28 paz 2022

Przygotowanie do orki zimowej

Sezon najintensywniejszych prac polowych powoli dobiega końca. Jednak z pewnością nie wszystko zostało już zrobione. Przed nami choćby zimowa orka.

Orać czy nie orać, jak orać to kiedy i jak głęboko? To pytania, które niezmiennie pojawiają się w rolniczych dyskusjach. Pomimo rosnącej popularności uproszczeń w uprawie gleby, dla wielu z nas całkowita rezygnacja z orki jest niewyobrażalna. Zabieg ten ma bowiem niezaprzeczalne zalety. O tym jak racjonalnie podejść do tego zagadnienia i czy wybrać orkę zimową, czy wiosenną przeczytasz na naszym blogu.

Niezależnie od atutów uprawy bezorkowej, naszym zdaniem orka ma mocną pozycję i z pewnością nie zniknie całkowicie z kalendarza prac polowych. Dlatego warto teraz zrobić przegląd pługów i przygotować je do pracy. Pamiętajmy, że choć pług jest niesłychanie mocną maszyną, to jego elementy zużywają się w czasie pracy. Jeżeli potrzebne Ci odkładnie czy nowe lemiesze do pługa, zajrzyj do naszego internetowego sklepu z częściami do maszyn rolniczych lub do naszych marketów stacjonarnych.

Jeżeli potrzebujesz nowego pługa, skontaktuj się z naszymi doradcami lub odwiedź jeden z naszych oddziałów. Oferujemy niezwykle szeroki asortyment pługów i innych maszyn uprawowych tak znanych marek jak Kverneland, Agro-Masz czy Agro-Tom. W tak bogatej jak nasza ofercie z pewnością znajdziesz pług dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości ciągnika.