11 wrz 2023

Czy pies powinien mieć stały dostęp do karmy?

Dobre jedzenie dla psa, które dostarczać mu będzie niezbędne do prawidłowego wzrostu, rozwoju i funkcjonowania składniki pokarmowe, pozwoli utrzymać zwierzę w zdrowiu i doskonałej kondycji. Ważnym elementem diety pupila jest karma dla psa bogata w cenne makro- i mikroelementy. Jaka karma dla psa będzie najlepszym wyborem. Czy pies powinien mieć stały dostęp do karmy? Zapraszamy do naszego wpisu! 

Jedzenie dla psa – o czym należy pamiętać? 

Właściwie dobrana do potrzeb pupila karma dla psów powinna dostarczać mu odpowiednie ilości składników odżywczych. Najlepsza karma dla psa to taka, która zapewni pupilowi energię oraz budujące organizm białko z mięsa. Sucha karma dla psa powinna zawierać w składzie również ważne dla zdrowia i kondycji pupila witaminy i minerały. Przy wyborze karmy dla czworonoga uwagę należy zwrócić m.in. na:

  • wiek psa,
  • wielkość i masę ciała,
  • aktywność fizyczną,
  • obecność chorób,
  • kondycję fizyczną zwierzęcia.

Poza wyborem odpowiedniej karmy suchej dla psa pamiętać należy również o zapewnieniu pupilowi stałego dostępu do świeżej wody.

Sucha karma dla psa z dużą zawartością mięsa

Każdy opiekun psa chce dla swojego pupila tego, co jest dla niego najlepsze. Ze względu na budowę układu pokarmowego psy są mięsożercami, stąd też szczególnie polecane są karmy dla psów, w składzie których znajduje się mięso. Sucha karma dla psa z dużą zawartością mięsa ma wysoki potencjał odżywczy, dostarczając czworonogowi cenne białko, tłuszcze oraz substancje odżywcze. Przez właścicieli czworonogów nabywana jest zarówno karma dla psów z wołowiną, jak i karma dla psów z kurczakiem, które są doskonałym źródłem niezbędnych dla psa składników odżywczych. 

Suche karmy dla psa – czy pies powinien mieć do nich stały dostęp?

Popularnością cieszy się karma dla psów uniwersalna, czyli bogata w cenne składniki pokarmowe, witaminy i minerały karma dla wszystkich psów. Dostępne w ofercie karmy suche dla psów to pełnowartościowe produkty, które mogą stanowić podstawę diety każdego czworonoga. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań, aby tego rodzaju produkty stanowiły główne źródło diety czworonogów. Należy jednak mieć na uwadze, że pies nie powinien mieć stałego dostępu do jedzenia – lepszym rozwiązaniem będzie sucha karma podawana pupilowi regularnie – najlepiej o stałych porach. 

Karma dla psa – dlaczego pupil nie powinien mieć stałego dostępu do jedzenia? 

Jeśli pies będzie mieć stały dostęp do jedzenia, może stać się to przyczyną poważnych problemów – zarówno zdrowotnych, jak i behawioralnych. Podawana pupilowi karma sucha dla psa w nieograniczonych ilościach może sprzyjać nadwadze i otyłości, poza tym leżące przez długi czas w misce jedzenie dla psa traci swoje cenne wartości odżywcze. Stały dostęp do produktów, do których zalicza się m.in. suche karmy dla psa, może powodować u psa problemy żołądkowe, poza tym karma pełnoporcjowa dla psów, do której pupil będzie mieć dostęp przez cały czas, może doprowadzić do utraty motywacji do jedzenia. 

Dobra i tania karma dla psa – gdzie można ją dostać?

Dostosowane do potrzeb czworonogów karmy oferuje hurtownia karmy dla psów Aldomarket. Dostępne są w niej karmy dla psów różnych ras, które wyróżnia wysoka jakość i przystępna cena. Interesuje Cię dobra i tania karma dla psa? Internetowy sklep Aldomarket.pl to miejsce, w którym każdy właściciel czworonoga znajdzie produkty przeznaczone dla psów wszystkich ras – w ofercie dostępna jest m.in. karma dla psa 20 kg z kurczakiem i wołowiną, która bogata jest w cenne składniki odżywcze, witaminy i minerały.