Ciągniki rolnicze Kubota

Kubota M7003

Nowe standardy profesjonalnego rolnictwa

Kubota M7003 wyznacza nowe standardy dla profesjonalnych ciągników rolniczych. Doskonała technologia i komfort oraz inteligentne rozwiązania dla precyzyjnego rolnictwa stanowią gwarancję najwyższej efektywności.

O nowej serii Kubota M7003 napisano na portalu agrofakt.pl. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem - Nowa seria M7003. Kubota w natarciu.

Trzecia generacja - efektywność, moc i wygoda

Nowoczesny silnik pracujący w modelach serii M7003 oferuje teraz jeszcze lepszą wydajność przy niższym zużyciu paliwa.

Zarówno nowa przekładnia Powershift w wersji standardowej, jak i bezstopniowa przekładnia KVT w wersji premium gwarantują doskonałe parametry pracy oraz wysoki komfort jazdy. Przestronna kabina wyznacza najwyższe standardy komfortu i ergonomii.

Jakie są modele ciągników Kubota seria M7003?

Seria Kubota M7003 to trzy modele. Kubota M7-133, Kubota M7-153 oraz Kubota M7-173. W każdym z nich zastosowano nowoczesne rozwiązania, które służą podniesieniu wydajności oraz poprawie komfortu pracy operatora. Modele Kubota M7-153 i M7-173 można zamówić wersje z bezstopniową przekładnią KVT, która w znacznym stopniu poprawia wydajność i komfort obsługi ciągnika. Kubota serii M7003 jest oferowana w czterech wersjach wyposażenia: Standard, Premium Optymalny, Premium Zaawansowany oraz Premium-KVT.

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

KUBOTA serii M7003 – dane techniczne i wyposażenie

Jaki silnik w ciągnikach Kubota serii M7003?

W ciągniku Kubota serii M7003 pracuje czterocylindrowy turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 6,1 l i mocy 130 KM w modelu Kubota M7-133, 150 KM w modelu Kubota M7-153 oraz 170 KM w modelu Kubota M7-173. Moment obrotowy wynosi odpowiednio 600, 689 i 711 Nm. Silnik ciągnika Kubota serii M7003 to sprawdzona i trwała jednostka napędowa, która gwarantuje niskie zużycie paliwa i jednocześnie wysokie osiągi. Silnik Kubota spełnia oczywiście rygorystyczną normę emisji spalin Stage V.

Jakie są parametry przekładni ciągników serii M7003?

Moc przenoszona jest na 4 koła przez zautomatyzowaną skrzynię biegów Power Shift o 30 przełożeniach do jazdy w przód i wstecz lub bezstopniową przekładnię KVT. Power Shift jest przekładnią, w której można zmieniać biegi pod obciążeniem. Po wybraniu odpowiedniej funkcji, skrzynia Power Shift może zmieniać biegi w trybie automatycznym, bez ingerencji operatora. Reduktor biegów pełzających jest wyposażeniem standardowym. Minimalna prędkość ciągnika Kubota serii M7003 ze skrzynią Power Shift wynosi 0,35 km/h, a z przekładnią KVT jedynie 0,05 km/h. Prędkość maksymalna w obu przypadkach jest jednakowa i sięga 50 km/h.

Czy kabina serii M7003 jest komfortowa i ergonomiczna? 

Dla zapewniania najwyższego poziomu podczas jazdy w nierównym terenie ciągniki Kubota serii M7003 wyposażone są w wysokiej klasy amortyzację kabiny. W wersjach Premium zamiast amortyzacji mechanicznej zastosowano pneumatyczne zawieszenie kabiny. Obsługa wyposażenia nie nastręcza żadnych problemów. Wszystkie elementy sterowania traktorów Kubota są M7003 są intuicyjne w obsłudze i logicznie rozmieszczone. Większość funkcji zintegrowano w wielofunkcyjnym, łatwym w obsłudze dżojstiku.

Jaki jest poziom hałasu w kabinie ciągnika Kubota M7003?

Kabina ciągnika Kubota M7003 jest skutecznie wyciszona. Poziom hałasu w jej wnętrzu to tylko 79 decybeli. Dzięki temu można w niej pracować przez cały dzień w przyjemnej ciszy, bez oznak zmęczenia po wielogodzinnej pracy.

Jaki jest udźwig tylnego TUZ ciągnika Kubota M7003?

Ciągnik podniesie nawet najcięższe narzędzia. Tylny TUZ ciągnika Kubota M7003 ma imponujący udźwig 9400 kg. Pozwala to na podnoszenie nawet wyjątkowo ciężkiego osprzętu, na przykład pługów obracalnych lub ciężkich siewników. Trzypunktowy tylny podnośnik jest sterowany elektro-hydraulicznie i ma czujniki w mocowaniu łączników dolnych.

Jaki jest udźwig przedniego TUZ w ciągniku Kubota M7003?

Przedni TUZ w ciągniku Kubota M7003 jest wyposażeniem seryjnym i ma udźwig 3900 kg. Duży udźwig przedniego podnośnika w znacznym stopniu sprawia, że traktor Kubota serii M7003 to naprawdę wszechstronna maszyna. Jej uniwersalność można dodatkowo podnieść montując do ciągnika przedni WOM. 

Czy Kubota serii M7003 sprawdzi się z ładowaczem czołowym?

Dzięki wydajnej hydraulice z pompą o wydatku 122 lub 152 l/min. praca z ładowaczem czołowym nie stanowi wyzwania dla ciągnika M7003. Nawet przy niewielkich obrotach silnika, dzięki wysokiemu poziomowi przepływu hydraulicznego, czas reakcji i płynność ruchów ładowacza czołowego nie ma sobie równych. W punktach sprzedaży ciągników Kubota w Myszyńcu, Ełku i Wójtowie można otrzymać dokładne informacje o ładowaczach Kubota i możliwości ich montażu. 

Co to jest i jakie są zalety TIM?

System Tractor Implement Management (TIM) jest dostępny w modelu Kubota M7-173 z bezstopniową przekładnią KVT. Umożliwia sterowanie wybranymi funkcjami ciągnika przez sprzężoną z nim maszynę. W traktorze Kubota z systemem Tractor Implement Management współpracujący z ciągnikiem implement wybiera tryb pracy traktora, między innymi prędkość obrotową silnika oraz prędkość jazdy. Wpływa to korzystnie na wydajność pracy i znacząco obniża zużycie paliwa.  

Co to jest ISOBUS?

Ciągnik Kubota serii M7003 jest kompatybilny z systemem ISOBUS. Technologia ISOBUS pozwala bez wysiadania z ciągnika sterować kompatybilnymi z systemem maszynami. Transfer zmagazynowanych w terminalu ciągnika danych umożliwia sterowanie zespolonym z ciągnikiem narzędziem i precyzyjną aplikację środków ochrony roślin, nawozów lub nasion na ściśle określonym obszarze. Kubota z systemem ISOBUS gwarantuje najwyższą efektywność i wydajność.

Co to jest Multispeed Steering Control?

W topowej serii ciągników Kuboty wspomaganie kierownicy uzupełniono jednak o funkcję Multispeed Steering Control. MSC to rozwiązanie, które pozwala operatorowi na zmianę przełożenie przekładni kierowniczej. Wystarczy wybrać jeden z trzech trybów działania systemu przełącznikiem umieszczonym na konsoli bocznej. Multispeed Steering Control pozwala blisko czterokrotnie zmniejszyć liczby obrotów kierownicy „od oporu do oporu”. Poprawia zwrotność traktora, redukuje zmęczenie operatora i podnosi wydajność pracy.

Co to jest Power Boost?

