03 mar 2023

Maszyny zielonkowe do średnich i dużych gospodarstw

Godnym uwagi sprzętem rolniczym w gospodarstwach, które zbierają zielonkę z przeznaczeniem na sianko, kiszonkę lub w celu bezpośredniego skarmiania zwierząt hodowlanych, są maszyny zielonkowe Kubota. Jakie maszyny zielonkowe najlepiej sprawdzą się w przypadku średnich i dużych gospodarstw? Po szczegóły zapraszamy do artykułu!

Jakie maszyny zielonkowe do średnich i dużych gospodarstw wybrać?

Gospodarstwa rolne nastawione na hodowlę zwierząt nie mogą prawidłowo funkcjonować bez maszyn zielonkowych. Podstawą uzyskania wysokiej jakości zielonki jest prawidłowo wykonany proces koszenia, a także perfekcyjne zgrabienie. W zależności od rodzaju upraw, a także od technologii, wielkości, czy też wyposażenia parku maszynowego gospodarstwa stosuje się różnego rodzaju maszyny do zielonek. Przy wyborze maszyn do zielonek uwagę warto też zwrócić na ich zapotrzebowanie na moc w porównaniu z mocą posiadanych w gospodarstwie ciągników.

Idealnym rozwiązaniem dla właścicieli średnich i dużych gospodarstw rolnych będą kosiarki zielonkowe Kubota. Te praktyczne urządzenia doskonale sprawdzą się przy zbiorze runi łąkowej przeznaczonej na paszę lub siano. Maszyny zielonkowe tego producenta zostały zaprojektowane w taki sposób, by umożliwiać wydajne koszenie pastwisk, dostarczając optymalną ilość wartościowej zielonki z posiadanego areału. Wysoka jakość zespołów roboczych maszyn do zbioru zielonek Kubota wpływa korzystnie zarówno na jakość, jak i na ilość zbieranej masy. Solidny i trwały sprzęt marki Kubota posłuży właścicielom gospodarstw rolnych przez długi czas.  

Rodzaje maszyn zielonkowych Kubota

W rolnictwie maszyny zielonkowe Kubota wykorzystuje się do koszenia, prasowania, zgrabiania, a także przewracania zielonek. Wyróżnia się następujące rodzaje maszyn zielonkowych: 

 • kosiarki – to urządzenia wykorzystywane do koszenia runi łąkowej. Kosiarki zielonkowe Kubota umożliwiają sprawne i precyzyjne koszenie runi na każdej zadanej wysokości, bez względu na rodzaj terenu. Dzieli się je na: 
  • kosiarki dyskowe – zapewniają wydajne koszenie runi łąkowej w sposób, który zapewnia jej szybkie odrastanie. 
  • kosiarki z kondycjonerem – stosuje się je w celu spulchniania pokosu oraz przełamania łodyg. Dzięki kondycjonerowi zbierana zielonka pozbawiona jest zanieczyszczeń
 • przetrząsacze – mają na celu przetrząsanie, napowietrzanie, a także ochronę zebranego pokosu przed zawilgoceniem. 
 • zgrabiarki – wykorzystuje się je w celu mechanicznego podgrabiania i zgrabiania skoszonej runi łąkowej. Podgrabiają i zgrabiają siano w wałki, co ułatwia jego późniejszy zbiór. 

Na rynku dostępne są również przetrząsaczo-zgrabiarki, które dzieli się na kołowe, karuzelowe oraz pasowe. Wyróżnia się też przetrząsaczo-zgrabiarki przyczepiane i zawieszane.

Kosiarki zielonkowe Kubota – pewny wybór na długie lata! 

Dzięki maszynom zielonkowym można w znacznym stopniu zmniejszyć nakłady pracy. Maszyny zielonkowe marki Kubota skutecznie usprawnią działanie gospodarstw. Do najważniejszych zalet maszyn zielonkowych tego producenta zalicza się:

 • kompatybilność z ciągnikami wszystkich marek,

 • możliwość pracy w każdych warunkach, bez względu na rodzaj upraw,

 • prostą i intuicyjną obsługę,

 • solidne wykonanie,

 • niezwykłą wytrzymałość.

Urządzenia zielonkowe Kubota wyróżniają się lekką i kompaktową budową. Charakteryzują się również wysoką wydajnością nawet w najtrudniejszych warunkach.

Profesjonalne doradztwo ALDO

Skorzystaj z doradztwa fachowców ALDO i zapytaj o najlepsze rozwiązania dla Twojego gospodarstwa. Dobierzemy najbardziej optymalny model maszyny do zbioru zielonek Kubota, pomożemy także wybrać najlepszą formę finansowania jej zakupu. Informacje uzyskasz w Punktach Sprzedaży ALDO: