Używane agregaty uprawowe i glebogryzarki

Uprawowe maszyny rolnicze to sprzęt długowieczny. Ponadto części tych maszyn, które są najbardziej narażone na zużycie, są wymienne. Łatwo więc przeprowadzać okresowe remonty i utrzymywać je w dobrej kondycji. Dlatego używane agregaty uprawowe czy glebogryzarki z powodzeniem mogą uzupełnić park maszynowy Twojego gospodarstwa.

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej


Co to są agregaty uprawowe?

Agregat uprawowy łączy funkcje kilku maszyn rolniczych służących do spulchniania i rozdrabniania roli. Wykorzystuje się go do prowadzenia prac uprawowych przygotowujących glebę do siewu. Podczas jednego przejazdu agregatem uprawowym możemy wykonać zadania przypisane takim maszynom jak choćby brona, kultywator czy glebogryzarka.

Korzyści z używania agregatów uprawowych

Zastąpienie kilku maszyn agregatem uprawowym w oczywisty sposób przyspiesza wykonanie prac polowych bez pogorszenia jakości ich wykonania. Ze względu na mniejszą liczbę przejazdów pozwala to także ograniczyć koszty paliwa i zużycie ciągnika. Z tego samego powodu zmniejszamy też ugniatanie gleby, co przekłada się na poprawienie warunków do prawidłowego rozwoju roślin na takim polu.

Jakie są rodzaje agregatów uprawowych?

Agregaty uprawowe możemy sklasyfikować na podstawie rodzajów narzędzi, w jakie są wyposażone, czyli funkcje, jakich urządzeń rolniczych agregują. Jednak mnogość wariantów konfiguracji agregatów jest tak duża, że lista ta musiałaby być bardzo długa. Bardziej racjonalne będzie przeglądanie możliwości konkretnych modeli agregatów. Ograniczmy się więc do rozróżnienia agregatów pasywnych i aktywnych.

Z czego składa się agregat uprawowy?

Jak już wspomnieliśmy, agregat uprawowy łączy funkcje kilku maszyn, a liczba dostępnych konfiguracji jest ogromna. Konstrukcja agregatu uprawowego i rodzaje narzędzi roboczych, w jakie może być wyposażony będzie więc różna dla każdego z modeli.

Dlaczego agregaty uprawowe są niezbędne we współczesnym rolnictwie?

Współczesne gospodarstwa rolne nastawione są na intensywną produkcję i maksymalizowanie rentowności. Dlatego wykonywanie prac uprawowych kolejno kilkoma maszynami byłoby nieracjonalne. Mocne ciągniki rolnicze umożliwiają wykonanie prac uprawowych agregatami, co pozwala na oszczędność czasu i nakładów.

Nowy czy używany agregat uprawowy – co wybrać?

Dylemat dotyczący wyboru pomiędzy zakupem nowego a używanego agregatu sprowadza się przede wszystkim do kwestii finansowych. Ważne jest jedynie by nie porównywać jedynie ceny agregatów uprawowych. Na tę kwestię powinniśmy spojrzeć szerzej i ocenić, jakie kwoty będą potrzebne na remont, a także jak długo posłuży nam używany agregat uprawowy. Jeżeli znajdziemy maszynę w dobrym stanie ogólnym, zakup używanego agregatu uprawowego będzie bardzo korzystny dla budżetu gospodarstwa.

Jaki agregat uprawowy na ciężkie ziemie wybrać?

Specyfika ciężkich gleb wymaga wybrania adekwatnego wyboru prac uprawowych, więc i maszyn wykorzystywanych do ich wykonania. Warto pamiętać, że różne rośliny potrzebują odmiennego przygotowania gleby do siewu. Tym niemniej najczęściej polecanym rodzajem agregatu uprawowego na gleby ciężkie jest agregat aktywny. Urządzenia taki silniej oddziałują na glebę i skuteczniej kruszą bryły ziemi, co przyczynia się do lepszego uprawienia gleby. Pamiętajmy jednak, by wybrany przez nas agregat był dostosowany do mocy ciągnika, jakim dysponujemy.

Ile kosztuje agregat uprawowy?

Rozpiętość cen agregatów uprawowych jest znacząca. Wynika to między innymi ze wspomnianej wyżej mnogości dostępnych konfiguracji tych maszyn rolniczych. Ceny używanych agregatów uprawowych zależą oczywiście także od wieku i stanu technicznego.

Rodzaje glebogryzarek używanych w rolnictwie i ogrodnictwie

Glebogryzarki używane w rolnictwie to maszyny przyłączane do ciągnika. Wynika to oczywiście ze skali działalności. Nieco więcej rodzajów glebogryzarek znajduje zastosowanie w ogrodnictwie. Glebogryzarki ogrodnicze często są urządzeniami samodzielnymi. Wyposażone w silnik elektryczny lub spalinowy pozwalają na spulchnianie gleby na mniejszych powierzchniach i w trudnodostępnych miejscach.

