21 kwi 2023

Wysokiej jakości wozy asenizacyjne i rozrzutniki Pichon

Pichon to lider w produkcji sprzętu do nawożenia, wozów asenizacyjnych i rozrzutników obornika. W ofercie ALDO nie mogło więc zabraknąć szerokiej gamy wysokiej jakości maszyn tej francuskiej marki. Beczkowozy i rozrzutniki obornika Pichon to produkty dla klientów, którzy wydajność i wysoką jakość maszyn stawiają na pierwszym miejscu.

Wozy asenizacyjne Pichon TCI

Seria Pichon TCI obejmuje to kilkadziesiąt modeli wozów asenizacyjnych, od najmniejszych jednoosiowych aż po potężne wozy trzyosiowe. Najmniejszy z beczkowozów ma pojemność 2600 l, zbiornik największego mieści 30 000 l. Dlatego łatwo można znaleźć beczkowóz, który będzie najlepiej dopasowany do potrzeb gospodarstwa. Modele serii TCI są kompatybilne z różnego typu narzędziami zaczepianymi (rampy, aplikatory doglebowe, itd.) i systemami pompującymi. Poznajmy bliżej dwa modele serii TCI.

Wóz asenizacyjny Pichon TCI 10400 L

Jednoosiowy wóz asenizacyjny Pichon TCI 10400 L o pojemności 10 400 l jest przeznaczony dla gospodarstw, które nie potrzebują zbiorników o dużej pojemności. Ten wóz asenizacyjny idealnie nadaje się dla użytkowników planujących pokonywanie niewielkich odległości pomiędzy miejscem pompowania i rozlewania. Pichon TCI 10400 L sprawdzi się nie tylko w rolnictwie, ale także w branży komunalnej i przemyśle.

Wóz asenizacyjny Pichon TCI 20700 L

Dwuosiowy wóz asenizacyjny TCI 20700 L ma pojemność 20 700 l i jest przeznaczony dla dużych gospodarstw rolnych. Idealnie sprawdza się w transporcie dużej ilości gnojowicy na większych dystansach. Dzięki imponującej pojemności zbiornika pozwala ograniczyć liczbę przejazdów, a tym samym oszczędzić czas i pieniądze. Dla tego modelu, a także innych serii TCI, oferowany jest zestaw rozwiązań pompowania i rozlewania jak również szeroki panel wyposażenia i akcesorii.

Rozrzutnik obornika Pichon MK10

Rozrzutnik obornika Pichon MK10 to najmniejszy model rozrzutnika serii MK. Dzięki skrzyni ładunkowej o pojemności równej 9,3 m3 jest idealnym rozwiązaniem dla mniejszych gospodarstw. Pichon MK10 jest w 100% ocynkowany i posiada osłonę adaptera wyposażoną w dwa wałki pionowe o średnicy 885 mm o 21 dwustronnych nożach. Duża średnica wałków pozwala na zwiększenie wydajności i jednocześnie zapobiega odkładaniu się obornika na belce poprzecznej.

Standardowo rozrzutnik Pichon MK10 posiada dyszel sprężynowy oraz manualny podnośnik. W celu zwiększenia komfortu pracy istnieje możliwość wyposażenia go w dyszel z pasywnym zawieszeniem hydraulicznym oraz podnośnik hydrauliczny.

Rozrzutnik obornika Pichon MK40

Pichon model MK40 to rozrzutnik przeznaczony dla większych gospodarstw rolnych. Kubatura jego ładowni wynosi 15 m3, a dopuszczalna masa całkowita sięga 16,3 t. Nisko położony środek ciężkości zapewnia optymalną stabilność w każdym terenie. Wałki o średnicy 1035 mm z 23 dwustronnymi nożami gwarantują wydajność i precyzyjny rozrzut ładunku. Pichon MK40 gwarantuje niezrównanie wysoką jakość rozrzucania. To najwyższej jakości maszyna, która jest połączeniem solidności i wszechstronności.

Pichon to sprzęt trwały i długowieczny

Firma Pichon oferuje zbiorniki, skrzynie ładunkowe wykonane ze stali o zróżnicowanej grubości. W zależności od pojemności i ładowności maszyn ich elementy konstrukcyjne mają grubość od 4 do 8 mm. Warto dodać, że są wykonane ze stali o właściwościach mechanicznych odpowiednich do cynkowania na gorąco. Zastosowanie tej technologii to pewność długowieczności produktów marki Pichon. Dlatego też Pichon na wozy asenizacyjne i rozrzutniki udziela na 5-letniej gwarancji.

Specjaliści polecają maszyny Pichon

„Produkty firmy Pichon to prawdziwa klasa dla siebie. Zresztą podobnego zdania są również nasi klienci. Dlatego decydują się na maszyny Pichon. Wysoka jakość jest dla nich najważniejszym parametrem podczas wyboru maszyny” – Arkadiusz Szymianiec, kierownik Punktu Sprzedaży ALDO w Wójtowie”

Skorzystaj z wiedzy profesjonalnych doradców ALDO

Jeśli nie wiesz, jaki model wozu asenizacyjnego lub rozrzutnika będzie dla Ciebie najlepszy, skorzystaj z doradztwa fachowców ALDO. Przedstawimy najbardziej optymalne rozwiązanie dla osiągnięcia sukcesu technicznego i ekonomicznego.

Informacje uzyskasz w Punktach Sprzedaży ALDO: