Używane zgrabiarki i przetrząsacze

W gospodarstwach zajmujących się hodowlą zwierząt wszelkie maszyny zielonkowe należą do podstawowego wyposażenia. Zgrabiarki do siana używane przy zbiorze czy przetrząsacze pozwalające na prawidłowy przebieg suszenia pokosu to maszyny, które są niezbędne do przygotowania paszy dla zwierząt. Używane przetrząsacze do siana i używane zgrabiarki mogą z powodzeniem zasilić park maszynowy gospodarstwa i dobrze służyć przez wiele kolejnych lat.

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Do czego służy zgrabiarka?

Zgrabiarka formuje pokos w wał, z którego jest on zbierany przy użyciu prasy lub przyczepy samozbierającej. Czynności te poprzedza przetrząsanie pokosu z zastosowanie przetrząsacza. Ma ono na celu umożliwienie równomiernego przesychania skoszonej zielonki.

Używane zgrabiarki do siana 

Używane zgrabiarki karuzelowe to relatywnie nieskomplikowane maszyny rolnicze służące do mechanicznego zgrabiania siana w celu jego zbioru. Zgrabiarki mogą występować w wersji jedno i wielokaruzelowej. 

Zakup używanej zgrabiarki karuzelowej warto poprzedzić przeanalizowaniem realnych potrzeb i możliwości gospodarstwa. Oczywiście używane zgrabiarki o większych gabarytach oferują lepszą wydajność na dużych obszarach, jednak mniejsze zgrabiarki jednokaruzelowe świetnie sprawdza się w miejscach o nieregularnym kształcie.
Używane zgrabiarki karuzelowe cechuje bardzo dobre kopiowanie terenu, dlatego dobrze sprawdzają się na pofałdowanych obszarach. Niewątpliwą zaletą zgrabiarek karuzelowych jest także niski poziom zanieczyszczenia siana, co wspiera przygotowanie wysokiej jakości paszy.

Rodzaje zgrabiarek

Oprócz wspomnianych wyżej zgrabiarek karuzelowych używanych dziś powszechnie w gospodarstwach rolnych, na rynku możemy znaleźć cieszące się niegdyś dużą popularnością używane zgrabiarki gwiazdowe.

Zgrabiarki gwiazdowe bardzo dobrze kopiują teren, a ich konstrukcja pozwala na bardzo szybką pracę. Sprawia to, że świetnie sprawdzają się w pracy na dużych obszarach. Jednak w odróżnieniu od zgrabiarek karuzelowych, w większym stopniu zanieczyszczają siano drobinami gleby.

Na rynku jest również wiele używanych przetrząsaczo-zgrabiarek. Jak wynika z nazwy, jest to maszyna łącząca obie te funkcje. Zakup używanej przetrząsaczo-zgrabiarki pozwala nie tylko na zaoszczędzenie środków potrzebnych na zakup sprzętu, ale także miejsce potrzebne do przechowywania maszyn w gospodarstwie 
Znacznie rzadziej od powyższych spotyka się jeszcze zgrabiarki taśmowe i grzebieniowe.

Jakie zgrabiarki polecacie?

Ze względu na prostotę konstrukcji i dużą wydajność wielu rolników decyduje się na zakup zgrabiarki gwiazdowej. Jej budowa ogranicza ryzyko uszkodzenia zgrabiarki podczas pracy, co również jest istotną zaletą. 

Jednak kupując używaną zgrabiarkę gwiazdową, trzeba się liczyć ze wspomnianym wyżej zanieczyszczeniem siana. Więc odpowiadając sobie na pytanie, czy warto kupić używaną zgrabiarkę gwiazdową, musimy przemyśleć nasze priorytety.

Tego dylematu nie musimy rozstrzygać w przypadku używanych zgrabiarek karuzelowych. Przez wielu rolników uważane są one za najlepsze rozwiązanie, co potwierdzają opinie, jakie możemy znaleźć na forach rolniczych.

Gorące dyskusje wywołują też pytania o przetrząsaczo-zgrabiarki. Z jednej strony pojawiają się argumenty o oszczędności, z drugiej zaś niektórzy przekonują, że wielozadaniowość tych maszyn negatywnie odbija się na jakości wykonywanej pracy.

