Używane przyczepy, rozrzutniki

Przyczepy rolnicze i rozrzutniki używane są w gospodarstwach przez wiele lat. Jest to sprzęt rolniczy, o który można zadbać i tym samym utrzymać go w doskonałej kondycji bardzo długo. Dlatego używane przyczepy rolnicze, czy używane rozrzutniki obornika są towarem bardzo poszukiwanym.

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej


Używane przyczepy rolnicze

Przyczepy rolnicze używane są we wszystkich typach gospodarstw. Ich konserwacja, a nawet poważniejsze remonty z powodzeniem można przeprowadzić w gospodarstwie. Zapewne z tego wynika niezwykła długowieczność przyczep ciągnikowych. Warto jednak pamiętać, o kwestiach bezpieczeństwa w kluczowych dla niego aspektach poprosić serwis sprzętu rolniczego o profesjonalne wsparcie.

Zakup używanej przyczepy rolniczej pozwala na zaspokojenie potrzeb sprzętowych gospodarstwa bez nadwyrężania budżetu. Oferta używanych maszyn rolniczych jest bardzo bogata i różnorodna. Maszyny rolnicze na sprzedaż trafiają w bardzo zróżnicowanym stanie technicznym. 

Jednak tak jak już wspomnieliśmy wyżej, używana przyczepa rolnicza to sprzęt nadający się w dużym stopniu do samodzielnego remontu. Dlatego warto rozważyć zakup używanej przyczepy do remontu. Niemniej na rynku nie brakuje używanych przyczep rolniczych w bardzo dobrym stanie.

Rodzaje przyczep rolniczych

Przyczepy rolnicze możemy podzielić na kilka sposobów. Ze względu na ładowność, konstrukcję czy specjalistyczne zastosowanie. Jeśli chodzi o rozwiązania konstrukcyjne, najpopularniejsze są burtowe przyczepy dwuosiowe. 

Cechują się one znaczną ładownością i uniwersalnością zastosowań. Pewna ich odmiana są przyczepy z podwoziem typu tandem. Jest to rozwiązanie cenione przez rolników, którzy zmuszeni są do częstego manewrowania, a szczególnie cofania z przyczepą.

Coraz większą popularnością cieszą się przyczepy skorupowe. Ich mocna konstrukcja i duża objętość skrzyni ładunkowej pozwala uzyskać dużą ładowność. Charakteryzują się też większą niż przyczepy burtowe szczelnością.

Osobną kategorię stanowią przyczepy specjalistyczne. Możemy do nich zaliczyć choćby przyczepy do balotów, czy przyczepy samozbierające.

Wymiary przyczepy do ciągnika

Wymiary przyczep rolniczych są bardzo zróżnicowane. O ile długość, szerokość i wysokość przyczepy rolniczej rzadko mają kluczowe znaczenie, o tyle bardzo istotna będzie wynikająca z nich objętość skrzyni ładunkowej. Jest to szczególnie istotne przy transporcie towarów o dużej objętości, które nie koniecznie wymagają przyczepy o znaczne ładowności.

Jaką przyczepę do ciągnika wybrać?

Kupując używaną przyczepę rolniczą, nie zawsze możemy liczyć na tak szeroki wybór, jaki oferuje producent. Mówiąc wprost, musi trafić się okazja spełniająca nasze wymagania. Jednak nie oznacza to, że zakup używanej przyczepy do ciągnika powinien być pozbawiony oczekiwań z naszej strony.
Zawsze należy ustalić kryteria, jakie taki sprzęt ma spełniać. Mając na uwadze zarysowany powyżej podział przyczep, ustalmy, do czego będzie nam służyć. To pozwoli na określenie parametrów i cech konstrukcyjnych, jakie powinna mieć oferowana na sprzedaż używana przyczepa.

