22 lis 2023

Ładowarki teleskopowe — jaką wybrać, na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniej ładowarki teleskopowej to kluczowy krok dla efektywnej realizacji prac magazynowych, budowlanych oraz w gospodarstwie rolnym. Przed zakupem warto więc dokładnie przeanalizować potrzeby, rodzaj wykonywanych prac oraz warunki, w jakich maszyna będzie używana. Zwrócenie uwagi na parametry techniczne oraz dodatkowe funkcje pozwoli precyzyjnie dopasować model do wykonywanych zadań, a tym samym najlepiej spełnić oczekiwania i przyspieszyć pracę.

→ Zadzwoń teraz – informacje kontaktowe na dole wpisu

Jaka nośność i wysięg ładowarki teleskopowej?

Podstawowym parametrem ładowarki teleskopowej jest jej nośność, czyli maksymalna masa ładunku, jaką maszyna może unieść. Przed podjęciem decyzji o wyborze sprzętu warto zastanowić się nad rodzajem prac, które będą wykonywane, a także masą materiałów, jakie będą podnoszone. Wysięg ładowarki to z kolei zasięg maksymalny, na jaki może podnieść ładunek. Warto wybrać maszynę z pewnym zapasem nośności i wysięgu.

W ofercie ALDO najdziecie np. ładowarkę teleskopową Weidemann T6027 o maksymalnej wysokości podnoszenia aż 5600 mm, przy wysuniętym maksymalnie ramieniu teleskopowym. Przy masie własnej 5225 kg maksymalne obciążenie użytkowe ładowarki Weidemann T6027 wynosi 2700 kg. Maksymalny wydatek układu hydraulicznego sięga 90 l/min. Dzięki temu maszyna może być eksploatowana w wieloma rodzajami osprzętu.

Ładowarka z łatwą wymianą osprzętu

Ładowarki teleskopowe są dostępne z różnymi rodzajami osprzętu, w tym widłami do palet, kubłami, łyżkami do materiałów sypkich czy koszami. Przed zakupem warto zastanowić się, jaki rodzaj osprzętu będzie najbardziej odpowiedni do planowanych zastosowań. 

Ładowarka teleskopowa Weidemann T6027 jest dostosowana do pracy z kilkoma typami płyt wymiany osprzętu, zarówno mechanicznymi, jak i hydraulicznymi. Pozwalają one na szybką i łatwą wymianę osprzętu, co zwiększa uniwersalność maszyny.

Kompaktowa ładowarka teleskopowa Weidemann T6027

Rozmiar maszyny ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza gdy prace wykonywane są w ograniczonej przestrzeni. Wybierając ładowarkę teleskopową, należy zwrócić więc uwagę na jej wymiary zewnętrzna, ale również zwrotność i zdolność do poruszania się w trudno dostępnych miejscach. Modele kompaktowe są idealne do pracy wewnątrz budynków gospodarczych i magazynowych, a także wszystkich miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Istotnym parametrem jest również zwrotność ładowarki. Model Weidemann T6027 jest wyposażony w koła skrętne przy przedniej i tylnej osi. Koła wychylane są o kąt do 38 stopni. Dzięki temu wewnętrzny promień skrętu wynosi zaledwie 1700 mm. Promień skrętu na krawędzi zewnętrznej wynosi natomiast 3670 mm. Kompaktowe wymiary modelu T6027 pozwalają mu przejeżdżać przez przejścia o wysokości mniejszej niż 2 metry. 

Ładowarka teleskopowa z napędem hydrostatycznym

Kompaktowe ładowarki teleskopowe są dostępne w różnych wariantach napędu, takich jak napęd na przednie koła, wszystkie koła, lub na gąsienice. Wybór zależy od warunków terenowych, na których maszyna będzie używana. Napęd na wszystkie koła jest bardziej wszechstronny i nadaje się do różnych rodzajów terenu.

Ładowarka teleskopowa Weidemann T6027 jest napędzana 4-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 75 KM. Maszyna dysponuje precyzyjnym, elektronicznie sterowanym, hydrostatycznym układem napędowym na 4 koła. Układ hydrostatyczny jest niezwykle precyzyjny, łatwy w obsłudze i charakteryzuje się wysoką trwałością. Układ napędowy jest wyposażony w załączane przez operatora blokady mechanizmów różnicowych.

→ Zadzwoń teraz – informacje kontaktowe na dole wpisu

Bezpieczna ładowarka teleskopowa

Bezpieczeństwo operatora i otoczenia pracy powinno być priorytetem. Dlatego warto zwrócić uwagę na systemy bezpieczeństwa, takie jak stabilizatory, alarmy cofania, systemy awaryjnego hamowania, czy kamery cofania. Dodatkowe funkcje, takie jak automatyczne poziomowanie czy różne tryby jazdy, mogą znacząco ułatwić i usprawnić pracę.

Model T6027, podobnie jak pozostałe ładowarki teleskopowe Weidemann, jest wyposażony w system vls (Vertical Lift System).Umożliwia on płynną pracę oraz ułatwia ją w trudnych warunkach dzięki częściowo zautomatyzowanym ruchom wysięgnika teleskopowego. Dzięki niemal pionowym ruchom podnoszenia ładunek jest zawsze blisko maszyny, a tym samym stabilność ładowarki jest lepsza.

Gdzie kupić ładowarkę teleskopową Weidemann?

Interesuje Cię zakup ładowarki teleskopowej Weidemann? Skorzystaj z profesjonalnej wiedzy specjalistów ALDO, którzy pomogą w wyborze najlepszego modelu. Przedstawimy szczegółowe informacje na temat maszyny i udzielimy wsparcia w zakresie wyboru dostosowanej do Twoich możliwości i potrzeb formy finansowania jej zakupu.

Po szczegółowe informacje na temat zakupu ładowarki teleskopowej lub przegubowej Weidemann zapraszamy do naszych Punktów Sprzedaży: