Używane kosiarki

Gama kosiarek przeznaczonych dla rolnictwa i branży komunalnej jest niezwykle szeroka. Obejmuje kosiarki rotacyjne, bijakowe, samojezdne i wiele innych maszyn do specjalistycznych zastosowań. Używane kosiarki znajdują wielu nabywców, a możliwość wymiany zużywających się elementów eksploatacyjnych pozwala na ich wieloletnią i efektywną pracę.

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Używane kosiarki rotacyjne

Wśród szerokiej oferty kosiarek jednym z najpopularniejszych typów są używane kosiarki rotacyjne. Są one powszechnie używane do zbioru zielonki. Wynika to między innymi z faktu, że konstrukcja tych maszyn zapewnia dużą wydajność i obarczona jest niewielkim ryzykiem przestoju podczas prac. Ze względu na sposób mocowania noży, kosiarki rotacyjne dzielimy na dyskowe i bębnowe. Używane kosiarki bębnowe cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na prostą konstrukcję i łatwą wymianę noży. Świetnie sprawdzają się w pracy na nierównym terenie. Niestety są dość ciężkie i mają spore zapotrzebowanie na moc. Tych minusów nie mają używane kosiarki dyskowe. Ich zaletą jest także możliwość pracy z większą prędkością. Charakteryzują się bardzo dobrym kopiowaniem terenu, jednak pełnię swoich możliwości pokazują na rozległych i płaskich terenach.

Używane kosiarki bijakowe

Innym typem kosiarki znajdującym powszechne zastosowanie w rolnictwie, ale przede wszystkim w pracach komunalnych są kosiarki bijakowe. Ich konstrukcja sprawia, że są niesłychanie trwałe i łatwe w utrzymaniu. W związku z tym używane kosiarki bijakowe są szczególnie godne polecenia. Ich zasada działania sprawia, że świetnie radzą sobie nie tylko z trawą, ale także z większymi i twardszymi roślinami, jak choćby krzewy czy młode samosiewy drzew. Sprawia to, że z powodzeniem używane są do koszenia przydrożnych rowów i nieużytków, także w trudnym terenie. Kosiarki bijakowe doskonale mulczują ścinaną roślinność, więc znajdują także zastosowanie w rozdrabnianiu pozostałości po roślinach uprawnych.

Używane kosiarki samojezdne

Zgoła odmienną kategorią są używane kosiarki samojezdne. Coraz popularniejsze traktorki koszące znajdują zastosowanie w utrzymaniu terenów zielonych, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i na nieco rozleglejszych prywatnych trawnikach. Używane kosiarki samojezdne to doskonała propozycja dla posiadaczy dużych ogrodów i firm usługowych z branży komunalnej.
 

Skontaktuj się z naszym Komisem

Komis maszyn używanych ALDO:

Maszyny rolniczewielu marek

Maszyny rolnicze
wielu marek

Sprawdzony stan techniczny

Sprawdzony stan
techniczny

Fachowedoradztwo

Fachowe
doradztwo

Możliwośćfinansowania

Możliwość
finansowania

Doświadczenieod 1999 roku

Doświadczenie
od 1999 roku

Wybierz Kategorię:

Kosiarka dyskowa Pronar PDT 290
Używane kosiarki
Kosiarka dyskowa Pronar PDT 290
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 14 900 zł
Więcej
Kosiarka Kubota GR 2120 , 4X4 .
Używane kosiarki
Kosiarka Kubota GR 2120 , 4X4 .
ul. Grabowa 1 , 11-010 Wójtowo
cena 39 000 zł
Więcej