09 lut 2022

Rozwiązania De Heus i serwis żywieniowy ALDO doskonałe dla krów w okresie zasuszania

Zasuszanie krów to okres spoczynku produkcyjnego w stadzie. Stanowi on newralgiczny moment, w którym organizm zwierzęcia regeneruje się po intensywnym czasie laktacji. Celem okresu zasuszania jest przygotowanie krowy do porodu i laktogenezy. 

Szczególną rolę odgrywa wówczas stworzenie zwierzęciu doskonałych warunków do regeneracji gruczołu mlekowego, który podczas laktacji jest mocno eksploatowany, a także dostarczenie składników pokarmowych niezbędnych dla rozwijającego się płodu.

Fundamentalne w okresie zasuszania jest wspomaganie mineralno-witaminowe krów. “Prawidłowe ułożenie dawki pokarmowej to sztuka. Na szczęście duże wsparcie w tym procesie oferują doradcy żywieniowi. Poza dostarczaniem produktów paszowych do gospodarstw dobrzy eksperci poradzą nam, jak zbilansować dawkę do aktualnego stanu fizjologicznego i produkcyjnego krowy. Taki właśnie serwis żywieniowy oferuje ALDO – dystrybutor znanych i cenionych pasz marki De Heus. Rozwiązania żywieniowe tego holenderskiego producenta idealnie trafiają w potrzeby krów mlecznych”, czytamy w artykule, który ukazał się na łamach portalu AgroFakt.pl.

Więcej o zasuszaniu krów i żywieniowym przygotowaniu zwierząt do tego okresu dowiedzą się Państwo z artykułu dostępnego pod linkiem: https://www.agrofakt.pl/zasuszenie-krowy-czas-na-odpoczynek/ 

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem oraz do kontaktu z Działem Pasz ALDO:
+48 29 77 27 666
+48 511 199 015