Budowa i działanie glebogryzarki ciągnikowej

Glebogryzarka ciągnikowa zbudowana jest z ramy, na której zamontowane są pozostałe elementy maszyny. Są ro bęben roboczy, odpowiadający za rozdrabniane gleby i napędzająca go przystawka napędowa. Glebogryzarka agregowana jest z ciągnikiem poprzez trzypunktowy układ zawieszenia i napędzana jest przez WOM.

Jakie są zalety korzystania z glebogryzarki?

Glebogryzarki, zarówno te stosowane w rolnictwie jak i te ogrodnicze pozwalają na bardzo dokładne rozdrobnienie i napowietrzenie wierzchniej warstwy gleby. Jest to niezwykle ważne w tworzeniu właściwych warunków do rozwoju roślin. W przypadku rozwiązań przeznaczonych do pracy na najmniejszych obszarach, wykorzystywanych nierzadko amatorsko, warto podkreślić, jak bardzo ułatwiają pracę w porównaniu do ręcznego przygotowania gleby do siewu.

Jak pracuje glebogryzarka?

Glebogryzarka spulchnia i miesza ziemię, a także rozdrabnia części roślin pozostające na polu po zbiorach. Noże obracające się na poziomym wale glebogryzarki skutecznie rozdrabniają nawet zasklepioną glebę i rozbijają grudy.

Jak wybrać glebogryzarkę?

Podstawowym kryterium doboru glebogryzarki jest jej przeznaczenie. Należy ocenić potencjalna intensywność jej użytkowania, powierzchnię czy skale działalności usługowej. To pozwoli wskazać zarówno optymalna szerokość roboczą glebogryzarki jak i jej napęd. Ze zrozumiałych względów do pracy na dużych powierzchniach, z jakimi mamy do czynienia w działalności rolniczej powinniśmy sprawdzić oferty na glebogryzarki ciągnikowe. W przypadku innych zastosowań mogą sprawdzić się zarówno glebogryzarki spalinowe jak i elektryczne. 

Używane glebogryzarki dostępne w ofercie ALDO

Maszyny rolnicze na sprzedaż dostępne w ofercie ALDO obejmują także używane glebogryzarki i używane agregaty uprawowe. Nasza oferta obejmuje również wysokiej jakości używane agregaty siewne. Sprzedaż maszyn rolniczych z naszej oferty realizujemy przez sklep internetowy i stacjonarne punkty handlowe. Ogłoszenia dotyczące maszyn rolniczych zamieszczamy także na wyspecjalizowanych portalach. Jako dystrybutor i hurtownia sprzętu rolniczego zapewniamy fachowe doradztwo. Maszyny, które oferujemy, cechuje wysoka jakość, a opinie zadowolonych klientów są potwierdzeniem naszej dbałości o najwyższą jakość obsługi. 

Lista używanych maszy rolniczych w naszej ofercie zmienia się dynamicznie. W sprzedaży pojawiają się takie sprzęty jak: używane glebogryzarki ciągnikowe, agregaty przedsiewne, agregat uprawowo siewny, agregat uprawowy zębowy, agregat uprawowy, agregat rolniczy.

Ile kosztuje używana glebogryzarka?

Cena używanej glebogryzarki zależy od jej stanu technicznego, a także marki i rozwiązań, jakie zastosował producent. Kupując używaną glebogryzarkę, warto wziąć pod uwagę także koszt ewentualnego remontu, który zapewni jej prawidłowe działanie i długą żywotność. W przypadku sprzedaży używanych maszyn rolniczych nie istnieje stały cennik, ale organizujemy okresowe promocje. 
 

Skontaktuj się z naszym Komisem

Komis maszyn używanych ALDO:

Maszyny rolniczewielu marek

Maszyny rolnicze
wielu marek

Sprawdzony stan techniczny

Sprawdzony stan
techniczny

Fachowedoradztwo

Fachowe
doradztwo

Możliwośćfinansowania

Możliwość
finansowania

Doświadczenieod 1999 roku

Doświadczenie
od 1999 roku

Wybierz Kategorię:

Agregat uprawowo-przedsiewny Euro Masz  Au 42
Używane agregaty uprawowe i glebogryzarki
Agregat uprawowo-przedsiewny Euro Masz Au 42
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 13 900 zł
Więcej
Agregat uprawowy Agro Masz ANU30 zębowy do nadbudowy .
Używane agregaty uprawowe i glebogryzarki
Agregat uprawowy Agro Masz ANU30 zębowy do nadbudowy .
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 12 500 zł
Więcej
Glebogryzarka MASCHIO
Używane agregaty uprawowe i glebogryzarki
Glebogryzarka MASCHIO
ul. Prosta 1, 07-430 Myszyniec
cena 6 700 zł
Więcej