29 cze 2023

Jaką suchą karmę dla psa wybrać, na co zwrócić uwagę?

Odpowiednio dobrane jedzenie dla psa wpłynie korzystnie na jego zdrowie i kondycję, a także na samopoczucie. Szczególnie ważna w żywieniu czworonogów jest dostosowana do ich indywidualnych potrzeb w zakresie dostarczanych substancji odżywczych, a także witamin i minerałów sucha karma dla psa, która pozwoli uniknąć rozwoju wielu groźnych schorzeń. Jaka karma dla psa będzie najlepszym rozwiązaniem i gdzie dostępne są najlepsze karmy dla psów wszystkich ras? 

Jedzenie dla psa elementem wpływającym na jego zdrowie i kondycję 

Zapotrzebowanie żywieniowe oznacza ilość poszczególnych składników odżywczych, jakie należy dostarczyć psu w codziennej diecie, aby pokryć jego potrzeby. Zalicza się do nich przede wszystkim: 

 • białka, 
 • aminokwasy,
 • tłuszcze, 
 • nienasycone kwasy tłuszczowe, 
 • składniki mineralne, 
 • witaminy.

Prawidłowe odżywianie psa jest więc niezwykle ważne, a odpowiednio dobrana karma dla psa wpłynie korzystnie na jego zdrowie, poza tym poprawi kondycję i samopoczucie. Niewłaściwie dobrana karma sucha dla psa może pogorszyć z kolei jego stan zdrowia, zwiększając jednocześnie ryzyko wystąpienia niebezpiecznych dolegliwości, do których zalicza się między innymi:

 • nadwagę,
 • cukrzycę,
 • schorzenia układu sercowo-naczyniowego,
 • problemy z nerkami. 

Pokarm, który otrzyma pies, powinien być kompletny i właściwie zbilansowany. Wybór jedzenia dla psa uzależniony jest od wielu elementów, w tym od wieku, stanu zdrowia, masy ciała, wielkości, a także od poziomu codziennej aktywności fizycznej. Karma powinna zostać więc dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego psa. Istotne jest również, aby pies miał nieograniczony dostęp do świeżej wody, która wspomaga wchłanianie zawartych w karmie składników odżywczych. 

Dlaczego warto podawać suche karmy dla psów?

Żywienie psów ma istotny wpływ na ich prawidłowy wzrost i rozwój, a sucha karma jest jednym z najpopularniejszych rodzajów pokarmów, który podawany jest psom. Należy mieć jednak na uwadze, że każdy pies ma inne wymagania żywieniowe, dlatego karma dla psów powinna zostać dostosowana do jego indywidualnych potrzeb i preferencji smakowych. Sięgając po wysokiej jakości karmy przeznaczone dla psów, dostarczamy zwierzakowi cenne składniki pokarmowe. Odpowiednio dobrane karmy dla psów różnych ras zapewnią psu równowagę poszczególnych składników, co pozwoli uniknąć problemów związanych z układem pokarmowym psa, poza tym wpłynie korzystnie na jego zdrowie, kondycję, witalność oraz samopoczucie. Karmę należy podawać psu zgodnie z zaleceniami, jakie podaje producent na opakowaniu produktu. Pełnowartościowa karma, która zostanie dobrana pod kątem potrzeb psa, może stanowić podstawę jego diety.

Karma dla psów – jaki powinna mieć skład?

Niedostosowane do bieżących potrzeb żywieniowych jedzenie dla psa może mieć negatywny wpływ na jego zdrowie, poza tym może przyczynić się do pogorszenia kondycji i samopoczucia pupila. Karma dla wszystkich psów powinna zawierać w składzie niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju pupila składniki, do których zalicza się między innymi: 

 • żelazo,
 • cynk,
 • witaminę A, D3 oraz E.

Karma pełnoporcjowa dla psów wpłynie korzystnie między innymi na jego wzrok, a także na kości, zęby i stawy, poza tym ograniczy ryzyko niedoborów poszczególnych składników pokarmowych. Przez pupile chętnie spożywana jest sucha karma dla psa z dużą zawartością mięsa. Należy mieć na uwadze, że karma z wysoką zawartością mięsa zapewni prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, wpływając korzystnie na budowę struktur tkanek, poza tym dostarczy cennego dla psa białka, które jest przekształcane w energię.

