Maszyny rolnicze Kubota

Maszyny zielonkowe Kubota

Maszyny zielonkowe marki Kubota

Kubota to kompleksowa oferta maszyn do zbioru i konserwacji zielonek. Wysokiej klasy maszyny w pełni kompatybilne z ciągnikami wszystkich marek.

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Maszyny zielonkowe Kubota – wytrzymałość i ogromna precyzja

W rolnictwie maszyny zielonkowe stosuje się przede wszystkim podczas koszenia, prasowania, zgrabiania, owijania oraz przewracania zielonek. Urządzenia zielonkowe Kubota zostały zaprojektowane w oparciu o bogatą wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie producenta w branży rolniczej. Znajdujące się w ofercie maszyny przeznaczane są głównie do zbioru i konserwacji zielonek, ponadto są kompatybilne z modelami ciągników wszystkich marek. Zawsze dokładamy wszelkich starań, by w pełni zaspokajać potrzeby i oczekiwania naszych klientów, dlatego oferujemy bogaty asortyment maszyn zielonkowych Kubota. Do największy zalet maszyn marki Kubota zaliczyć można ich ogromną wytrzymałość oraz precyzję pracy. Dzięki licznym udoskonaleniom są bardzo proste w obsłudze oraz niezwykle wytrzymałe. Duży wybór maszyn zielonkowych powoduje, że każdy znajdzie tutaj produkt odpowiedni dla potrzeb swojego gospodarstwa. 

Maszyny zielonkowe Kubota

W naszej ofercie maszyny do zbioru zielonek:
- kosiarki dyskowe
- kosiarki z kondycjonerem
- zgrabiarki
- przetrząsacze

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Kosiarki dyskowe i kosiarki z kondycjonerem 

Wśród urządzeń zielonkowych na szczególną uwagę zasługują kosiarki dyskowe o dużych szerokościach roboczych. Do zalet kosiarki dyskowej zaliczyć można posiadane przez nią zabezpieczenie najazdowe, możliwość transportu kosiarki z listwą tnącą, która złożona jest do pionu, a także posiadaną odwracalną przekładnię. Maszyny zielonkowe Kubota to również kosiarki z kondycjonerem, które mają za zadanie spulchnianie pokosu oraz przełamanie łodyg. Dzięki temu możliwe jest skrócenie całego procesu schnięcia zielonki nawet do 30%, co pozwala zaoszczędzić cenny czas. Kondycjoner sprawia, że zielonka, która jest zbierana, pozbawiona jest zanieczyszczeń, ponadto w materiale, który jest kondycjonowany, znacznie lepiej zachodzi proces zakiszania. Z pomocą tych maszyn z pewnością proces koszenia zostanie w dużym stopniu usprawniony. U nas niezależnie od rodzaju upraw i typu działalności znajdziesz maszynę zielonkową, którą dostosujesz do potrzeb gospodarstwa. 

Maszyny zielonkowe marki Kubota – zgrabiarki i przetrząsacze 

Gospodarstwom posiadającym wielkopowierzchniowe łąki oraz pastwiska marka Kubota oferuje również niezawodne zgrabiarki do ciągników, które wykorzystuje się do mechanicznego zgrabiania suchej trawy, czyli siana. Proces ten ułatwia jej późniejszy zbiór. Maszyny zielonkowe Kubota wyróżnia lekka oraz kompaktowa budowa, a także profilowane ramię grabiące, które umożliwia dokładne grabienie, a następnie układanie pokosu. Wśród maszyn zielonkowych warto również zwrócić uwagę na przetrząsacze. Mają one służyć przede wszystkim przetrząsaniu, napowietrzaniu, obracaniu oraz ochronie skoszonych zielonych roślin niskołodygowych na polach uprawnych oraz pastwiskach przed zawilgoceniem. Przetrząsacze marki Kubota wyróżnia przede wszystkim kompaktowa i zwarta konstrukcja, która niewiele waży, do tego mają niewielkie zapotrzebowanie, jeśli chodzi o moc. Urządzenia te są solidne i wytrzymałe – dzięki wysokiej jakości wykonania maszyny posłużą wymagającym właścicielom gospodarstw rolnych przez długie lata, zapewniając długowieczną pracę.