Używane przewracarki do siana

Przetrząsacze do siana używane są podczas przygotowania pokosu do zbioru. Aby zapewnić odpowiednią jakość paszy, zielonka powinna mieć właściwą wilgotność i być wolna od zanieczyszczeń. Aby spełnić te warunki, potrzebna będzie nam właśnie przetrząsarka lub przetrząsaczo-zgrabiarka do siana.

Używany przetrząsacz oferowany na sprzedaż łatwo sprawdzić, czy nawet przetestować, dlatego, jeśli nadarzy się okazja, warto niej skorzystać. Każdy producent przetrząsaczy i innych maszyn zielonkowych oferuje części zamienne pozwalające na utrzymanie przewracarki do siana w należytym stanie. Nie będzie wiec problemu z ewentualną wymianą naturalnie zużywających się części przetrząsarki.

Przetrząsacze, jak i przetrząsaczozgrabiarki mogą mieć różne szerokości robocze, które można dobrać do powierzchni użytkowanych łąk kośnych. Warto, również zwrócić uwagę na sposób formowania wału pokosu.

Przetrząsaczo-zgrabiarka na sprzedaż

Maszyny rolnicze na sprzedaż oferowane są zarówno bezpośrednio przez rolników, jak i przez wyspecjalizowane firmy. Sprzedaż maszyn rolniczych to działalność wiążąca się z dużą odpowiedzialnością i wymagająca bogatej wiedzy. Niezależnie od tego, czy firma oferuje maszyny rolnicze nowe, czy używane, powinna zapewnić serwis sprzętu rolniczego. Jest to bowiem jeden z kluczowych elementów kompleksowej obsługi, ale także budowania partnerskich relacji z zaopatrywanymi gospodarstwami.

Używany sprzęt rolniczy może stanowić pełnowartościowe wyposażenie gospodarstwa rolnego niezależnie od jego profilu produkcyjnego. Dlatego uruchomiliśmy nasz sklep z używanymi maszynami rolniczymi i dbamy, by oferowane w nim wyposażenie gospodarstw miało zweryfikowany stan techniczny.

Gdzie kupić używane zgrabiarki i przetrząsacze?

Używane zgrabiarki i przetrząsacze oferowane są na sprzedaż zarówno indywidualnie, przez rolników, jak i przez pośredników. Skorzystanie z oferty renomowanej firmy zajmującej się sprzedażą maszyn rolniczych i zapatrzeniem gospodarstw to najlepszy wybór. Eliminuje to wiele ryzyk związanych z zakupem używanego sprzętu rolniczego. Profesjonalna załoga pomaga zweryfikować stan techniczny maszyny i oszczywać nakłady potrzebne na ewentualny remont takiego sprzętu. Dlatego używane zgrabiarki i przetrząsacze kupuj w ALDO.

Skontaktuj się z naszym Komisem

Komis maszyn używanych ALDO:

Maszyny rolniczewielu marek

Maszyny rolnicze
wielu marek

Sprawdzony stan techniczny

Sprawdzony stan
techniczny

Fachowedoradztwo

Fachowe
doradztwo

Możliwośćfinansowania

Możliwość
finansowania

Doświadczenieod 1999 roku

Doświadczenie
od 1999 roku

Wybierz Kategorię:

Zgrabiarka do siana Stoll 420
Używane zgrabiarki i przetrząsacze
Zgrabiarka do siana Stoll 420
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 9 900 zł
Więcej
Przetrząsacz do siana Pottinger Hit 69NZ
Używane zgrabiarki i przetrząsacze
Przetrząsacz do siana Pottinger Hit 69NZ
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 9 900 zł
Więcej
Przetrząsacz do siana Deutz Fahr KH 2,76 , 6-gwiazdowy
Używane zgrabiarki i przetrząsacze
Przetrząsacz do siana Deutz Fahr KH 2,76 , 6-gwiazdowy
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 7 900 zł
Więcej
Zgrabiarko - przetrząsarka PZ STRELA  TH
Używane zgrabiarki i przetrząsacze
Zgrabiarko - przetrząsarka PZ STRELA TH
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 3 500 ZŁ
Więcej