02 mar 2022

Profilaktyka schorzeń kończyn a żywienie krów mlecznych

Kontrola stanu racic u bydła mlecznego to jeden z podstawowych obowiązków hodowców. Zanedbanie tego i dopuszczenie do problemów z lokomocją zwierzęcia może mieć poważne konsekwencje. Aby jak najbardziej zminimalizować straty w stadach bydła mlecznego i zadbać o doskonały dobrostan krów, należy z uwagą przyglądać się ich narządom ruchu. Problemy z racicami mogą mieć różne podłoże. Powstają w wyniku kontucji, z powodu braku optymalnych warunków w oborze, a także na tle żywieniowym.

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule, który ukazał się na łamach jednego z największych portali rolniczych – AgroFakt.pl

"Prawidłowo zbilansowana dawka pokarmowa jest podstawą w utrzymaniu dobrego statusu zdrowotnego krów, również racic. Chodzi o właściwą dawkę nie tylko pod względem energetyczno-białkowym, ale również mineralno-witaminowym. Szczególny wpływ na kondycję racic ma biotyna, ponieważ wpływa ona na twardość rogu racicowego. Jeśli zaś chodzi o żywienie mineralno-witaminowe, hodowcy nie muszą się głowić, jak zapewnić odpowiednią podaż związków mineralnych i witamin".

Wsparcie zdrowotności racic bydła mlecznego wspierają mieszanki uzupełniające firmy De Heus, której rozwiązania żywieniowe są dostępne w portfolio ALDO. Nasz Dział Pasz każdego dnia w trosce o wzrost dostarcza do gospodarstw produkty tej marki, dzięki czemu macie Państwo możliwość kompleksowo zadbać o prawidłowe żywienie swoich stad. Specjaliści ALDO nie tylko transportują do Państwa wysokiej jakości produkty, lecz także dbają o to, aby były one doskonale dopasowane do potrzeb zwierząt. Dzięki temu prowadzenie rentownej produkcji mleka jest na wyciągnięcie ręki.

Zachęcami Państwa do kontaktu z Działem Pasz ALDO:

+48 29 77 27 666
+48 511 199 015