Maszyny do zbioru zielonek Kubota w ALDO

Od wielu lat ALDO to wiodący diler ciągników rolniczych i maszyn komunalnych marki Kubota. W naszej ofercie znajdziecie także szeroką gamę maszyn do zbioru zielonek Kubota, która pozwala dobrać sprzęt optymalnie dopasowany do różnej wielkości gospodarstw.

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Nowoczesne kosiarki dyskowe Kubota

Kubota to cztery serie nowoczesnych i wydajnych zawieszanych kosiarek dyskowych. Różnorodność modeli pozwala na dopasowanie kosiarki do wielkości gospodarstwa hodowlanego oraz mocy ciągnika. Najmniejsza kompaktowa kosiarka dyskowa Kubota ma szerokość roboczą 1,65 m, masę zaledwie 390 kg i może być agregowana z ciągnikami o mocy od 36 KM. Natomiast zestaw dwóch kosiarek zawieszanych i czołowej pozwala na osiągnięcie szerokości roboczej aż 9,5 m.

Profesjonalne kosiarki Kubota zaprojektowano z myślą o zapewnieniu dużej wydajności nawet w najcięższych warunkach. W maszynach zielonkowych Kubota zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają eksploatację i zapewniają trwałość. System szybkiej zmiany noży Express pozwala na ich wymianę bez konieczności odkręcania śrub. Spawana listwa zapewnia odpowiednią wytrzymałość i żywotność, a duża pojemność oleju efektywne chłodzenie i smarowanie. Naprzeciw obracające się dyski precyzyjnie koszą trawę na całej powierzchni. Koła zębate ze specjalnie profilowanymi zębami zapewniają natomiast sprawne przeniesienie napędu i niski poziom hałasu.

Bezobsługowe przetrząsacze i zgrabiarki Kubota

ALDO proponuje przetrząsacze marki Kubota przygotowane do pracy w każdych warunkach. Naszej ofercie znajdziecie modele z serii CompactLine o szerokości roboczej od 4,6 do 8,05 m. Z uwagi na niewielką masę przetrząsacze Kubota CompactLine stanowią idealne rozwiązanie dla małych i średnich gospodarstw.

Większym gospodarstwom polecamy przetrząsacze Kubota serii ProLine o szerokości roboczej od 5,5 do 13,3 m. Niezależnie od serii i wielkości, maszyny te równomiernie przetrząsają pokos na całej szerokości. Dokładne kopiowanie terenu dzięki systemowi TerraLink Plus pozwala uzyskać wysokiej jakości siano bez zanieczyszczeń w postaci ziemi.

Wytrzymała konstrukcja ramy w przetrząsaczach Kubota pozwala przenosić nawet największe obciążenia. Dużej średnicy wał napędowy przekazuje moc bez zbędnych strat, a podwójne łożyskowanie gwarantuje niezawodność i trwałość. Przekładnie ProLine pracujące w kąpieli olejowej wymagają obsługi jedynie raz w sezonie.

Najlepsze przygotowanie siana do zbioru zapewnią niezawodne zgrabiarki Kubota. Kilka serii maszyn o szerokości roboczej od 4,2 do 15 metrów i różnych rozwiązaniach technicznych pozwala idealnie dopasować sprzęt do wielkości gospodarstwa i mocy ciągnika.

Wydajne prasy i praso-owijarki Kubota

Prasy i praso-owijarki Kubota to najwyższej klasy maszyny do zbioru zielonek. Pewna i solidna konstrukcja, a także zastosowany w nich rozwiązania gwarantują maksymalną wydajność w pracy i opłacalność inwestycji. Na przykład system owijania siatką lub sznurkiem, który umożliwia prasowanie kształtnych balotów o pożądanej gęstości. Dzięki temu można uzyskać najwyższą jakość paszy dla zwierząt. Prasy Kubota są także kompatybilne z ISOBUS. Można je więc podłączyć do dowolnego ciągnika z ISOBUS bez konieczności stosowania dodatkowego komputera. Wybór spośród 10 modeli, z różnymi szerokościami podbieracza, a także różnymi systemami nagarniania, umożliwia idealne dopasowanie prasy lub praso-owijarki do potrzeb gospodarstwa

Prasy rolujące Kubota to także maszyny łatwe w obsłudze. Nisko umieszczony aparat do owijania ułatwia wymianę dużych i ciężkich rolek siatki. Opuszczana podłoga prasy zapewnia natomiast szybkie i łatwe jej odblokowanie bez konieczności wysiadania z ciągnika. Wszystkie łożyska maszyny są smarowane za pomocą łatwo dostępnych zcentralizowanych kalamitek.