Jaka karma dla psa będzie najlepsza? 

Wielu opiekunów czworonogów nie bez powodu zastanawia się, jaka będzie najlepsza karma dla psa. Decyzja o wyborze odpowiedniej karmy dla pupila nie jest zadaniem prostym, zwłaszcza że niektóre psy są z natury wybredne. W hurtowniach karm dla psów oraz w sklepach internetowych znaleźć można szeroki wybór karm dla psów – dostępna jest w nich zarówno karma dla konkretnych ras psów, jak i karma dla psów uniwersalna. Ta ostatnia może okazać się lepszym wyborem, ponieważ może być podawana każdemu psu. Karmę taką powinna wyróżniać przede wszystkim wysoka jakość, poza tym powinna zawierać składniki pokarmowe, które zapewnią niezbędną do codziennych aktywności energię, a także wyeliminują pojawiające się niedobory, ograniczając przy tym ryzyko rozwoju groźnych dla psa chorób. Dużą popularnością cieszy się karma dla psów z wołowiną, poza tym przez czworonogi chętnie spożywana jest również karma dla psów z kurczakiem. Rozwiązania te sprawdzą się zarówno w przypadku psów dużych, jak i dorosłych oraz seniorów.  

Dobra i tania karma dla psa

Wybierana przez właścicieli czworonogów karma dla psa powinna być przede wszystkim wartościowa. Każdy pies potrzebuje bowiem produktów, które mają mu zapewnić odpowiednie ilości składników pokarmowych. Aby rozpoznać wartościową karmę dla czworonogów, warto przed dokonaniem zakupu zapoznać się z jej etykietą, która powinna zawierać szczegółowe informacje dotyczące składu oraz zalecanej dziennej dawki pokarmu dla psa. Wielu opiekunów psów uwagę zwraca jednak nie tylko na jakość produktu i jego skład, ale również na cenę. Dobra i tania karma dla psa dostępna jest w ofercie hurtowni karm dla psów Aldomarket. Oferowane przez sklep suche karmy dla psa pochodzą od sprawdzonych producentów, dzięki czemu wyróżnia je wysoka jakość, poza tym ich cena jest niezwykle atrakcyjna dla klienta. 

Od czego zależy cena suchej karmy dla psa?  

Zakup karmy dla psów powinien być dobrze przemyślany, a przede wszystkim dostosowany do indywidualnych potrzeb pupila. Cena, jaką posiadają karmy suche dla psów, uzależniona jest od wielu czynników. Zależy ona przede wszystkim od składu karmy, poza tym nie bez znaczenia jest wielkość opakowania – inną cenę może mieć karma dla psa 20 kg, a inną karmy w mniejszych opakowaniach. Bardzo ważny w kontekście ceny produktu jest również producent – inną cenę mogą mieć karmy pochodzące od renomowanych producentów, a jeszcze inną produkty od producentów mniej znanych. Ceny karm uzależnione są również od aktualnej sytuacji na rynku – wyższa cena produktu może być związana np. ze wzrostem kosztów poszczególnych surowców. 

Karmy dla psów różnych ras – dostępność 

Charakteryzujące się wysoką jakością karmy dla psów dostępne są w ofercie Aldomarket.pl. Sklep oferuje klientom produkty od renomowanych producentów, które wyróżnia wysoka jakość. W ofercie znaleźć można cieszące się ogromną popularnością produkty, do których zalicza się:

 • karma dla psów z wołowiną,
 • karma dla psów z kurczakiem.

W bogatym asortymencie dostępna jest między innymi karma dla psa 20 kg. Wysokiej jakości karma, którą oferuje hurtownia karmy dla psów Aldomarket, zapewni pupilowi wszystko, co jest niezbędne do utrzymania go w dobrej kondycji oraz zdrowiu i samopoczuciu. Tanie i dobre karmy z tej hurtowni zaspokoją potrzeby żywieniowe nawet najbardziej wymagających czworonogów, zarówno w kwestii wartościowego składu, jak i ceny, która jest konkurencyjna.