Kosiarki profesjonalne Kubota

Kubota GR1600

Kosiarka GR1600 – profesjonalne urządzenie do koszenia trawy 

Samojezdna kosiarka GR1600 to profesjonalna maszyna przeznaczona głównie do większych powierzchni, którą charakteryzuje doskonała jakość koszenia i zbierania skoszonej trawy. Urządzenie, dzięki solidnej i dodatkowo wzmocnionej konstrukcji, wyróżnia się długą żywotnością. Polecane jest zarówno osobom prywatnym, które są właścicielami dużych ogrodów, jak i firmom świadczącym usługi związane z pielęgnacją terenów zielonych. 

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Sprzęt do koszenia GR1600 ma między innymi wzmocnioną ramę, a dzięki doskonałej wytrzymałości bardzo dobrze sprawdzi się w szczególnie trudnych warunkach. Traktorek został wyposażony w dwucylindrowy silnik Diesla o mocy 13,5 KM, chłodzony cieczą, zaopatrzony w mechaniczny wtrysk pośredni. W tej maszynie do koszenia traw znajduje się ponadto komora wirowa, która zapewnia długotrwałą i cichą pracę, a także bardzo niskie spalanie. W przypadku GR1600 przeniesienie mechanicznego napędu skrzyni następuje przy pomocy wału Kardana. 
 

Kosiarki GR1600 – efektywna praca i szybkie opróżnianie 

Sprzęt do koszenia traw GR1600 ma agregat koszący o szerokości 107 cm, który umożliwia efektywną pracę jednostki. Kosiarka GR1600 gwarantuje szybkie i wydajne koszenie w każdych warunkach, a minimalny promień nieskoszonej trawy wynosi tylko 85 cm. Na uwagę zasługuje również znaczny zakres regulacji wysokości koszenia, który mieści się w przedziale od 25 do 102 mm. Opcja ta umożliwia dostosowanie wysokości źdźbła do indywidualnych potrzeb właścicieli terenów zielonych. Na zmianę wysokości koszenia pozwala umieszczone pod fotelem operatora pokrętło. 

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Kosiarkę wyposażono ponadto w komfortowe siedzisko, które zapewnia operatorowi przestronne i wygodne miejsce pracy, co minimalizuje zmęczenie, z kolei płaska podłoga daje dużo miejsca na nogi. 

Na uwagę zasługuje też przekładnia hydrostatyczna HST, której obsługa odbywa się wyłącznie za pomocą jednego pedału. Maksymalna prędkość jazdy – właśnie dzięki HST – wynosi 10 km/h. 

Kolejną zaletą tej kosiarki jest możliwość szybkiego opróżniania kosza z trawą, którego pojemność wynosi około 370 litrów. Warto również zwrócić uwagę na bardzo duże oraz znajdujące się w linii prostej – bez żadnych zakłóceń i zagięć po drodze do kosza, otwory wylotowe z kosiska do kosza. Są to jedne z większych rozwiązań dostępnych na rynku. Kosiarka posiada ponadto nowoczesne systemy, które w znacznym stopniu ułatwiają udrożnienie tylnego oraz środkowego tunelu wylotowego.