Używane siewniki

Siewnik jest sprzętem, bez którego nie sposób wyobrazić sobie pracę w gospodarstwie rolnym. Choć popularne stały się usługi w tym zakresie, samodzielne wykonywanie prac polowych znacząco podnosi rentowność upraw. Dlatego nikogo nie trzeba przekonywać do konieczności posiadania własnego siewnika. Używane siewniki do zboża czy kukurydzy pozwalają na samodzielną i efektywną pracę bez nadwyrężania budżetu gospodarstwa.

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Używane siewniki do zboża

Siewniki zbożowe mogą występować w wersji zawieszanej lub zaczepianej. Można je znaleźć także w wariancie półzawieszanym. Najpopularniejszym rozwiązaniem wykorzystywanym do siewu zbóż, rzepaku czy kukurydzy są siewniki mechaniczne. Z powodzeniem można nimi wysiewać także rośliny strączkowe czy warzywa. Bardziej wymagający klienci stawiają jednak na siewniki pneumatyczne. Nowoczesne siewniki pozwalają oprócz wysiewu nasion precyzyjnie dozować nawozy. Używane siewniki zbożowe dobrze sprawdzą się w każdym gospodarstwie przez długie lata, jeśli tylko zadbamy o ich odpowiedni stan techniczny.

Używane siewniki do kukurydzy

Wśród siewników do kukurydzy dominują siewniki pneumatyczne. Nawet starsze, pneumatyczne, używane siewniki do kukurydzy odznaczają się dużą precyzją i wydajnością wysiewu. Efektywne przeprowadzenie prac pozwala wykonać zabieg w optymalnym czasie, co przekłada się na dobre i równomierne wschody roślin. Należy jednak pamiętać, że konstrukcja siewników pneumatycznych jest znacznie bardziej skomplikowana, więc wymaga też więcej dbałości o stan techniczny maszyny. Dlatego kupując używany siewnik pneumatyczny, warto dokładnie zweryfikować jego sprawność.

Dobre siewniki używane

Aby używany siewnik sprawdził się w naszym gospodarstwie, powinien być nie tylko sprawny, ale także dopasowany do naszych potrzeb i możliwości. Trzeba wziąć pod uwagę zarówno warunki glebowe, jak i możliwości ciągnika. Ważne jest także czy zamierzamy siać tylko kukurydzę, czy może jeszcze inne rośliny. Wtedy istotna będzie możliwość zmiany rozstawu. Dobrze dobrane siewniki używane to trafiona inwestycja.
 

Skontaktuj się z naszym Komisem

Komis maszyn używanych ALDO:

Maszyny rolniczewielu marek

Maszyny rolnicze
wielu marek

Sprawdzony stan techniczny

Sprawdzony stan
techniczny

Fachowedoradztwo

Fachowe
doradztwo

Możliwośćfinansowania

Możliwość
finansowania

Doświadczenieod 1999 roku

Doświadczenie
od 1999 roku

Wybierz Kategorię:

Siewnik punktowy AMAZONE model EDX 6000TC
Używane siewniki
Siewnik punktowy AMAZONE model EDX 6000TC
ul. Srebrna 12 , 19-300 Ełk
cena 99 000 zł
Więcej