01 sie 2023

Maszyny uprawowe Kverneland dostępne od ręki w cenach z zeszłego roku

W ofercie ALDO znajdziesz szeroki wybór maszyn Kverneland dostępne od ręki w cenach z zeszłego roku. Pługi, zestawy uprawowo-siewne, grubery i wiele innych. Są dopasowane do każdych warunków glebowych i charakteryzują najwyższą jakością oraz trwałością. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej informacji, skontaktuj się z nami: 

Najwyższej jakości pługi Kverneland

Ramy pługów Kverneland są poddawane obróbce cieplnej „heat-treated”, która polega na dwukrotnej indukcji. Temperatura stali w tym procesie jest ściśle monitorowana. Dzięki temu rama uzyskuje 3 razy większą wytrzymałość. Te unikalne procesy hartowania i utwardzania gwarantują wytrzymałość i elastyczność, zapewniając jednocześnie wyjątkową trwałość. Dla uzyskania zbliżonych parametrów ramy, konkurenci muszą użyć więcej stali (większa grubość i profil ramy). Tym samym ramy są cięższe niż porównywalne elementy maszyn Kverneland. Dzięki niższej masie pługi Kverneland charakteryzują się niskim zapotrzebowaniem na udźwig i uciąg, a tym samym użytkownik uzyskuje oszczędności na paliwie i częściach zamiennych. 

Pług obracalny Kverneland 150 B/S i B/S Variomat

Pług Kverneland 150 B to wytrzymały pług dla lekkich i średnich gleb. To tania i prosta konstrukcyjnie maszyna zaprojektowana z myślą o użytkownikach dysponujących ciągnikami o małej i średniej mocy. Dzięki niskiej, 820 kg z trzema korpusami, zapotrzebowanie na udźwig wynosi tylko 1700 kg.

Pług Kverneland 150 B/S Variomat

Przeznaczony do różnych warunków glebowych i nieregularnych pól. Modele 150 B/S Variomat charakteryzują się zwartą konstrukcją tak jak w przypadku modeli 150 B/S. Modele te różnią się jedynie systemem Variomat® który pozwala na łatwą i szybką zmianę szerokości orki w czasie jazdy. Dzięki temu można uzyskać większą wydajność, niezależnie od warunków glebowych i kształtu pola.

Pług Kverneland ED/LD

Pługi serii ED/LD odznaczają się mocną konstrukcją, co pozwala na wydajną orkę na średnich i ciężkich glebach. Pomimo wytrzymałej konstrukcji pługi te charkateryzują się małym zapotrzebowaniem na udźwig. Pługi Kverneland ED są wyposażone w unikalny system zabezpieczenia resorowego Kverneland Auto-reset, natomiast modele LD są wyposażone w zabezpieczenie kołkowe.

Pług Kverneland ES/LS

Modele ES/LS od lat są cenione przez rolników w wielu krajach. Są to kompaktowe i lekkie pługi wyposażone w system Variomat, co pozwala na pracę w różnych warunkach glebowych. Pozwala on na łatwą zmianę szerokości orki. System ten oszczędzia czas oraz zmniejsza zużycie paliwa na hektar.

Pług Kverneland EG/LB

Są to wydajne pługi obracalne przystosowane do pracy na średnich i ciężkich glebach. Modele pługów EG/LB w wersji standardowej dysponują 3 lub 4 korpusami z ramą o profilu 100 x 200 mm i głowicą typu 200. Modele pługów EG/LB w wersji Heavy duty mają 5 lub 6 korpusów z ramą o profilu 120 x 200 mm i głowicą typu 300. Odstęp pomiędzy korpusami wynosi 85, 100 lub 115 cm.

Pług Kverneland EO/LO Variomat

Konstrukcja tego pługa pozwala na uzyskanie dużej wydajności w trudnych warunkach, zarówno podczas orki w bruździe, jak i po caliźnie. Wzmocniona indukcyjnie i pozbawiona spawów rama o profilu 120 x 120 mm oraz mocna głowica typu 300 zapewniają wytrzymałość potrzebną do pracy z ciągnikami na kołach bliźniaczych lub gąsienicach.

Pług Kverneland 2500 i-Plough

Pługi Kverneland z technologią ISOBUS są zalecane do ciągników o mocy około 280 KM. Innowacje zastosowane w pługach Kverneland serii 2500 i-Plough poprawiają komfort operatora, a także pozwalają na orkę z najwyższą wydajnością. ISOBUS obejmuje 4 podstawowe funkcje: Orka, Transport, Znakowanie i Podczepianie. Regulacja najważniejszych ustawień pługa odbywa się z kabiny ciągnika.

Agregaty uprawowe Kverneland

Kverneland Access+ to krótki agregat uprawowy o szerokości roboczej 3 m dla kombinacji z siewnikami Kverneland. Agregat Access+ oferuje wysoką wydajność w ograniczonej cenie. Może być łączony z różnymi modelami siewniówi Kverneland. Siewniki precyzyjne mogą być montowane za pomocą hydropaku, co umożliwia łatwe i szybkie ich odłączenie.

Model Kverneland TLG jest idealnym agregatem do przygotowania bardzo zagęszczonej i wyrównanej gleby na całej szerokości roboczej. Istnieje możliwość zamontowania wału rurowego pomiędzy dwiema sekcjami zębów zamiast z przodu za włóką. Agregat uprawowy TLG to maszyna zawieszana składana hydraulicznie, która dostępna jest w szerokościach roboczych 4,5 lub 6 m.

Kultywatory ścierniskowe Kverneland

Kultywatory to pewność efektywnej i wydajnej pracy w każdych warunkach. Maszyny są przystosowane do pracy z dużymi prędkościami, zachowując przy tym stałą głębokość pracy. Wiele modeli pozwala dopasować masznę do wielkości gospodarstwa i mocy ciągnika. Dostępnych jest kilka modeli Kultywatorów Kverneland:

  • Kverneland Enduro/Pro o szerokości roboczej, w zależności od typu, od 3 do 5,
  • Kverneland Turbo – modele zawieszane o szerokości roboczej 3, 3.5, 4, 5 i 6 m. Model ciągany o szerokości 6,5 i 8 m,
  • Kverneland Turbo T i-Tiller z funkcją kontroli głębokości pracy zębów i sekcji równającej z kabiny ciągnika za pomocą terminala ISOBUS.
  • Kverneland CTC z dużym wyborem elementów roboczych i szerokości roboczej 4, 4,6 oraz 5,7 m.

Skorzystaj z wiedzy profesjonalnych doradców ALDO

Jeśli nie wiesz, jaki model maszyn uprawowych Kverneland będzie dla Ciebie najlepszy, skorzystaj z doradztwa fachowców ALDO. Przedstawimy dostępne modele Kverneland i pomożemy wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie dla osiągnięcia sukcesu technicznego i ekonomicznego.

Informacje uzyskasz w Punktach Sprzedaży ALDO: