29 lis 2023

Zastosowanie ładowarki przegubowej w rolnictwie

Ładowarki przegubowe są niezastąpionym narzędziem także w rolnictwie. Jednym z ich atutów jest wielofunkcyjność, dzięki temu wydatnie ułatwiają wykonanie różnorodnych zadań w gospodarstwie. Sprawdzą się przy zadawaniu pasz, usuwania obornika, a także w pracach budowlanych. W ofercie ALDO znajdziecie wiele modeli uniwersalnych ładowarek przegubowych Weidemann. Jak najlepiej wykorzystać ładowarkę przegubową w rolnictwie?

→ Zadzwoń teraz – informacje kontaktowe na dole wpisu

Najlepsza ładowarka przegubowa do zbioru paszy

Jednym z kluczowych zastosowań ładowarek przegubowych w gospodarstwach hodowlanych jest zbieranie i składowanie paszy. Dzięki swojej zwrotności oraz precyzyjnemu sterowaniu ładowarki przegubowe umożliwiają efektywne zbieranie siana, słomy lub innych pasz w trudno dostępnych miejscach. Dzięki swojej zwrotności umożliwiają np. sprawne przemieszczanie i układanie tych materiałów w stodołach i magazynach. W takich warunkach sprawdzi się np. ładowarka Weideman 1280. Napędzana 4-cylindrowym, 1,5-litrowym silnikiem Perkins o mocy 33 KM dysponuje maksymalną ładownością od 1385 do 1781 kg oraz wysokością podnoszenia 2541 lub 2796 mm. Napęd hydrostatyczny zapewnia precyzję prowadzenia, a hydraulika o wydajności 44,8 l/min. pozwala na współpracę z wieloma narzędziami.

Ładowarka do zadawania paszy i usuwania obornika

Kompaktowe ładowarki przegubowe Weidemann serii Hoftrack wyróżniają się: małą masą własną, nisko położonym punktem ciężkości, małym promieniem skrętu oraz dużą mocą. Dzięki tym atutom świetnie sprawdzają się wewnątrz budynków gospodarskich, nawet tych o niskich i wąskich wjazdach. Wyposażone standardowo lub dodatkowy osprzęt, dzięki niskiej masie własnej, mogą poruszać się także na podłożu o ograniczonej nośności. Sprawdzą się przy przesuwaniu pasz, ścieleniu legowisk, a także usuwaniu gnoju.

W budynkach gospodarczych swoją klasę pokażą ładowarki Weidemann 1140. Specjalnie z myślą o takich zadaniach model 1140 ma tylko 850 mm szerokości, wysokość (ze złożonym dachem) 1937 mm i masę 1630 kg. Wewnętrzny promień skrętu wynosi jedynie 600 mm, promień zewnętrzny jest o 970 mm większy. Model Weidemann 1140 jest również dostępny w wersji Basic Line. Dzięki optymalizacji wyposażenia maszyna oferuje korzystny stosunek ceny do wartości. Jest korzystną cenowo maszyną, którą można wykonać wiele prac.

→ Zadzwoń teraz – informacje kontaktowe na dole wpisu

Ładowarka do prac budowlanych

Ładowarki przegubowe znajdują także zastosowanie w pracach budowlanych w gospodarstwie. Mogą być używane do przemieszczania ziemi, poziomowania terenu czy budowy infrastruktury na terenie gospodarstwa. Ich zwrotność sprawia, że są niezwykle skuteczne, zwłaszcza w miejscach o ograniczonej przestrzeni. 

Ładowarka skuteczna przy odśnieżaniu

W sezonie zimowym ładowarki przegubowe mogą być przekształcone w efektywne maszyny odśnieżające. Wyposażone w pługi czy osprzęt do usuwania śniegu, mogą skutecznie i szybko oczyścić drogi dojazdowe, place manewrowe czy ścieżki na terenie gospodarstwa. Ich zwrotność pozwala na precyzyjne zwałowanie usuwanego śniegu.

W zadaniach budowlanych i akcji zimowej sprawdzą się m.in.: ładowarki przegubowe Weideman 1160 i 1260 LP. Model 1160 jest wyposażony w 3-cylindrowy silnik Perkins o mocy 25 KM i napęd hydrostatyczny na 4 koła. Masa własna maszyny wynosi 1910 kg, a wysokość podnoszenia sięga 2421 lub 2629 mm. Większy model Weidemann 1260 ma również napęd hydrostatyczny, ale jest napędzany 4-cylindrowym, 1,5-litrowym silnikiem Perkins o mocy 33 KM. Masa robocza maszyny wynosi 2089 kg, a wysokość podnoszenia 2541 lub 2795 mm.

Gdzie kupić ładowarkę przegubową Weidemann?

Interesuje Cię zakup ładowarki przegubowej Weidemann? Skorzystaj z profesjonalnej wiedzy specjalistów ALDO, którzy pomogą w wyborze najlepszego modelu i osprzętu. Przedstawimy szczegółowe informacje na temat maszyny i udzielimy wsparcia w zakresie wyboru formy jej finansowania, która będzie najlepiej dostosowana do Twoich potrzeb i możliwości.

Po szczegółowe informacje na temat zakupu ładowarki przegubowej lub teleskopowej Weidemann zapraszamy do naszych Punktów Sprzedaży: