów, ponieważ nadmiar węglowodanów w ich diecie może stać się przyczyną nadwagi, która z kolei może doprowadzić do otyłości. 

Jedzenie dla psa dużego – jaki powinien być jego skład?

Każdy pies potrzebuje w swojej diecie tych samych składników pokarmowych, jednak w innych ilościach. Jaki skład powinna mieć karma dla psów dużych? Karma sucha dla psa dużego powinna zawierać w składzie między innymi: 

  • białko – stanowi podstawowy składnik budulcowy, który dostępny jest w każdego rodzaju mięsie,
  • tłuszcze – są podstawowym źródłem energii, a ich niedobór może przyczynić się do problemów skórnych oraz zaburzeń krzepliwości,
  • węglowodany – stanowią składnik niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego,
  • witaminy – szczególne znaczenie w żywieniu psów dużych odgrywają witaminy K oraz D, które mają za zadanie wspomagać pracę organizmu, 
  • minerały – dostarczane w odpowiednich ilościach wspierają zachodzące w organizmie pupila procesy metaboliczne. 

Karma pełnoporcjowa dla psów to podstawa w żywieniu każdego czworonoga, w tym również dużego, a niewłaściwie dobrane karmy suche dla psów mogą doprowadzić do problemów z żołądkiem, poza tym mogą stać się przyczyną otyłości. 

Dobra i tania karma dla psa dużego 

Karma dla dużych psów powinna być bogata w niezbędne dla nich składniki pokarmowe, witaminy oraz minerały, poza tym powinna wyróżniać się smakowitością. Dla dużego psa seniora karma powinna zawierać w składzie substancje wpływające korzystnie na kości i stawy. Wielu opiekunów dużych psów zastanawia się, gdzie dostępna jest najlepsza karma dla psa dużego. Dobra i tania karma dla psa dostępna jest w ofercie Aldomarket.pl. Oferowane przez sklep internetowy produkty wyróżnia wysoka jakość oraz konkurencyjne ceny. 

Hurtownia karmy dla psów Aldomarket

Dobre karmy dla psów oferuje sklep Aldomarket.pl. Hurtownia karmy dla psów oferuje suche karmy dla psa – w ofercie dostępne są produkty w różnych opakowaniach, w tym karma dla psa 20 kg. Hurtownia posiada w asortymencie produkty takie jak sucha karma dla psa z dużą zawartością mięsa, w tym ciesząca się dużą popularnością: 

W ofercie sklepu opiekun czworonoga znaleźć może karmy dla psów różnych ras, które mogą być podawane psom bez względu na rasę.