16 mar 2023

Jaką kosiarkę dyskową wybrać na nowy sezon?

Pierwszym etapem przygotowania wartościowej zielonki jest koszenie. Aby uzyskać doskonałej jakości zielonkę, warto postawić na sprawdzony sprzęt, który ułatwi niezbędne prace na użytkach zielonych. Jaką kosiarkę dyskową wybrać na nowy sezon? Do koszenia łąk i pastwisk polecane są kosiarki dyskowe Vicon, których wysoką jakość potwierdzają liczne pozytywne opinie. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki?

Do koszenia użytków zielonych wykorzystywane są m.in. kosiarki dyskowe. Przy wyborze kosiarki uwagę należy zwrócić na kilka istotnych kwestii. Bardzo ważna jest m.in. powierzchnia łąki oraz innych terenów, które przeznaczone są do koszenia. Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj koszonej powierzchni oraz ukształtowanie terenu. 

Przy wyborze kosiarki dyskowej szczególną uwagę należy zwrócić na jej szerokość. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się kosiarki z regulacją szerokości pokosu. Jakość pracy wykonywanej przez kosiarkę dyskową uzależniona jest również od typu listwy tnącej, a także od rodzaju zawieszenia. Bardzo ważna jest też właściwa amortyzacja. Do koszenia użytków zielonych polecanie są kosiarki Vicon, które zapewniają wydajną pracę w każdych warunkach, poza tym pozwalają zachować odpowiednią jakość pokosu. 

Kosiarki dyskowe Vicon – idealne rozwiązanie na nowy sezon 

Optymalnie dostosowana do potrzeb gospodarstwa rolnego kosiarka dyskowa to klucz do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów w postaci dobrej jakościowo zielonki. W kosiarkach dyskowych Vicon element tnący stanowią płaskie dyski, na obrzeżach których umieszczone są specjalne noże. Wyróżnia się następujące rodzaje kosiarek dyskowych Vicon: 

  • czołowe – doskonale dostosowują się do rodzaju terenu. Zapewniają dokładne i równe koszenie na każdej powierzchni. Są wygodne i jednocześnie proste w obsłudze. 
  • zawieszane – wykorzystywane są do koszenia roślin na użytkach zielonych w mniejszych gospodarstwach rolnych. Doskonale kopiują teren, poza tym można nimi kosić zbocza.
  • z kondycjonerem – ich stosowanie zapewnia luźny pokos, co znacznie skraca czas jego schnięcia. Wykorzystanie kosiarek z kondycjonerem eliminuje etap przetrząsania pokosu.
  • ciągane – stosuje się je do koszenia roślin motylkowych, do których zalicza się m.in. lucernę oraz koniczynę. Zapewniają precyzyjne koszenie terenu. 

Profesjonalne kosiarki Vicon z dodatkowymi akcesoriami 

Właściwie skoszona powierzchnia użytków zielonych ma istotny wpływ na zachowanie cennych substancji odżywczych, dlatego warto postawić na dobrej jakości sprzęt do koszenia. Precyzyjne koszenie roślin na trwałych użytkach zielonych przeznaczonych do bezpośredniego skarmiania zwierząt hodowlanych lub do dalszej przeróbki zapewnią wysokiej jakości kosiarki Vicon. Do niewątpliwych zalet kosiarek dyskowych Vicon zalicza się:

  • precyzyjne i bezpieczne koszenie runi łąkowej,
  • możliwość regulacji szerokości pokosu do szerokiego lub wąskiego bez używania dodatkowych narzędzi,
  • trzypunktowy układ zawieszenia,  
  • posiadane zabezpieczenie najazdowe,
  • niski poziom generowanego hałasu podczas wykonywanych prac. 

Do innych zalet, jakie posiadają kosiarki Vicon zalicza się doskonałe kopiowanie terenu oraz łatwy transport w pionowej pozycji. Na uwagę zasługuje również możliwość zwiększenia ich funkcjonalności dzięki dodatkowym akcesoriom, do których zalicza się np. kondycjoner, dzięki któremu można uzyskać luźny pokos. Ważną zaletą kosiarek Vicon jest doskonała relacja na linii cena – jakość. 

Profesjonalne doradztwo ALDO

Skorzystaj z doradztwa fachowców ALDO i zapytaj o najlepsze rozwiązania dla Twojego gospodarstwa. Dobierzemy najbardziej optymalny model kosiarki Vicon oraz pomożemy także wybrać najlepszą formę finansowania jej zakupu. Informacje uzyskasz w Punktach Sprzedaży ALDO: