Kosiarki profesjonalne Kubota

Kubota GZD

Kosiarka GZD – dla początkujących i doświadczonych użytkowników 

Traktorek GZD to idealne urządzenie do koszenia, które spełni oczekiwania zarówno początkujących, jak i doświadczonych użytkowników. Kosiarka GZD to maszyna o zerowym promieniu skrętu, którą wyposażono w dwucylindrowy silnik Diesla, chłodzony cieczą, o mocy 15 lub 21 KM. 

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Modele serii GZD zostają zaopatrzone w agregat koszący z dwoma nożami 107 cm lub w agregat z trzema nożami 122 cm. Sprzęt do koszenia charakteryzuje się solidną i bardzo trwałą konstrukcją, która obejmuje między innymi dwie przekładnie hydrostatyczne oraz napęd z wałami Kardana. Na uwagę zasługuje także hydrauliczne sprzęgło WOM. 

Kolejną zaletą tej kosiarki jest nisko umieszczony środek ciężkości, który zapewnia bezpieczną pracę na każdym rodzaju terenu. Ważna jest również jej niezwykła wydajność, ceniona zwłaszcza w przypadku wykonywania prac w trudniejszych warunkach na obszarach zielonych o większej powierzchni. 

Hamulce urządzenia obsługiwane są za pomocą pedału, który jest wykorzystywany także jako hamulec postojowy po wciśnięciu blokady postojowej. 
 

Kosiarki GZD – wygoda, szybkość i doskonała zwrotność 

Samojezdna i wyjątkowo oszczędna kosiarka GZD o zerowym promieniu skrętu, dzięki któremu możliwe jest obrócenie maszyny w miejscu o 360 stopni, umożliwia szybką i niezwykle ułatwioną pracę. Urządzenie cechuje ponadto możliwość bezproblemowego manewrowania wokół drzew i innych przeszkód znajdujących się na koszonym terenie. 

Treść poniżej tego miejsca będzie ukryta na stronie. Pojawi się dopiero po kliknięciu przycisku "czytaj więcej".
czytaj więcej

Inną zaletą tej kosiarki jest duży zakres regulacji wysokości koszenia, który pozwala na dostosowanie długości trawy do indywidualnych potrzeb. Ważną rolę odgrywa ponadto duża pojemność kosza do zbierania skoszonej trawy, co zapewnia szybkie i sprawne wykonywanie prac związanych z koszeniem. Znaczna pojemność kosza umożliwia tym samym długotrwałą pracę i ograniczenie do minimum niezbędnych postojów na opróżnienie zbiornika. 

W przypadku serii GZD podnoszenie agregatu koszącego odbywa się hydraulicznie przy pomocy pedału.