08 lut 2022

Ciągnik na emeryturze, czyli jak pozyskać nową maszynę rolniczą?

Do najważniejszych zalet ciągnika zalicza się przede wszystkim jego wielofunkcyjność oraz możliwość optymalizacji dzięki niemu wszelkiego rodzaju prac związanych z uprawą. Jak kupić traktor o niskim zużyciu paliwa i niezwykłej wydajności, nie posiadając pełnej kwoty niezbędnej do zakupu? 

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się dotacje dla rolników na zakup maszyn rolniczych. Na uwagę zasługują między innymi programy pomocowe, kredyty bankowe oraz finansowanie fabryczne ciągników

Dotacje dla rolników – dofinansowanie na ciągnik 

Nowoczesny sprzęt rolniczy potrzebny jest zarówno w gospodarstwach wielkopowierzchniowych, jak i u rolników, który dopiero rozpoczynają działalność w tym sektorze gospodarki. W dzisiejszych czasach każdy rolnik powinien mieć możliwość nabycia nowej maszyny, zwłaszcza jeśli konieczna jest wymiana przestarzałego sprzętu. 

Finansowanie ciągników rolniczych to niemały wydatek, dlatego każdego roku ogromnym zainteresowaniem cieszą się między innymi dotacje dla rolników na zakup maszyn. Wielu rolników poszukuje jednak odpowiedzi na pytanie: „Jak kupić ciągnik na raty?”. Chcąc kupić ciągnik z dofinansowaniem, warto na bieżąco przeglądać harmonogram trwających, a także planowanych naborów wniosków. Można w nim znaleźć między innymi programy, które umożliwią zakup ciągnika rolniczego z dopłatą. Wśród najpopularniejszych programów, które oferują wsparcie finansowe, są: „Premia dla młodych rolników”, „Modernizacja gospodarstw rolnych” oraz „Inwestycje na obszarach NATURA 2000”. 

Dofinansowanie na zakup ciągnika rolniczego 2022 – gdzie kupić ciągnik rolniczy? 

Maszyny rolnicze, podobnie jak auta, można kupić na kredyt, choć finansowanie ciągników rolniczych to najprostszy i jednocześnie najkorzystniejszy sposób na zakup ciągnika rolniczego i związany z nim dalszy rozwój gospodarstwa rolnego. Przy wyborze maszyny szczególną uwagę należy zwrócić nie tylko na markę i parametry techniczne ciągnika, ale również na możliwość późniejszego dostępu do pełnego wsparcia technicznego oraz części zamiennych. 

W ofercie marki Kubota można znaleźć wysokiej jakości maszyny rolnicze wykorzystywane nie tylko w rolnictwie, lecz także w sadownictwie i ogrodnictwie. Chcąc uzyskać dofinansowanie na zakup ciągnika, w pierwszej kolejności należy dokładnie zapoznać się z założeniami aktualnie obowiązujących programów. Samo przystąpienie do programu i uzyskanie dotacji na zakup ciągnika rolniczego nie jest przy tym trudne.