12 maj 2023

Oryginalne części zamienne i ich znaczenie w konserwacji ciągników

Ciągniki Kubota to maszyny niezawodne i trwałe. Jednak nawet najlepsze maszyny wymagają fachowej i terminowej obsługi. Profesjonalne wykonanie usług gwarantuje autoryzowany serwis Kubota i używania wysokiej jakości oryginalnych części.

Części do ciągników rolniczych

Sklep internetowy aldomarket zapewnia szeroki wybór części do maszyn rolniczych i ciągników rolniczych. Za jednym kliknięciem myszki można łatwo i szybko znaleźć właściwą część. W ofercie są oryginalne części i materiały eksploatacyjne. Przed wyborem części należy dokładnie zidentyfikować model ciągnika.

Dlaczego oryginalne części Kubota?

Powodów jest kilka. Po pierwsze oryginalne części i materiały eksploatacyjne Kubota to produkty, który weszły do produkcji dopiero po fazie długich badań i testów. Po drugie nim trafią do klientów, przechodzą także wnikliwą kontrolę jakości. Po trzecie gwarantują najwyższą jakość, a tym samym bezawaryjną eksploatację maszyn Kubota. 
  
Na przykład oryginalny filtr oleju Kubota. Wyniki testów potwierdzają, że efektywność zamienników w porównaniu z oryginalnymi filtrami oleju Kubota jest zbliżona, ale tylko w bardzo krótkim okresie eksploatacji. Po 35 godzinach pracy maszyny oryginalny filtr Kubota zachowuje 98 proc. swojej skuteczności. Po tym samym czasie nieoryginalny filtr ma tylko 92% skuteczności. Im więcej przepracowanych godzin tym bardziej różnica między filtrem oryginalnym i zamiennikiem staje się widoczna.

Czy zamienniki oryginalnych części się opłacają?

Zakup tańszych zamienników materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych może na krótko nieznacznie obniżyć koszty. W dłuższej perspektywie grozi jednak awarią. Praca w trudnych warunkach może bowiem doprowadzić do uszkodzeń silnika oraz wymiany jego wielu kosztownych elementów.

Ważniejsze od wyższej ceny części jest ich idealne dopasowanie do pozostałych podzespołów ciągnika.  
Ryzyko wystąpienia awarii oznacza bowiem poważne koszty i nieplanowany przestój maszyny.
 
Podsumowując, warto wybrać oryginalne części i materiały eksploatacyjne. Stosowanie najwyższej jakości produktów z logo Kubota to gwarancja długowieczności silnika i innych podzespołów eksploatowanej maszyny. To także możliwość uniknięcia niespodziewanej i kosztownej awarii.

Fachowe doradztwo

Internetowy sklep rolniczy aldomarket to nie tylko szeroki wybór oryginalnych części i materiałów eksploatacyjnych, ale również fachowe doradztwo. Informacji o asortymencie części zamiennych do ciągników rolniczych można zasięgnąć pod nr tel. +48 29 77 21 985 lub +48 511 705 968, a także pod adresem e-mail: //' + l + d + '<\/span>'); //]]> .pl">