13 maj 2022

Zostań mechanikiem-operatorem pojazdów i maszyn rolniczych

 

Stale promujemy fachową wiedzę rolniczą i zachęcamy młodzież do wiązania swoich planów edukacyjnych i zawodowych z rolnictwem. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z Zespołem Szkół Powiatowych w Myszyńcu. Jej efektem jest uruchomienie nowego kierunku kształcenia: Mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych.

Już w najbliższy poniedziałek startuje nabór do szkół ponadpodstawowych, dlatego przypominamy o tej inicjatywie i zachęcamy do skorzystania z możliwości zdobycia tego niesłychanie praktycznego zawodu. Daje on wszechstronną wiedzę o maszynach rolniczych i szerokie możliwości zawodowe:

  • Podjęcie pracy zawodowej w warsztatach mechanicznych serwisujących ciągniki, kosiarki oraz inne maszyny i urządzenia rolnicze.
  • Zatrudnienie jako mechanik pojazdów i maszyn rolniczych, kombajnów zbożowych i operator ciągników rolniczych wraz ze sprzętem towarzyszącym.
  • Kompleksowe przygotowanie do prowadzenia własnego gospodarstwa rolnego.
  • Samodzielne podjęcie i prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie świadczenia usług mechanizacyjnych, naprawczych oraz serwisowania maszyn i urządzeń rolniczych.

Jako partner tego kierunku gwarantujemy uczniom zajęcia praktyczne w naszych punktach serwisowych. Pozwoli to im na zdobycie bezcennej wiedzy o współczesnym rolnictwie pod okiem najlepszych fachowców. Podczas zajęć uczniowie będą mogli szczegółowo zapoznać się z budową nowoczesnych maszyn rolniczych, procedurami serwisowymi i naprawami zaawansowanych technologicznie maszyn produkowanych przez światowych liderów branży agro.

Dokumenty można składać od 16 do 30 maja w Zespole Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu przy ul. Dzieci Polskich 5.
Kontakt:
Tel.: 29 7721429
Mail:

Mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych