10 mar 2023

Jaką przyczepę wybrać do transportu ziarna?

Prawidłowe funkcjonowanie gospodarstwa rolnego wymaga ciągłego wdrażania nowoczesnych rozwiązań. W parku maszynowym szczególnie ważne są przyczepy rolnicze, które wykorzystuje się przede wszystkim do transportu płodów rolnych. Jaką przyczepę do transportu ziarna wybrać? Po odpowiedź zapraszamy do naszego wpisu! 

Przyczepy rolnicze do transportu ziarna – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Decydując się na zakup przyczepy rolniczej przeznaczonej do transportu ziarna, szczególną uwagę należy zwrócić na kilka istotnych elementów. Przyczepa rolnicza powinna mieć odpowiednie gabaryty, by można było dostosować ją do potrzeb gospodarstwa. Poszukiwane modele przyczep rolniczych do transportu ziarna powinny zapewniać maksymalne bezpieczeństwo przewożonego ładunku. Nie bez znaczenia przy wyborze przyczepy rolniczej jest również wysokość burt, a także system otwierania i zamykania, który ma za zadanie ułatwić załadunek oraz rozładunek materiałów. Warto też zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich zostały wykonane przyczepy rolnicze do przewozu ziarna. 

Dostępne modele przyczep rolniczych do transportu ziarna

Firma ALDO to wiodący dystrybutor funkcjonalnych i wyróżniających się niezwykłą wytrzymałością przyczep rolniczych Pronar, który oferuje szeroką gamę modeli przyczep różniących się zarówno parametrami technicznymi, jak i wyposażeniem. W ofercie naszej firmy dostępne są wysokiej jakości przyczepy rolnicze, które znajdują zastosowanie m.in. w transporcie ziarna. Różnorodność rozwiązań technicznych poszczególnych modeli przyczep rolniczych umożliwia wybór sprzętu, który będzie w jak największym stopniu dostosowany do danego gospodarstwa. 

Jaką przyczepę rolniczą wybrać do transportu ziarna?

Klientom planującym zakup przyczepy rolniczej do transportu ziarna proponujemy szereg niezawodnych rozwiązań. Oferujemy zarówno jednoosiowe przyczepy rolnicze Pronar, jak i przyczepy dwuosiowe oraz przyczepy trzyosiowe tego producenta. W naszej ofercie znaleźć można również nowe przyczepy Pronar skorupowe typu tandem, w których zostały zastosowane dwie osie. Szeroki wybór modeli przyczep rolniczych do transportu ziarna pozwoli optymalnie dostosować rodzaj przyczepy rolniczej m.in. w zależności od wielkości i potrzeb gospodarstwa.

Przyczepy rolnicze Pronar jedno-, dwu i trzyosiowe 

Do bezpiecznego i ekonomicznego transportu ziarna do gospodarstwa oraz do punktu skupu sprawdzą się następujące rodzaje przyczep rolniczych Pronar:

 • przyczepy rolnicze jednoosiowe – posiadają ładowność od 2 do 5 ton. Wyróżnia je niezawodna konstrukcja oraz uniwersalny system otwierania ścian. Na szczególną uwagę zasługują m.in. modele Pronar T655, Pronar T654 oraz Pronar T671. Ich funkcjonalność zwiększa mechanizm trzystronnego wywrotu skrzyni ładunkowej, z kolei sprawna obsługa możliwa jest dzięki sprężynom, które ułatwiają otwieranie burt. Sprawdzą się zwłaszcza w mniejszych gospodarstwach. 

 • przyczepy dwuosiowe — posiadają większy rozmiar i ładowność do 12 ton. Nowe przyczepy Pronar wyróżniają się mocną i sprawdzoną konstrukcją. Wśród nich znaleźć można zarówno modele przyczep rolniczych o ładowności poniżej 10 ton, jak np. Pronar T653, T653/1, T653/2 oraz T672, jak i modele o ładowności powyżej 10 ton, do których zalicza się np. Pronar T680, T680U, PT610 oraz PT612. Sprawdzą się głównie w średnich i dużych gospodarstwach. 

 • przyczepy rolnicze trzyosiowe — mają bardzo dużą ładowność, a pojemność ich skrzyni ładunkowej wynosi ok. 26 m3. Są łatwe w manewrowaniu, poza tym idealnie sprawdzą się w gospodarstwach wielkopowierzchniowych. Przyczepa rolnicza trzyosiowa T780 Pronar przystosowana jest do transportu po drogach z prędkością do 40 km/h. Opcjonalnie można ją dostosować do transportu z prędkością 60 km/h.  

Przyczepy skorupowe – nowe przyczepy Pronar idealne na ziarno  

W transporcie ziarna bardzo dobrze sprawdzą się również modele przyczep rolniczych skorupowych, które również obejmuje oferta ALDO. Przyczepa rolnicza skorupowa ceniona jest m.in. za:

 • dużą ładowność konstrukcyjną,

 • funkcjonalną skrzynię ładunkową o dużej pojemności, 

 • wytrzymałość i trwałość,

 • stabilność konstrukcji. 

Skorupowe przyczepy rolnicze Pronar polecane są również za jednolitą i szczelną konstrukcję, dzięki której możliwy jest transport nawet bardzo drobnego ziarna – bez potrzeby stosowania dodatkowych uszczelnień. W zależności od potrzeb właściciel gospodarstwa może wybrać jeden z dostępnych modeli, które różnią się m.in. ładownością. Oferta obejmuje m.in. modele:

 • T679M oraz T679 – ładowność do 12 ton,

 • model T669 oraz T669/1, – ładowność do 14 ton,

 • T700M – ładowność do 16 ton,

 • T700XL – model o największej ładowności, która wynosi 18 ton. 

Poszczególne modele Pronar różnią się również wysokością skrzyni. Dostępne w ofercie modele przyczep rolniczych skorupowych są ergonomiczne, z czym wiąże się zapewniające maksymalną wygodę użytkownika wyposażenie. Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia fachowców ALDO i zapytaj o najlepsze rozwiązania w zakresie transportu ziarna w Twoim gospodarstwie!