Używane kosiarki

Gama kosiarek przeznaczonych dla rolnictwa i branży komunalnej jest niezwykle szeroka. Obejmuje kosiarki rotacyjne, bijakowe, samojezdne i wiele innych maszyn do specjalistycznych zastosowań. Używane kosiarki znajdują wielu nabywców, a możliwość wymiany zużywających się elementów eksploatacyjnych pozwala na ich wieloletnią i efektywną pracę.

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Używane kosiarki rotacyjne

Wśród szerokiej oferty kosiarek jednym z najpopularniejszych typów są używane kosiarki rotacyjne. Są one powszechnie używane do zbioru zielonki. Wynika to między innymi z faktu, że konstrukcja tych maszyn zapewnia dużą wydajność i obarczona jest niewielkim ryzykiem przestoju podczas prac. Ze względu na sposób mocowania noży, kosiarki rotacyjne dzielimy na dyskowe i bębnowe. Używane kosiarki bębnowe cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na prostą konstrukcję i łatwą wymianę noży. Świetnie sprawdzają się w pracy na nierównym terenie. Niestety są dość ciężkie i mają spore zapotrzebowanie na moc. Tych minusów nie mają używane kosiarki dyskowe. Ich zaletą jest także możliwość pracy z większą prędkością. Charakteryzują się bardzo dobrym kopiowaniem terenu, jednak pełnię swoich możliwości pokazują na rozległych i płaskich terenach.

Używane kosiarki bijakowe

Innym typem kosiarki znajdującym powszechne zastosowanie w rolnictwie, ale przede wszystkim w pracach komunalnych są kosiarki bijakowe. Ich konstrukcja sprawia, że są niesłychanie trwałe i łatwe w utrzymaniu. W związku z tym używane kosiarki bijakowe są szczególnie godne polecenia. Ich zasada działania sprawia, że świetnie radzą sobie nie tylko z trawą, ale także z większymi i twardszymi roślinami, jak choćby krzewy czy młode samosiewy drzew. Sprawia to, że z powodzeniem używane są do koszenia przydrożnych rowów i nieużytków, także w trudnym terenie. Kosiarki bijakowe doskonale mulczują ścinaną roślinność, więc znajdują także zastosowanie w rozdrabnianiu pozostałości po roślinach uprawnych.

Używane kosiarki samojezdne

Zgoła odmienną kategorią są używane kosiarki samojezdne. Coraz popularniejsze traktorki koszące znajdują zastosowanie w utrzymaniu terenów zielonych, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i na nieco rozleglejszych prywatnych trawnikach. Używane kosiarki samojezdne to doskonała propozycja dla posiadaczy dużych ogrodów i firm usługowych z branży komunalnej.
 

Skontaktuj się z naszym Komisem

Komis maszyn używanych ALDO:

Maszyny rolniczewielu marek

Maszyny rolnicze
wielu marek

Sprawdzony stan techniczny

Sprawdzony stan
techniczny

Fachowedoradztwo

Fachowe
doradztwo

Możliwośćfinansowania

Możliwość
finansowania

Doświadczenieod 1999 roku

Doświadczenie
od 1999 roku

Wybierz Kategorię:

Kosiarka dyskowa Kubota DM 2032
Używane kosiarki
Kosiarka dyskowa Kubota DM 2032
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 23 900 zł
Więcej
Kosiarko - rozdrabniarka Kubota SE2,155
Używane kosiarki
Kosiarko - rozdrabniarka Kubota SE2,155
ul. Srebrna 12 , 19-300 Ełk
cena 28 000 zł
Więcej
Kosiarka międzyosiowa kubota RCK60 23BX EU do traktorów Kubota BX
Używane kosiarki
Kosiarka międzyosiowa kubota RCK60 23BX EU do traktorów Kubota BX
ul. Srebrna 12 , 19-300 Ełk
cena 15 500 zł
Więcej
Kosiarka Kubota GR 2120 , 4X4 .
Używane kosiarki
Kosiarka Kubota GR 2120 , 4X4 .
ul. Grabowa 1 , 11-010 Wójtowo
cena 39 000 zł
Więcej