24 cze 2024

Współpracujemy z liderami. Ciągniki Kubota w ofercie ALDO

Według danych firmy AgriTrac, która monitoruje polski rynek ciągników rolniczych, w styczniu sprzedano w Polsce 693 nowe ciągniki. W pierwszym miesiącu tego roku zarejestrowano w Polsce 104 nowe ciągniki marki Kubota. Daje to marce Kubota udział rynkowy w wysokości 15,01% i pozycję wicelidera polskiego rynku ciągników rolniczych. Nic dziwnego, marka ta jest znana na całym świecie. Maszyny te doskonale sprawdzają się w rolnictwie, budownictwie czy realizacji zadań komunalnych.

W całym ubiegłym roku Kubota była trzecim co do wielkości sprzedawcą ciągników rolniczych na polskim rynku. Przez 12 miesięcy 2023 roku w Polsce zarejestrowało się 1183 nowych ciągników japońskiej marki. 

Marka Kubota to jednocześnie niekwestionowany lider polskiego rynku ciągników o mocy do 49 KM. W tym segmencie pomarańczowe ciągniki stanowiły aż 26,74% całości rynku. Warto zaznaczyć, że nieprzerwanie od 8 lat Kubota są najczęściej wybieraną marką w segmencie ciągników o mocy do 49 KM!. Od początku oficjalnej sprzedaży miniciągników Kubota w Polsce, a więc od roku 2007, użytkownicy zarejestrowali łącznie aż 3208 takie maszyny Kubota!

ALDO autoryzowany diler i serwis Kubota

W ofercie ALDO znajdziesz wszystkie serie i wszystkie modele niezawodnych ciągników Kubota. Wśród nich ponad 20 modeli ciągników o mocy do 49 KM. Dostępne są traktory Kubota o różnych mocach, rodzajach przekładni i w wersjach z kabiną  lub zapewniają bezpieczeństwo ramą ROPS. W Punktach Sprzedaży ALDO dostępny jest także autoryzowany serwis marki Kubota. Nasi profesjonalni serwisanci wykonują przeglądy okresowe, a także udzielają porad na temat eksploatacji ciągników. Wsparcie obejmuje wszystkie maszyny Kubota.

Ciągniki Kubota EK1-261

W 2023 roku najpopularniejszy mini ciągnik tej marki w Top 10 ciągników mocy do 49 KM to model Kubota EK1-261. To prosty konstrukcyjnie, ale jednocześnie wydajny i solidny ciągnik o mocy 24,6 KM. Sprawdza się w branży komunalnej, ale także w ogrodnictwie, rolnictwie i sadownictwie. 

Jest wyposażony w mechaniczną skrzynię biegów o 9 przełożeniach. Wydajny układ hydrauliczny, WOM o dwóch prędkościach oraz tylny TUZ o udźwigu 750 kg pozwalają na pracę z szerokim wachlarzem narzędzi.

– Opcjonalnie model EK1-261 można wzbogacić o przedni TUZ oraz ładowacz czołowy. Warto podkreślić, że dzięki kompaktowym wymiarom Kubota EK1-261 może pracować w miejscach, które są niedostępne dla większych maszyn – wyjaśnia Piotr Chorąży, kierownik Punktu Sprzedaży ALDO w Ełku.

Traktory Kubota serii B1 

To cztery modele ciągników Kubota z niezawodnym i oszczędnymi silnikami Diesla o mocy od 12 KM do 22 KM. 

Co ważne wszystkie modele dysponują napędem 4x4, który trafia na koła za pośrednictwem mechanicznych skrzyń biegów o 6 lub 9 przełożeniach.

Ciągniki Kubota serii B2

W skład serii Kubota B2 wchodzi aż 7 modeli uniwersalnych ciągników. Źródłem napędu są wysokoprężne trzycylindrowe silniki o mocy, w zależności od modelu, od 20 do 26 KM. Napęd trafia na koła za pośrednictwem 9-stopniowej skrzyni mechanicznej lub trzyzakresowej przekładni HST.

– Od ręki mamy dostępne ciągniki Kubota EK1-261, B1-181, B1-241 oraz B2-131. Zapraszamy więc do naszych punktów, aby naocznie przekonać się o jakości i wyposażeniu tych maszyn – dodaje Piotr Chorąży. 

Traktory Kubota serii BX

Ten miniciągnik dostępny jest w dwóch wariantach silnikowych o mocy 23,3 KM lub 25,5 KM. Obie wersje mają przekładnię hydrostatyczną i dwa wałki odbioru mocy. Środkowy WOM służy do napędu dedykowanej ciągnikom serii BX kosiarkom międzyosiowym o szerokości koszenia 121, 137 lub 152 cm. 

Ciągniki Kubota serii LX 

W skład serii Kubota LX wchodzą dwa modele: LX-351 z silnikiem Diesla o mocy 35 KM oraz 40-konny LX-401. Moc trafia na cztery koła za pośrednictwem precyzyjnej i cichej trzyzakresowej przekładni hydrostatycznej. Za sprawą systemu zacieśniania skrętu Bi-Speed Turn promień skrętu wynosi zaledwie 2,2 m!

Traktory Kubota serii L1

W segmencie maszyn o mocy do 49 KM w ofercie ALDO są dwa modele serii L1. Kubota L1-452 DW jest wyposażona w 45-konny silnik i mechaniczną skrzynie biegów o 8 przełożeniach. Ciągnik Kubota L1-452 HDW dysponuje identycznym silnikiem, a napęd trafia na koła za pośrednictwem 3-zakresowej przekładni hydrostatycznej.

Ciągniki Kubota L1-382

Kompaktowy ciągnik Kubota L1-382 jest dostępny z 38-konnym silnikiem wysokoprężnym i dwoma rodzajami przekładni. W modelu L1-382 DW pracuje mechaniczna skrzynia o 8 biegach do jazdy w przód i 4 wstecznych. Za przeniesienie napędu w modelu Kubota L1-382 HDW odpowiada przekładnia HST.

–  W Punktach Sprzedaży ALDO z natychmiastowym odbiorem dysponujemy ciągnikami Kubota LX-351 i 401, a także L1-452 oraz Kubota L1-382 – informuje Piotr Chorąży.

Gdzie kupić ciągniki rolnicze Kubota?

Potrzebne Ci ciągniki rolnicze lub ciągniki komunalne Kubota? A może przyda się też kosiarka Kubota? Mamy duże i małe maszyny z ładowaczem czołowym, mini traktorki, osprzęt i części zamienne. Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia specjalistów ALDO, Przedstawimy informacje na temat każdego modelu ciągnika Kubota i pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania. Nasi doradcy pomogą również w doborze firmowych implementów, tak aby dopasować konfiguracje do indywidualnych potrzeb, a także udzielą informacji jak wygląda promocyjny finansowania Kubota Finance.

Wejdź z nami w świat ciągników Kubota, które doskonale sprawdzają się w każdych warunkach i charakteryzują się tak uniwersalnymi zaletami jak doskonała wydajność przy niskim zużyciu paliwa. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Po szczegółowe informacje zapraszamy do naszych Punktów Sprzedaży:

  • Myszyniec, ul. Prosta 1, tel. 29 77 21 988
  • Ełk, ul. Srebrna 12, tel. 87 520 00 38
  • Wójtowo, ul. Grabowa 1, tel. 89 741 00 98 
  • Ciechanów, ul. Mazowiecka 6, tel. +48 519 494 664