Kosiarki profesjonalne Kubota

Kubota ZD

Kosiarka ZD – niezwykła trwałość i wytrzymałość 

Traktorek Kubota serii ZD polecany jest przede wszystkim użytkownikom profesjonalnym. Kosiarka ZD doskonale sprawdza się przy tym w przypadku znacznych obciążeń roboczych. To urządzenie trwałe i odporne na intensywne użytkowanie między innymi dzięki wykonaniu z wysokiej klasy materiałów, które wyróżnia znaczna odporność na odkształcenia. Kosiarka jest też wyjątkowo oszczędna, co jest zasługą niskiego zużycia paliwa. Charakteryzuje się ponadto doskonałą efektywnością. 

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Została wyposażona w solidny i niezwykle wytrzymały trzycylindrowy silnik Diesla, chłodzony cieczą, o mocy 126 KM i pojemności 1123 cm3. Na uwagę zasługuje również wysokowydajne przekładnie hydrostatyczne HST (osobne na każde koło) z mocną obudową, która znacznie ułatwia pracę operatora, oraz duży agregat koszący. Niezawodność mechaniczną zapewnia jej wał Kardana, przy pomocy którego następuje przeniesienie napędu do agregatu koszącego. 

Kosiarki ZD – komfortowa i wygodna praca 

Sprzęt do koszenia ZD ma układ przeniesienia napędu z jednym silnikiem hydraulicznym dla każdego koła, co umożliwia bardzo wydajną oraz zwrotną jazdę. Jazda obsługiwana jest za pomocą dwóch drążków, każdy drążek odpowiada za osobną przekładnie. Kosiarka ZD została wyposażona w wygodne i ergonomicznie regulowane siedzisko, które zapewnia wysoki komfort podczas wykonywanej pracy na dużych obszarach zielonych. Zwróćmy dodatkowo uwagę na niezwykle proste w obsłudze i przejrzyście rozmieszczone elementy sterujące oraz łatwy i szybki dostęp do wszystkich komponentów urządzenia. 

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Kosiarkę wyróżnia także łatwa regulacja wysokości koszenia. Pożądaną długość źdźbeł można ustawić z siedzenia operatora przy pomocy specjalnego pokrętła, które pozwala na regulację wysokości koszenia w zakresie od 25 do 127 mm. W urządzeniu zastosowany został też system „Tilt-Up”, którego zasada działania jest podobna do zasady działania lewarka. Po zablokowaniu przednich kół za pomocą specjalnych bolców możliwe jest podniesienie kosiarki bez potrzeby korzystania z dodatkowych narzędzi. Takie udogodnienie ułatwia obsługę i dokładne czyszczenie traktorka.