Warto ustalić, jakie właściwości przyczepy uznajemy za obowiązkowe, a jakie za opcjonalne (choć pożądane). Takie podejście pozwoli łatwiej wyselekcjonować oferty i uchroni nas przed zbyt daleko posuniętymi ustępstwami przy wyborze używanej przyczepy ciągnikowej.
Kupując używaną przyczepę rolniczą, nie możemy zapominać o możliwościach naszego ciągnika. Choć zakup przyczepy o dużej pojemności i ładowność może być kuszący, nic nam po tym, jeśli moc naszego ciągnika nie pozwoli na stuprocentowy załadunek.

Czy przyczepa rolnicza musi być zarejestrowana?

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że wszystko, co   na drogi publiczne powinno być zarejestrowane, posiadać homologacje i ważny przegląd techniczny. Jednak to wrażenie błędne, lista wyjątków jest bowiem całkiem pokaźna. Znajdują się na niej między innymi przyczepy specjalne do ciągników rolniczych. Tak więc wszelkie przyczepy uniwersalne muszą posiadać tablicę rejestracyjną i spełniać wspomniane wcześniej wymogi, ale np. przyczepa specjalistyczna a do przewozu balotów już rejestracji nie wymaga.

Ile kosztuje używana przyczepa rolnicza?

Ceny używanych przyczep rolniczych, zależą od bardzo wielu czynników. Na cenę przyczepy ma wpływ choćby jej marka, wiek, stan techniczny czy stopień zużycia ogumienia. Co zrozumiałe istotna jest również ładowność i zastosowane rozwiązania techniczne. Tak więc pytanie o koszt zakupu używanej przyczepy rolniczej należałoby znacznie bardziej doprecyzować.

Gdzie kupić używaną przyczepę rolniczą?

Używaną przyczepę rolniczą, tak jak i pozostały sprzęt rolniczy najlepiej kupić w wyspecjalizowanej firmie. Rolniczy komis prowadzony przez sprawdzoną i znaną na rynku firmę jak na przykład ALDO zapewnia wsparcie w ocenie technicznej, a także wycenę usług serwisu co pozwala na wiarygodną ocenę wartości całej transakcji, jeśli konieczne są remonty nowo kupionego sprzętu.

Rozrzutniki do obornika

Rozrzutnik obornika to niezwykle ważna maszyna. Od jego sprawności i wydajności zależy utrzymanie właściwego tempa prac w newralgicznych momentach. Dobrze utrzymany używany rozrzutnik obornika może być doskonałą inwestycją. 

Choć roztrząsacz obornika narażony jest na trudne warunki pracy, powinniśmy pamiętać, że właśnie do użytkowania w takich okolicznościach został zaprojektowany. Dlatego śmiało możemy polecić zakup używanego rozrzutnika obornika.

Rodzaje rozrzutników

Ze względu na rodzaj podwozia możemy wyróżnić rozrzutnik obornika jednoosiowy, rozrzutnik obornika dwuosiowy, a w przypadku rozrzutników o największej ładowności osie mogą być nawet cztery. Ze względu na łatwość manewrowania, w rozrzutnikach obornika często stosowane są podwozia typu tandem.

Do kluczowych cech, zarówno nowego, jak i używanego rozrzutnika obornika z pewnością należy zaliczyć ładowność i typ adaptera. Ładowność rozrzutnika powinna być dobrana do skali działalności, tak by praca była wystarczająco efektywna. Oczywiście powinniśmy wziąć również pod uwagę możliwości ciągnika.

Zasadniczo wyróżniamy dwa typy adapterów do rozrzucania obornika. Pionowe i poziome, choć warto pamiętać, że oba te typy mogą występować w wielu wariantach. Podstawową różnicą funkcjonalną pomiędzy adapterem poziomym a pionowym jest szerokość robocza rozrzutnika. Jeżeli zależy nam, by była jak największa, szukajmy używanego rozrzutnika obornika z adapterem pionowym.

Używany rozrzutnik obornika – jaki wybrać?

