05 maj 2023

Samson – rozrzutniki i wozy asenizacyjne dla nowoczesnego rolnictwa

ALDO jako jedna z pierwszych firm podpisała umowę na dystrybucję wozów asenizacyjnych i rozrzutników obornika marki Samson. ALDO, jako dealer maszyn Samson Agro już na samym początku zamówiło maszyny demonstracyjne, które prezentujemy na różnych wystawach oraz pokazach polowych.

Dlaczego warto wybrać rozrzutnik lub wóz asenizacyjny Samson?

Samson jest firmą specjalizującą się w produkcji maszyn do precyzyjnego stosowania nawozów naturalnych. Bardzo dokładne, dostosowane do wymagań roślin dawkowanie obornika, gnojowicy czy wapna to nasz priorytet. Dużą uwagę przykładamy również do zminimalizowania strat składników pokarmowych podczas aplikacji. Nie bez znaczenia jest przy tym konstrukcja naszych maszyn. Produkowane są ze stali Domex, mają niski środek ciężkości, są proste w użytkowaniu i serwisowaniu, a także przystosowane do agregowania z różnymi aplikatorami. Nasze maszyny mają również dużą wartość na rynku wtórnym. Inwestycja w maszyny Samson to inwestycja w przyszłość.

Jakie rozwiązania ma Samson, których może im pozazdrościć konkurencja?

 W przypadku wozów asenizacyjnych możemy poszczycić się eżektorowym systemem pobierania. Ponadto stosujemy wysokowydajne i praktycznie bezobsługowe pompy zalewowe o wydajnościach do 15,5 m3 na minutę i ciśnieniu do 4,5 bara. Wewnątrz nasze wozy zabezpieczamy farbą epoksydową, mamy możliwość doposażenia w TUZ kat. 3  o udźwigu do 9 ton do podłączana aplikatorów. Każda beczka ma hydrauliczne zawieszenie osi. Ciekawym rozwiązaniem jest opcjonalna oś napędowa, w którą możemy wyposażyć wozy 2 i 3 osiowe. Oferujemy pojemności od 16 do 35 m3.

Rozrzutniki obornika Samson

Rozrzutniki są w całości zbudowane ze stali Domex. Charakteryzują się małą masą własną, niskim środkiem ciężkości, równomiernym dawkowaniem i optymalnym wykorzystaniem składników pokarmowych. Oferujemy maszyny z walcami pionowymi i poziomymi o pojemności od 9 do 41 m3.  

Jakie nowe rozwiązania Samson zamierza wprowadzić w najbliższym czasie? 

Jeśli chodzi o niezawodne wozy asenizacyjne, to ciągle udoskonalamy łatwość i szybkość pobierania gnojowicy, np. dzięki systemom pobierania montowanym z przodu ciągnika. Dużą uwagę przykładamy także do precyzji dawkowania i zapobiegania stratom. Stąd oferujemy aplikatory doglebowe talerzowe i zębowe, rampy wężowe o szerokościach do 36 m, a także aplikatory do trwałych użytków zielonych. Udoskonalamy system zmiennego dawkowania, mapowania pól oraz kontroli sekcji. Nasi inżynierowie pracują też nad dopracowaniem systemu badania na bieżąco składu np. gnojowicy.

W rozrzutnikach skupiamy się na szybkim i precyzyjnych stosowaniu obornika, kompostu czy wapna, tak aby można było jak najszybciej wymieszać je z glebą. Poprzez systemy ważenia i zmiennego dawkowania pracujemy nad sposobami jeszcze dokładniejszej aplikacji obornika.

O walorach maszyn Samson rozmawialiśmy z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży Samson, Bartoszem Witkowskim.