Prasy i owijarki Kverneland

Balotowanie niezwykle popularnym sposobem sporządzania pasz objętościowych 

Sianokiszonka w belach przynosi właścicielom gospodarstw rolnych wiele korzyści, dlatego coraz więcej rolników decyduje się właśnie na ten sposób przygotowywania paszy. Czynność, jaką jest balotowanie, to metoda polegająca na redukcji objętości sianokiszonki poprzez zastosowanie techniki prasowania w bele oraz późniejszym ich owinięciu specjalną folią ochronną. To jedna z najpopularniejszych metod konserwacji zielonek, która bardzo dobrze sprawdza się zwłaszcza w małych i średnich, ale też wielkopowierzchniowych gospodarstwach rolnych. Technologia ta ma wiele zalet, przede wszystkim pozwala w znacznym stopniu przyspieszyć zbiór materiału do zakiszania, a także skrócić czas dostępu tlenu do uformowanej beli. 

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Aby czynność przyniosła zamierzony efekt w postaci dobrej jakościowo paszy, ważny jest odpowiedni osprzęt do bel, który umożliwi uzyskanie optymalnych rezultatów podczas prasowania kiszonki, siana oraz słomy. W naszej bogatej ofercie można znaleźć wysokiej jakości osprzęt do bel Kverneland, który znakomicie poradzi sobie z przygotowaniem sianokiszonki w belach. 

Osprzęt do bel Kverneland – trwałość i wysoka wydajność 

Wśród oferowanego osprzętu do bel Kverneland szczególną uwagę należy zwrócić na prasy do belowania oraz owijarki do bel. Dzięki zastosowaniu tych maszyn balotowanie przebiega szybko i sprawnie, przynosząc oczekiwany efekt w postaci dobrej jakościowo paszy. 

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Dostępne w ofercie prasy rolujące wyróżniają: niezwykle wytrzymała konstrukcja, wysoka jakość materiałów przeznaczonych do ich produkcji oraz duża siła zgniotu. Wśród oferowanych maszyn do bel Kverneland klient znajdzie prasy stałokomorowe oraz zmiennokomorowe. Osprzęt do bel Kverneland to także solidne maszyny do owijania, wykorzystywane przez profesjonalnych użytkowników. Wyróżnia je prostota obsługi oraz bardzo duża wydajność owijania. 

Oferujemy między innymi owijaki stacjonarne, owijarki samozaładowcze z bocznym ramieniem, owijarki zawieszane z ramieniem satelitarnym oraz owijarki ciągane z ramionami satelitarnymi.