Kosiarki profesjonalne Kubota

Kosiarka Z122R

Kosiarka Z122R – niezawodność i niezwykła wydajność 

Maszyna do koszenia Z1 to jedna z najbardziej zaawansowanych kosiarek przeznaczonych dla wymagających użytkowników prywatnych, którzy posiadają tereny zielone. Wykorzystywana jest również w parkach. Doskonale sprawdza się między innymi w ciasnych przestrzeniach. 

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Kosiarka Z122R to niezawodna maszyna o niezwykłej wydajności, wynikającej między innymi z niewielkiej szerokości roboczej agregatu koszącego, która wynosi 107 cm. Traktorek wyposażony jest ponadto w pracujący wzorowo dwucylindrowy silnik benzynowy Kawasaki w układzie V, chłodzony powietrzem, o mocy 19,2 KM oraz pojemności 726 cm3. Taka pojemność silnika zapewnia znaczny zapas mocy, który jest przydatny przy szczególnie wymagających pracach, a do tego umożliwia szybką reakcję na zmiany związane z obciążeniem. 

Kosiarka jest łatwa w konserwacji, a codzienne czynności obsługowe silnika wykonuje się sprawnie i bardzo szybko. Na uwagę zasługuje również szeroki rozstaw kół, który zapewnia optymalny rozkład masy sprzętu do koszenia. 
 

Kosiarka Z122R – prosta obsługa z regulacją wysokości koszenia 

Traktorek ma funkcję kilkunastostopniowej płynnej regulacji wysokości koszenia co 6 mm, dzięki której możliwe jest dostosowanie wysokości koszonej trawy do indywidualnych potrzeb użytkownika. W przypadku wersji Z122R istnieje możliwość zamontowania mulczowania, dzięki której nie trzeba zbierać ściętej trawy. 

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Z1222R to kosiarka „zero turn” (o zerowym promieniu skrętu). Oznacza to, że urządzenie może dokonać skrętu, pozostając w miejscu. Wiąże się to z zastosowaniem dwóch niezależnych przekładni hydrostatycznych. Kierownica zastąpiona została przez dwie dźwignie – każda odpowiada za jedną przekładnię. Manewrowanie kosiarką o zerowym promieniu skrętu w trudnym terenie z przeszkodami jest znacznie łatwiejsze w porównaniu do innych kosiarek samojezdnych. Jeśli sprzęt ma jechać do przodu, obie dźwignie należy popchnąć do przodu, jeśli ma jechać do tyłu, obie dźwignie należy ciągnąć do tyłu. W przypadku skrętu należy natomiast jedną dźwignię popchnąć do przodu, a drugą do tyłu.  

W przypadku kosiarki Z1 obsługa urządzenia została ograniczona do minimum, a wysoki komfort pracy zapewnia wygodne siedzisko z opcją regulacji oparcia. Godna uwagi jest też przestronna płaska podłoga, na której można swobodnie umieścić nogi, oraz intuicyjne i wyjątkowo przejrzyste rozmieszczenie elementów sterujących kosiarką. Takie rozwiązania w znacznym stopniu ograniczają zmęczenie operatora maszyny, nawet przy wykonywaniu wielogodzinnej pracy. 

Sprzęt do koszenia Z1 ma ponadto solidną ramę, która zabezpiecza operatora podczas pracy. Warto zwrócić również uwagę na łatwo dostępny bagnet poziomu oleju oraz filtr powietrza, co w znacznym stopniu ułatwia wykonywanie czynności obsługowych silnika kosiarki Z1.