Maszyny do zbioru zielonek – uniwersalne owijarki Kubota

W naszej ofercie mamy także pięć rodzajów owijarek Kubota. Maszyny, w zależności od modelu, są przystosowane do podnoszenia i owijania bel o maksymalnej masie nawet 1500 kg i średnicy do 1,5 m. Różnorodność rozwiązań technicznych pozwala na wybór maszyny najlepiej dostosowanej do potrzeb gospodarstwa.

Owijarka stacjonarna Kubota jest idealnym rozwiązaniem do owijania bel w miejscu ich składowania. Owijarka zawieszana na TUZ umożliwia owijanie podczas przewożenia do miejsca magazynowania. Dwa modele ciągnione, w trzech wariantach wyposażenia, to możliwość dostosowania maszyny do mocy ciągnika i liczby jednorazowo owijanych balotów.

Profesjonalne doradztwo ALDO

Skorzystaj z doradztwa fachowców ALDO i zapytaj o najlepsze rozwiązania dla Twojego gospodarstwa. Dobierzemy najbardziej optymalny model maszyny do zbioru zielonek Kubota, pomożemy także wybrać najlepszą formę finansowania jej zakupu. Informacje uzyskasz w Punktach Sprzedaży ALDO w Myszyńcu, tel. 29 77 21 988, Ełku, ul. Srebrna 1, tel. 87 52 00 38 i Wójtowie, ul. Grabowa 1, tel. 89 74 10 098.

Rodzaje maszyn zielonkowych Kubota

Maszyny rolnicze Kubota charakteryzuje wysoka jakość. To fakt, który potwierdzają doskonałe opinie użytkowników. Kubota to marka najbardziej znana jako producent niezawodnych ciągników rolniczych, jednak w swojej ofercie posiada także równie wysokiej jakości maszyny zielonkowe. Wśród nich znajdziecie między innymi kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki oraz prasy i owijarki do balotów.

Jakie są zalety maszyn zielonkowych Kubota?

Oferta maszyn zielonkowych Kubota obejmuje maszyny rolnicze do różnorodnych zastosowań. Ten szeroki asortyment pozwala na wybór sprzętu najlepiej dopasowanego do wykonywanych zadań oraz skali działalności. Dlatego maszyny zielonkowe Kubota sprawdzą się zarówno w małym gospodarstwie, jak i na największych areałach czy w usługach rolniczych. Lista zalet maszyn zielonkowych Kubota jest długa, ale do najważniejszych możemy z pewnością zaliczyć: trwałość, niezawodność, a także doskonała relacje cena – jakość. Trzeba pamiętać, że koszt maszyny to nie tylko cena w momencie zakupu, ale także koszt napraw czy wymiany elementów eksploatacyjnych. Części do maszyn rolniczych Kubota, jakie oferuje na sprzedaż nasz internetowy sklep rolniczy, dostępne są od ręki, a cennik jest niesłychanie atrakcyjny.

Jakie są najważniejsze cechy i funkcje maszyn zielonkowych Kubota?

Różnorodność zadań, przed jakimi stoją maszyny zielonkowe Kubota powoduje, że ich funkcje i kluczowe cechy są oczywiście równie zróżnicowane. Jednak niezaprzeczalnie możemy wspomnieć o pewnym zestawie wspólnych cech. Maszyny zielonkowe łączy bowiem wspólny cel, którym jest przygotowanie paszy o wysokich parametrach. Dlatego rozwiązania techniczne w nich zastosowane właśnie to mają na celu. Niezależnie od maszyny i tego, w jakim etapie pracy uczestniczy, zawsze priorytetem jest czysta i odpowiednio rozdrobniona zielonka, bo to gwarantuje jakość.

Jakie są typowe zastosowania maszyn zielonkowych Kubota?

Maszyny zielonkowe Kubota używane są na wielu etapach zbioru i obróbki surowca do przygotowania paszy dla zwierząt hodowlanych. W naszej ofercie znajdują się więc kosiarki, kosiarki z kondycjonerami, przetrząsarki do siana czy zgrabiarki. W portfolio maszyn potrzebnych do przygotowania paszy objętościowej nie mogło zabraknąć także pras rolujących i owijarek do bel.

