04 lip 2022

Jak sfinansować zakup nowego ciągnika?

Ciągnik jest najważniejszą maszyną w gospodarstwie rolnym. Jego uniwersalność i udział niemal we wszystkich działaniach sprawia, że nieuchronnie się zużywa. Kiedy przychodzi czas odesłania go na zasłużoną emeryturę, stajemy przed pytaniem, jak sfinansować zakup nowego ciągnika.

Jako że zakup takiego sprzętu to znaczący wydatek nie wszyscy rolnicy mogą sobie pozwolić na jego realizację z własnych środków. Tu z pomocą przychodzą dotacje na zakup maszyn rolniczych oraz szeroka oferta kredytowa wielu instytucji finansowych. Jednak ani pozyskanie dotacji, ani wybranie optymalnej opcji finansowania nie należą do najłatwiejszych zadań.

Z całą pewnością propozycje finansowania fabrycznego takiego jak Kubota Finance należy zaliczyć do ofert pierwszego wyboru. Wsparcie tego programu przez producenta ciągników sprawia, że warunki w jego ramach są bezkonkurencyjne. Dodatkowo rolnik może liczyć na rzetelne doradztwo wykwalifikowanych specjalistów, którzy nie tylko znają tajniki usług finansowych, ale także specyfikę pracy producentów rolnych. 

Więcej o dotacjach i opcjach finansowania przeczytasz na naszym blogu, a jeśli planujesz zakup ciągnika, koniecznie skontaktuj się z nami. Pomożemy przebić się przez gąszcz dostępnych rozwiązań.

jak sfinansować zakup nowego ciągnika