03 cze 2022

Nowy standard komfortu w kabinie ciągnika Kubota M7003

Wysoki komfort pracy operatora ciągnika rolniczego stał się dziś jednym z kluczowych aspektów podczas projektowania tych maszyn. Wbrew niektórym opiniom nie jest to jedynie chęć zaspokojenia rosnących oczekiwań klientów dotyczących wygody. Co zatem jest przyczyną tego trendu? Już odpowiadamy.

Kubota M7003 – komfort znaczy więcej niż wygoda

W sezonie intensywnych prac polowych operator nierzadko spędza w fotelu ciągnika więcej czasu niż w tym stojącym w jego salonie. Codzienna wielogodzinna praca w niesłychanie trudnych warunkach, jest bardzo obciążająca dla organizmu. Do najważniejszych czynników negatywnie wpływających na operatora podczas pracy możemy zaliczyć: hałas, drgania i wibracje, wysokie temperatury czy zapylenie powietrza. Wszystkie te bodźce powodują uczucie zmęczenia, które kumuluje się przez wiele dni. Siłą rzeczy człowiekowi poddanemu takim obciążeniom z czasem coraz trudniej utrzymać koncentrację, pogarsza się jego czas reakcji, a przy monotonnych zadaniach może pojawić się też uczucie znużenia. Taki stan sprawia, że nie tylko jego produktywność spada, bowiem takie okoliczności powodują także zwiększenie ryzyka popełnienia błędu. Błąd podczas pracy ciągnikiem rolniczym może oznaczać poważny wypadek. Redukowanie zagrożenia, jakie niesie to dla samego kierowcy, jak i osób, które mogą znajdować się w pobliżu maszyny, ma kolosalne znaczenie. Komfort w kabinie ciągnika Kubota M7003 pomaga ograniczać zmęczenie operatora i tym samym podnosi bezpieczeństwo pracy.

Jak komfortowa jest kabina ciągników Kubota M7003?

Nowy standard komfortu w ciągniku Kubota M7003 można streścić, mówiąc, że kabina jest przestronna, zapewnia doskonałą widoczność, izoluje od drgań i hałasu, a ergonomiczne elementy sterujące ułatwiają pracę operatora. To oczywiście dość ogólne określenia. Żeby dowiedzieć się jakie rozwiązania zastosowano, aby te cele osiągnąć, przeczytajcie artykuł na ten temat opublikowany na portalu agroFakt.pl

Komfortowa kabina ciągnika Kubota M7