Jakie są wymagania dotyczące ciągnika potrzebnego do obsługi maszyny zielonkowej Kubota?

Dopasowanie maszyny zielonkowej do możliwości ciągnika, co zrozumiałe, jest kluczowe dla efektywności pracy. Wymagania oczywiście zalezą od rodzaju oraz, nieco upraszczając rozmiaru, maszyny. Najistotniejszym bowiem parametrem jest zapotrzebowanie na moc. Warto jednak pamiętać, że to nie wszystko. Ważna jest również liczba dostępnych złączy hydraulicznych, czy przedni TUZ i WOM w ciągniku. Pełne wykorzystanie możliwości ciągnika pozwala na bardziej efektywną pracę.

Czy Kubota oferuje wsparcie techniczne dla maszyn zielonkowych?

Kubota gwarantuje najwyższą jakość oferowanego sprzętu oraz obsługi posprzedażnej. Nasi klienci mogą liczyć na pełne wsparcie specjalistów i serwisu. Wsparcie techniczne obejmuje zarówno przeglądy i naprawy sprzętu, jak i doradztwo techniczne. Sieć dealerska Kubota posiada punkty na terenie całego kraju, więc bez problemu znajdziecie taki w Waszej okolicy.

Gwarancja na maszyny zielonkowe Kubota

Kubota zasłużenie uznawana jest za markę niezawodną. Dotyczy to zarówno ciągników Kubota, jak i reszty asortymentu, którego maszyny zielonkowe Kubota są ważną częścią. Bezkompromisowość w podejściu do kontroli jakości pozwala produktom tej marki szczycić się legendarna wręcz japońską jakością. Dlatego na maszyny Kubota oferowana jest pełna gwarancja producenta.

Finansowanie maszyn zielonkowych Kubota

Finansowanie maszyn rolniczych to specyficzna gałąź tej branży. Wymaga zrozumienia potrzeb rolników, sezonowości prac i często wynikającej z niej zmienności przychodów. Równie ważne jest dostosowanie wymogów formalnych do dokumentacji, jaką prowadza gospodarstwa rolne. Dlatego powstał program finansowania fabrycznego Kubota Finance. Zapewnia on minimum formalności, doskonałe warunki i obsługę doradców wyspecjalizowanych we współpracy z gospodarstwami rolnymi.

Co wyróżnia maszyny zielonkowe Kubota na tle innych producentów?

Maszyny zielonkowe Kubota wyróżniają się ponadprzeciętną jakością. Jest ona wynikiem wielu działań na wszystkich etapach produkcji. Choć właściwie pierwszym krokiem na tej drodze jest projekt. Maszyny Kubota projektowane są tak, aby pogodzić trwałość i niezawodność, z funkcjonalnością, niskim zapotrzebowaniem na moc, ale i z atrakcyjną ceną. Dlatego w Kubocie liczy się wszystko: koncepcja, surowiec, jego obróbka, dokładność montażu i restrykcyjna kontrola jakości.

Dealer maszyn zielonkowych Kubota

Kubota jako producent sprzętu rolniczego zadbał o zbudowanie gęstej i profesjonalnej sieci dealerskiej. Maszyny zielonkowe Kubota są dostępne u autoryzowanych dealerów Kubota w całym kraju. Punkty sprzedaży maszyn rolniczych ALDO znajdziesz w Surowem, Myszyńcu, Wójtowie i Ełku.

Opinie i recenzje użytkowników maszyn zielonkowych Kubota

Opinie klientów użytkujących maszyny zielonkowe Kubota nie pozostawiają cienia wątpliwości. To sprzęt najwyższej klasy, który sprawdza się doskonale nawet przy największej intensywności prac. Za rekomendacje nie posłużą gospodarstwa, które po wypróbowaniu jednej maszyny Kubota sukcesywnie dokupują kolejne. Wśród klientów Aldo nie brakuje takich, których park maszynowy niemal w całości składa się z japońskich maszyn.

Części zamienne i serwis maszyn zielonkowych Kubota

Aldo jako dealer Kubota prowadzi również autoryzowany serwis maszyn zielonkowych tej marki. Nasi serwisanci podczas pracy bazują na bogatym doświadczeniu i specjalistycznych narzędziach, a do napraw zawsze wykorzystują oryginalne części i środki smarne Kubota. Części Kubota możesz kupić w naszych punktach stacjonarnych lub wygodnie zamówić online w sklepie aldomarket.pl.