Przy zakupie używanego rozrzutnika obornika kluczowe kryteria to pojemność skrzyni ładunkowej i dopasowanie do mocy posiadanego ciągnika. Niesłychanie istotny jest także rodzaj adaptera i pozostałe elementy wyposażenia. Jednak z uwagi na fakt, że mówimy o rozrzutniku używanym, bardzo ważny jest jego stan techniczny. Usterki czy uszkodzenia  oferowanego na sprzedaż rozrzutnika nie muszą go dyskwalifikować. Powinniśmy jednak przed zakupem dokładnie oszacować koszt remontu.

Czy warto postawić na używane rozrzutniki obornika?

Używany rozrzutnik obornika może z powodzeniem służyć jeszcze długie lata. Maszyny te cechują się solidnymi konstrukcjami, dlatego odpowiednio utrzymane są niezwykle żywotne.
Używany rozrzutnik obornika na sprzedaż może oczywiście wymagać nieco pracy, ale konserwacja czy wymiana elementów eksploatacyjnych nie jest kłopotliwa i z pełnością warto zainwestować nieco wysiłku, by zyskać sprawny sprzęt rolniczy w okazyjnej cenie.

Ile kosztuje używany rozrzutnik obornika?

Ceny używanych rozrzutników obornika mają, nomen omen, duży rozrzut. Są to bowiem maszyny bardzo rożnorodne, jeśli chodzi o ładowność i zastosowane rozwiązania techniczne, a także znacząco odbiegające od siebie stanem technicznym i wiekiem. Dlatego nie da się udzielić uniwersalnej odpowiedzi na pytanie o koszt zakupu używanego rozrzutnika obornika. 

Ile ton obornika wchodzi na rozrzutnik?

To ile obornika możemy załadować na rozrzutnik, zależy oczywiście od jego ładowności, ale i objętości skrzyni ładunkowej. Jeden metr sześcienny obornika może bowiem ważyć zarówno 700, jak i 900 kg.
 

Skontaktuj się z naszym Komisem

Komis maszyn używanych ALDO:

Maszyny rolniczewielu marek

Maszyny rolnicze
wielu marek

Sprawdzony stan techniczny

Sprawdzony stan
techniczny

Fachowedoradztwo

Fachowe
doradztwo

Możliwośćfinansowania

Możliwość
finansowania

Doświadczenieod 1999 roku

Doświadczenie
od 1999 roku

Wybierz Kategorię:

Przyczepa wywrotka Legrand L25
Używane przyczepy, rozrzutniki
Przyczepa wywrotka Legrand L25
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 15 900 zł
Więcej
Rozrzutnik obornika Sodimac Rafal 1200 , 12m3 .
Używane przyczepy, rozrzutniki
Rozrzutnik obornika Sodimac Rafal 1200 , 12m3 .
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 47 000 zł
Więcej
Przyczepa wywrotka International 13t.
Używane przyczepy, rozrzutniki
Przyczepa wywrotka International 13t.
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 33 900 zł
Więcej
Rozrzutnik obornika Leboulch Maxi HV14 ,
Używane przyczepy, rozrzutniki
Rozrzutnik obornika Leboulch Maxi HV14 ,
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 42 000 zł
Więcej
Rozrzutnik obornika Jolmet N 250 , 6t
Używane przyczepy, rozrzutniki
Rozrzutnik obornika Jolmet N 250 , 6t
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 17 900 zł
Więcej
Przyczepa samozbierająca Strautmann Super Vitesse 2DO H
Używane przyczepy, rozrzutniki
Przyczepa samozbierająca Strautmann Super Vitesse 2DO H
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 112 000 zł
Więcej
Przyczepa do transportu zwierząt Cosnet
Używane przyczepy, rozrzutniki
Przyczepa do transportu zwierząt Cosnet
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 19 900 zł
Więcej
Przyczepa do transportu zwierząt Lambert
Używane przyczepy, rozrzutniki
Przyczepa do transportu zwierząt Lambert
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 24 000 zł
Więcej
Rozrzutnik obornika JEANTIL EP-55
Używane przyczepy, rozrzutniki
Rozrzutnik obornika JEANTIL EP-55
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 9 500 zł
Więcej