To funkcja, która umożliwia chwilowe podniesienie mocy silnika w ciągnikach serii M7003. W modelu Kubota M7-133 i M7-153 moc wzrasta wówczas natychmiast o 20 KM. W modelu M7-173 moc rośnie o 5 KM. Funkcja Power Boost jest pomocna podczas wykonywania krótkotrwałych, wyjątkowo cwymagających zadań: transportowych, najcięższych prac polowych lub pracy z wałkiem WOM.

Co to jest Xpress Restart?

W ciągnikach Kubota serii M7003 ze skrzynią biegów Power Shift zainstalowano system Xpress Restart. Pozwala on na sterowanie sprzęgłem głównym za pośrednictwem pedału hamulca. Przed zatrzymaniem ciągnika operator nie musi samodzielnie aktywować sprzęgła, wystarczy tylko naciśnięcie hamulca. Ciągnik z systemem Xpress Restart zdecydowanie zwiększa komfort pracy operatora i pozwala na osiągnięcie większej wydajności.

Co to jest Swap Valve?

W ciągnikach Kubota serii M7003 do wyboru są dwa rodzaje układów hydraulicznych. W wersji Kubota M7-133 układ obsługuje pompa o wydatku 122 l/min z czterema mechanicznie sterowanymi rozdzielaczami hydraulicznymi. W modelach M7-153 oraz M7-173 wydajność hydrauliki jest zwiększona do 152 l/min. W wersji Premium rozdzielacze mają sterowanie elektro-hydrauliczne i wbudowany system Swap Valve. Kubota ze Swap Valve daje możliwość przypisania sterowania dowolnym rozdzielaczem do sekcji wielofunkcyjnego dżojstika. Uproszcza to obsługę, podnosi komfort pracy i zwiększa wydajność.

Standardowe wyposażenie Kubota M7003?

Standardowe wyposażenie ciągników Kubota serii M7003 jest bardzo bogate. Można je oczywiście uzupełnić o opcjonalnie dostępne rozwiązania zwiększające wszechstronność, wydajność oraz komfort pracy operatora. Autoryzowany diler Kubota ALDO w Wójtowie, ul. Grabowa 1, tel. (89) 741 00 98, Ełku, ul. Srebrna 12, tel. (87) 520 00 38 i Myszyńcu, ul. Prosta 1, tel. (29) 772 19 88 udzieli informacji o możliwości rozszerzenia i uzupełnienia wyposażenia ciągników Kubota serii M7003.

Kubota M7003 – dane techniczne

Szczegółowe dane techniczne, dokładne wymiary i osiągi ciągnika rolniczego Kubota serii M7003 można znaleźć na stronie dilera maszyn rolniczych ALDO Tutaj pdf
Informacji udzielą także kompetentnie doradcy w Punktach Sprzedaży autoryzowanego dilera Kubota ALDO w w Wójtowie, ul. Grabowa 1, tel.:(89) 741 00 98, Ełku, ul. Srebrna 12, tel.:(87) 520 00 38 i Myszyńcu, ul. Prosta 1 (29) 772 19 88.

Który ciągnik Kubota M7003 wybrać?

Do wyboru są trzy modele: 
Kubota M7-133, 
Kubota M7-153, 
Kubota M7-173,
o mocach 130 KM, 150 KM i 170 KM. Ponadto wersje wyposażenia: Standard, Premium Optymalny, Premium Zaawansowany, Premium-KVT. Każdy z modeli serii M7003 to pewność niezawodności i trwałości oraz osiągnięcia najwyższej wydajności nawet podczas wykonywania najtrudniejszych zadań. Dzięki możliwości wyboru spośród kilku wersji silnikowych i wyposażenia bez żadnego problemu można perfekcyjnie dobrać ciągnik do wielkości oraz profilu gospodarstwa. 

Jakie zalety ma ciągnik Kubota serii M7003?  

