15 lut 2023

Przygotuj się do wiosennych prac z ALDO

Już niebawem wejdziemy w długi okres wiosennych prac polowych. Warto zatem wykorzystać końcówkę zimy na sprawdzenie stanu maszyn. Staranne przygotowanie ciągnika do wiosny pozwoli uniknąć nerwów i opóźnień, gdy ruszymy z pracami w nowym sezonie.

Bardzo dobrym sposobem na przygotowanie ciągnika do wiosny jest przekazanie go w ręce specjalistów z serwisu ALDO. Doświadczenie i specjalistyczny sprzęt pozwalają na wykonane przeglądu i prac obsługowych niezwykle sprawnie. Ponadto będziesz miał pewność, że zostały one wykonane jak należy i że nic nie zostało pominięte.

Wielu z nas lubi jednak zadbać o maszyny samodzielnie. Na własnoręczne przygotowanie ciągnika do wiosny nie będzie już lepszego czasu niż nadchodzące dni. Dlatego warto dokładnie sprawdzić maszynę i zweryfikować poprawność działania wszystkich układów. 

Jest to szczególnie ważne, jeśli ciągnik stał nieużywany przez całą zimę. Warto sprawdzić, czy akumulator nie wymaga doładowania lub wymiany. Jeżeli nie zrobiliśmy tego jesienią, dobrym pomysłem będzie też wymiana oleju silnikowego. Przy tej okazji warto sięgnąć też po nowy filtr paliwa i filtr kabinowy do ciągnika. Oczywiście musimy też zadbać o wszystkie punkty smarne i nanieść na nie świeży smar do maszyn rolniczych.

Nie tylko ciągniki rolnicze wymagają przygotowania do wiosny. Na pierwszy ogień pójdą przecież maszyny uprawowe czy rozsiewacze nawozów. Części do tych i wielu innych maszyn rolniczych, a także wszelkie filtry, płyny eksploatacyjne i środki smarne znajdziesz w naszym sklepie aldomarket.pl, marketach stacjonarnych ALDO oraz oczywiście w naszym serwisie. 
Zapraszamy!

Przygotowanie ciągnika do wiosny z Aldo