Maszyny zielonkowe Kubota – ceny i dostępność

Maszyny zielonkowe Kubota charakteryzują się zachowaniem korzystnej ceny przy ponadstandardowej jakości sprzętu. Proporcje te, w połączeniu z niezwykłą żywotnością maszyn zielonkowych Kubota sprawiają, że realny koszt maszyn Kubota jest niezwykle atrakcyjny. Aldo jako autoryzowany dealer Kuboty oferuje oczywiście sprzedaż maszyn dostępnych na zamówienie, ale wiele maszyn rolniczych dostępnych jest od ręki w naszych punktach sprzedaży. Wszystko po to, aby nasi klienci mogli sprzęt zobaczyć i wypróbować przed zakupem, ale przede wszystkim by mogli realizować swoje inwestycje niemal natychmiast po podjęciu decyzji.

Kubota – lider rynku maszyn zielonkowych

Kubota od wielu lat sukcesywnie zwiększa portfolio oferowanych produktów. Dla nas jako autoryzowanego dealera tej marki jest to szczególnie ważne, gdyż pozwala nam to oferować maszyny Kubota w swego rodzaju pakietach. Biorąc pod uwagę, jak wysoka jest jakość maszyn Kubota, jest to świetna wiadomość także dla naszych klientów. Ze względu na specyfikę regionu, jakim się opiekujemy, maszyny zielonkowe Kubota są niezwykle ważną częścią naszej oferty. Klienci Aldo korzystają z maszyn zielonkowych Kubota i polecają je swoim sąsiadom. Takie rekomendacje mają dla nas ogromne znaczenie i są źródłem nieskrywanej satysfakcji.

Gdzie kupić maszyny zielonkowe Kubota w Polsce?

Maszyny zielonkowe Kubota kupisz w sieci autoryzowanych dealerów tej marki. W trosce o wzrost satysfakcji naszych klientów, Aldo jako przedstawiciel Kuboty uruchomił już trzy punkty. Ponadto zapewniamy wsparcie mobilnych doradców, którzy mogą przedstawić Ci naszą ofertę na maszyny zielonkowe Kubota i pozostały sprzęt z naszego bogatego portfolio w Twoim gospodarstwie. Zadzwoń już teraz i umów spotkanie lub odwiedź nas osobiście:

Województwo mazowieckie

Punkt sprzedaży ALDO w Myszyńcu, ul. Prosta 1:
tel.: +48 29 77 21 980

 • powiat makowski,
 • powiat przasnyski,
 • powiat mławski,
 • powiat ciechanowski,
 • powiat ostrołęcki,
 • Ostrołęka.

Województwo podlaskie

Punkt sprzedaży ALDO w Myszyńcu, ul. Prosta 1:
tel.: +48 29 77 21 980

 • powiat łomżyński (gminy: Miastkowo, Zbójna, Śniadowo, Nowogród),
 • powiat makowski,
 • Łomża,
 • powiat kolneński.

Punkt Sprzedaży ALDO w Ełku, ul. Srebrna 12:
tel.: +48 87 520 00 38

 • powiat augustowski,
 • powiat sejneński,
 • powiat suwalski,
 • Suwałki.

Województwo warmińsko-mazurskie

Punkt sprzedaży ALDO w Myszyńcu, ul. Prosta 1:
tel.: +48 29 77 21 980

 • powiat nidzicki,
 • powiat mrągowski,
 • powiat piski,
 • powiat szczycieński.

Punkt Sprzedaży ALDO w Ełku, ul. Srebrna 12:
tel.: +48 87 520 00 38

 • powiat kętrzyński,
 • powiat olecki,
 • powiat gołdapski,
 • powiat ełcki,
 • powiat giżycki,
 • powiat węgorzewski,
 • powiat bartoszycki.

Punkt Sprzedaży ALDO w Wójtowie, ul. Grabowa 1:
tel.: +48 89 74 10 098

Punkt Sprzedaży ALDO w Wójtowie – autoryzowany diler i serwis Kubota dla województwa warmińsko-mazurskiego, a w nim powiatów:

 • powiat olsztyński,
 • powiat lidzbarski,
 • Olsztyn.