To najmocniejszy ciągnik marki Kubota z oszczędnym i niezawodnym silnikiem, wydajną instalacją hydrauliczną oraz podnośnikami o dużym udźwigu. Bez problemu może więc pracować nawet z najcięższymi narzędziami. To także ciągnik z komfortową i przestronną kabiną, który imponuje swoją wydajnością i wszechstronnością. Kubota serii M7003 to prawdziwie japońska jakość i niezawodność. Ciągniki Kubota od lat słyną także ze swej legendarnej trwałości.

Finansowanie ciągników Kubota serii M7003

Diler maszyn rolniczych ALDO udzieli wszelkich informacji o ofercie KUBOTA Finance. Wśród sześciu programów promocyjnych KUBOTA Finance można wybrać najbardziej atrakcyjną formę finansowania zakupu ciągnika rolniczego. Programy KUBOTA Finance umożliwiają klientom wybranie najbardziej odpowiadającej im formy pożyczki, wielkości wkładu własnego, wysokości rat i częstotliwość ich spłaty.

Jaka jest długość gwarancji ciągnika Kubota M7003?

Fabryczna gwarancja jest udzielana na 2 lata. Jednak dzięki ofercie KUBOTA Care nabywcy ciągników Kubota serii M7003 mogą ją przedłużyć nawet do 5 lat lub 5000 godzin eksploatacji. Przedłużona ochrona gwarancyjna producenta pozwala uniknąć nieprzewidzianych wydatków. Podnosi także wartość ciągnika przy ewentualnej odsprzedaży. Ochrona gwarancyjna KUBOTA Care może być bowiem scedowana na kolejnego użytkownika ciągnika Kubota.

Serwis ciągników rolniczych Kubota?

Fachowy autoryzowany serwis sprzętu Kubota znajduje się przy Punktach Sprzedaży ALDO, które można znaleźć w miejscowościach Myszyniec, Ełk i Wójtowo. Autoryzowany serwis ciągników Kubota zatrudnia wykwalifikowanych serwisantów i stosuje procedury serwisowe oraz naprawcze producenta. Serwis ciągników ALDO stosuje tylko oryginalne części i materiały eksploatacyjne Kubota.

Gdzie kupić i cena ciągników Kubota M7003?

Różnorodny sprzęt rolniczy, w tym także maszyny rolnicze i traktory Kubota można kupić w Punktach Sprzedaży ALDO, w których fachowi doradcy przygotują atrakcyjne rozwiązania specjalnie na Twoje indywidualne zamówienie.

Województwo mazowieckie

Punkt sprzedaży ALDO w Myszyńcu, ul. Prosta 1:
tel.: +48 29 77 21 980

 • Ostrołęka,
 • powiat ostrołęcki,
 • powiat makowski,
 • powiat ciechanowski,
 • powiat przasnyski,
 • powiat żuromiński,
 • powiat mławski.

Województwo podlaskie

Punkt sprzedaży ALDO w Myszyńcu, ul. Prosta 1:
tel.: +48 29 77 21 980

 • powiat łomżyński,
 • powiat kolneński,
 • powiat grajewski,
 • Łomża.

Punkt Sprzedaży ALDO w Ełku, ul. Srebrna 12:
tel.: +48 87 520 00 38

 • powiat sejneński,
 • Suwałki,
 • powiat suwalski,
 • powiat augustowski.

Województwo warmińsko-mazurskie

Punkt sprzedaży ALDO w Myszyńcu, ul. Prosta 1:
tel.: +48 29 77 21 980

 • powiat piski,
 • powiat nidzicki,
 • powiat mrągowski,
 • powiat szczycieński.

Punkt Sprzedaży ALDO w Ełku, ul. Srebrna 12:
tel.: +48 87 520 00 38

 • powiat ełcki,
 • powiat olecki,
 • powiat kętrzyński,
 • powiat bartoszycki,
 • powiat giżycki,
 • powiat gołdapski,
 • powiat węgorzewski.

Punkt Sprzedaży ALDO w Wójtowie, ul. Grabowa 1:
tel.: +48 89 74 10 098

 • Olsztyn,
 • powiat olsztyński,
 • powiat lidzbarski.