07 mar 2022

Współpraca z ZSP w Myszyńcu, czyli działamy w trosce o rozwój młodzieży

Z myślą o przyszłości lokalnego rolnictwa i rozwoju młodzieży z okolicznych miast oraz wsi, wyszliśmy z inicjatywą rozszerzenia możliwości edukacyjnych w Zespole Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu. Owocem naszej współpracy będzie utworzenie nowego profilu kształcenia. Już w maju ZSP rozpocznie rekrutację na kierunek mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych. 

Jakie możliwości stwarza nowy kierunek?

  • Podjęcie pracy zawodowej w warsztatach mechanicznych serwisujących ciągniki, kosiarki oraz inne maszyny i urządzenia rolnicze.
  • Zatrudnienie jako mechanik pojazdów i maszyn rolniczych, operator agregatów rolniczych i kombajnów zbożowych.
  • Kompleksowe przygotowanie do prowadzenia własnego gospodarstwa rolnego.
  • Samodzielne podjęcie i prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie świadczenia usług mechanizacyjnych, naprawczych oraz serwisowania maszyn i urządzeń rolniczych.

Ze względu na to, że kierunek mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych powstaje we współpracy z ALDO, zagwarantujemy uczniom zajęcia praktyczne w naszych punktach serwisowych, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę i bezcenne doświadczenie. W kształcenie młodzieży zaangażowani będą nasi wykwalifikowani serwisanci.

Uczniowie będą mogli podczas zajęć u nas bardzo szczegółowo zapoznać się z maszynami i sprzętem rolniczym. Mamy w ofercie maszyny czołowych światowych producentów, które są mocno zaawansowane technologicznie. Uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z montażem, diagnostyką i naprawą maszyn. To jest naprawdę duża dawka wiedzy dla młodych ludzi, którzy będą brali udział w całym spektrum prac, które się wykonuje u nas na serwisie – wyjaśnia Leszek Długołęcki.

Zachęcamy do zapisów na kierunek mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych. Od 16 do 30 maja 2022 r. absolwenci szkół podstawowych będą mogli złożyć podanie o przyjęcie do Branżowej Szkoły I Stopnia. Od 24 czerwca do 13 lipca br. będą mieli czas na dostarczenie dokumentów w postaci świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia z egzaminu ósmoklasisty.


Rekrutacja będzie prowadzona w:
Zespole Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu
07-430 Myszyniec, ul. Dzieci Polskich 5
Telefon: + 48 29 7721429
Mail: