22 wrz 2023

Pies nie chce jeść suchej karmy? Co zrobić?

Ważny element diety czworonoga powinna stanowić karma dla psa, która jest cennym źródłem składników pokarmowych, witamin i minerałów zapewniających pupilowi prawidłowy wzrost, doskonałą kondycję i samopoczucie. Na to, jaka karma dla psa będzie najlepszym wyborem, składa się wiele czynników. Problemem może okazać się jednak nie tylko wybór odpowiedniego jedzenia dla psa, ale i niechęć do jedzenia suchej karmy przez pupila. Co należy wówczas zrobić?  

Jedzenie dla psa – jaka karma dla psa?

Odpowiedź na pytanie, jaka jest najlepsza karma dla psa, nie jest jednoznaczna. Wybierając karmy suche dla psów, uwagę należy zwrócić na wiele elementów. Zalicza się do nich:

  • wiek psa – warto wybierać karmy dostosowane do różnych etapów życia pupila, 
  • potrzeby żywieniowe – karma dla psów powinna uwzględniać zapotrzebowanie czworonoga na składniki odżywcze, witaminy i minerały, 
  • aktywność fizyczną – żywienie psów aktywnych powinno opierać się o karmy z wysoką zawartością białka pochodzenia zwierzęcego i tłuszcze.

Od tego, jaki rodzaj karmy dla pupila zostanie wybrany, zależy ogólna kondycja oraz witalność czworonoga. 

Sucha karma dla psa z dużą zawartością mięsa – zalety 

Mięso stanowi główne źródło białka dla czworonogów, dlatego jedzenie dla psa powinno zawierać odpowiednią jego ilość i jakość. Podawana pupilowi sucha karma dla psa z dużą zawartością mięsa to doskonały sposób na dostarczanie mu aminokwasów, które pełnią wiele istotnych funkcji w jego organizmie. Karmy dla psów z mięsem: 

  • wpływają korzystnie na skórę i sierść,
  • wspierają prawidłowe funkcjonowanie mięśni, 
  • odgrywają kluczowe znaczenie w zachodzących w organizmie procesach metabolicznych. 

Tego rodzaju produkty zapewniają więc prawidłowe funkcjonowanie organizmu psa, a niedobór zawartych w nich składników odżywczych może doprowadzić m.in. do problemów skórnych, obniżać odporność organizmu zwierzęcia i powodować problemy neurologiczne. 

Jedzenie dla psa – dlaczego pies nie chce jeść suchej karmy? 

Odpowiednio dobrana do potrzeb pupila karma pełnoporcjowa dla psów powinna stanowić ważny element diety każdego czworonoga. Nierzadko dochodzi jednak do sytuacji, kiedy karma dla wszystkich psów jest niechętnie spożywana przez pupila lub pies wcale nie chce jej jeść. Przyczyn, przez które karmy dla psów różnych ras są niechętnie spożywane przez pupile, może być wiele. Może to być efektem np. zbyt długiego trzymania karmy w misce, poza tym niechęć do jedzenia może wynikać również z brudnej miski. Inną przyczyną może być zbyt szybkie przestawienie pupila na nowy pokarm. Problem mogą stanowić również dolegliwości i choroby układu pokarmowego, choroby dziąseł oraz brak różnorodności w podawanym psu jedzeniu. Przyczyną może być również nietolerancja pokarmowa. 

Karma dla psa – co zrobić, jeśli pies nie zechce jej jeść?

Jeśli sucha karma dla psa spożywana jest przez pupila niechętnie, należy znaleźć przyczynę niechęci do jedzenia. Pamiętać należy o podawaniu psu jedzenia o stałych porach oraz w odpowiednich dawkach – zgodnie z zaleceniami producenta. Ważne jest również, aby karma sucha dla psa przechowywana była w szczelnym opakowaniu. Jeśli suche karmy dla psa nie są chętnie przez pupila spożywane, warto zmienić ich smak. Sprawdzić się może poza tym podawanie psu jedzenia w połączeniu z zabawą – np. z ręki. Jeśli pies nadal nie chce jeść suchej karmy, należy rozważyć wizytę u weterynarza, ponieważ niechęć do jedzenia karmy może być efektem groźnych chorób.

Karma dla psów uniwersalna – hurtownia karmy dla psów

Jedzenie dla psów, które wyróżnia wysoka jakość, oferuje hurtownia karmy dla psów Aldomarket. W ofercie dostępne są produkty dla wszystkich ras psów – sklep oferuje produkty takie jak:

  • karma dla psów uniwersalna,
  • smaczna karma dla psów z wołowiną,
  • pełnowartościowa karma dla psów z kurczakiem.

Interesuje Cię dobra i tania karma dla psa? Sklep Aldomarket.pl to doskonałe miejsce na zakupy, w którym znajdziesz wiele wartościowych produktów takich jak np. karma dla psa 20 kg.