09 maj 2023

Jakie pasze dla krów mlecznych wybrać?

Żywienie zwierząt hodowlanych jest szerokim pojęciem i ma celu zaspokojenie ich potrzeb pokarmowych zarówno pod kątem ilościowym, jak i jakościowym. Szczególną rolę w żywieniu odgrywają pasze dla zwierząt, które należy dostosować m.in. w odniesieniu do kierunku hodowli. Jakie pasze dla krów mlecznych sprawdzą się najlepiej? Po odpowiedź zapraszamy do naszego wpisu. 

Dlaczego pasze dla krów mlecznych są tak ważne?

Jedną z najważniejszych kwestii w przypadku hodowli krów mlecznych jest żywienie. Profesjonalna hodowla zwierząt wymaga stosowania wysokiej jakości pasz dla krów mlecznych, które mają bezpośredni wpływ na ich zdrowie i kondycję. Właściwie dobrana pasza dla zwierząt może wyraźnie przyczynić się do zwiększenia poziomu produkcji mleka. W żywieniu krów mlecznych stosuje się przede wszystkim pasze pełnoporcjowe, energetyczne oraz treściwe. Przy wyborze produktów dla bydła mlecznego należy mieć na uwadze, że nieumiejętne żywienie krów może stać się przyczyną problemów zdrowotnych zwierząt, co z kolei może doprowadzić do spadku wydajności produkcji mlecznej. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze paszy dla krów mlecznych?

Przy wyborze paszy dla krów mlecznych szczególną uwagę należy zwrócić na zawartość składników odżywczych mających na celu wspieranie produkcji mleka. Pasza dla krów powinna być zbilansowana zgodnie z zapotrzebowaniem na składniki pokarmowe zwierzęcia (odpowiednie ilości białka, energii oraz składników mineralnych i witamin). O wyborze rodzaju paszy dla krów mlecznych decyduje również:

  • gatunek,
  • wiek,
  • masa ciała,
  • wielkość produkcji.

Wysokiej jakości pasze dla krów mlecznych będą w 100% zaspokajały ich potrzeby żywieniowe w różnym wieku oraz stanach fizjologicznych. 

Jakie pasze dla krów mlecznych wybrać?

Odpowiedzialne żywienie krów mlecznych wymaga sprawdzania i analizowania składu poszczególnych komponentów wchodzących w skład paszy. Jeśli chodzi o dobór pasz dla bydła mlecznego, szczególną popularnością cieszą się:

  • pasze pełnoporcjowe dla krów mlecznych, których zadaniem jest poprawa wydajności mlecznej i utrzymanie ich w odpowiedniej kondycji, 
  • pasze energetyczne dla krów, które dostarczają dostosowane do bieżących potrzeb bydła mlecznego ilości energii,
  • pasze treściwe dla krów, które powinna charakteryzować wysoka koncentracja składników pokarmowych. 

Bez względu na model żywienia krów mlecznych warto wybierać pasze dla zwierząt pochodzące od sprawdzonych producentów, które wyróżnia wysoka jakość.

Dostępność pasz dla zwierząt

Wyróżniające się wysoką jakością pasze dla krów dostępne są w sklepie internetowym aldomarket.pl. Znaleźć można w nim produkty od lidera branży, marki De Heus. Producent dostarcza na rynek pasze dla krów mlecznych charakteryzujące się zbilansowaną i zrównoważoną zawartością składników odżywczych. Sklep aldomarket.pl oferuje zarówno pasze energetyczne dla krów, jak i pasze pełnoporcjowe dla krów mlecznych oraz pasze treściwe. Wysoką jakość produktów De Heus potwierdzają liczne pozytywne opinie hodowców. Sprawdź dostępność i cennik interesujących Cię pasz dla bydła mlecznego!