14 sie 2023

Jaką karmę dla psów po sterylizacji wybrać?

Wybór odpowiedniego jedzenia dla psa to nie lada wyzwanie dla właściciela. Wybierając jedzenie dla psa, uwagę należy zwrócić na wiele elementów. Nieco inaczej powinien być karmiony, chociażby szczeniak, a jeszcze inaczej pies dorosły, czy też po zabiegu sterylizacji. Szczególną rolę w żywieniu czworonogów odgrywa karma dla psa, która powinna być smaczna i zdrowa. Jaka jest najlepsza karma dla psa i gdzie można kupić wyróżniające się wysoką jakością karmy dla psów po sterylizacji? 

Jedzenie dla psa – od czego zależy wybór? 

O tego, jaka karma dla psów będzie najlepszym rozwiązaniem, zależy wiele czynników. Wybierając karmy dla psów, szczególną uwagę należy zwrócić na:

  • wiek zwierzęcia – składników w innych ilościach potrzebować będą szczenięta, a w jeszcze innych psy dorosłe, czy też psi seniorzy, 
  • aktywność fizyczną – inaczej będą żywione psy aktywne i pracujące, a inaczej tzw. psy kanapowe,  
  • rasę psa – innej karmy mogą wymagać psy rasy małej, a jeszcze innej psy ras średnich oraz dużych ras, 
  • zdrowie i kondycję pupila – od tego, jaka sucha karma dla psa zostanie wybrana, zależy również obecność chorób, alergie, czy też przebyte zabiegi, w tym zabieg sterylizacji. 

W żywieniu znaczenie odgrywa zarówno odpowiednio dobrana do indywidualnych potrzeb karma sucha dla psa, jak i stały dostęp do świeżej wody. 

Sucha karma dla psa z dużą zawartością mięsa

Odpowiednio dobrana do potrzeb czworonogów karma dla psów powinna dostarczać im niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju składniki pokarmowe. Szczególnym rodzajem jedzenia dla psa jest sucha karma dla psa z dużą zawartością mięsa, która zapewnić może prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Na szczególną uwagę zasługuje:

Wartościowa dieta w większości powinna składać się między innymi z mięsa. Jeśli chodzi o żywienie pupili, karma dla wszystkich psów z dużą zawartością mięsa to produkt, który zawiera w składzie minimalną zawartość mięsa na poziomie 50%. 

Karma dla psa po sterylizacji – na co zwrócić szczególną uwagę?

Bardzo często psy poddawane są zabiegowi pozbawienia płodności, inaczej sterylizacji. Wpływa on na zmiany w gospodarce hormonalnej pupila – u psów po sterylizacji tempo metabolizmu wzrasta, w związku z czym wzrasta ryzyko wystąpienia otyłości, które jest kilkukrotnie wyższe niż u psów, które nie zostały poddane zabiegowi. Jaka karma dla psa po sterylizacji będzie najlepsza? Szczególną uwagę należy zwrócić na jakość podawanej psu karmy, biorąc jednocześnie pod uwagę spadek zapotrzebowania energetycznego organizmu. Po sterylizacji sprawdzić się może najlepsza karma dla psa, którą wyróżnia wysoka jakość, poza tym pamiętać należy również, aby suche karmy dla psa miały odpowiedni skład. 

Jakie karmy dla psów po sterylizacji wybrać? 

W przypadku czworonogów po sterylizacji sprawdzić się może karma dla psów uniwersalna o obniżonej zawartości tłuszczu i wysokim poziomie błonnika. Karmy suche dla psów po sterylizacji powinny zawierać w składzie między innymi L-karnitynę, która przyspiesza proces spalania tłuszczu. Przy wyborze karmy należy jednak uwzględnić także: 

  • gatunek psa, 
  • rasę, 
  • wiek, 
  • stopień aktywności fizycznej, 
  • wagę,
  • stan zdrowia. 

W przypadku psów po sterylizacji uwagę należy zwrócić nie tylko na odpowiednio dobrane karmy dla psów różnych ras – bardzo ważną rolę odgrywa również codzienna aktywność psa, która także może ograniczyć ryzyko przybierania na wadze pupila. 

Dostępne karmy dla psów różnych ras 

Karmy przeznaczone dla psów, które wyróżnia wysoka jakość, oferuje hurtownia karmy dla psów Aldomarket. Interesuje Cię dobra i tania karma dla psa po sterylizacji, czy też karmy dla psów, które nie zostały poddane zabiegowi sterylizacji? Internetowy sklep Aldomarket.pl oferuje produkty takie jak karma pełnoporcjowa dla psów, w tym karma dla psa 20 kg. W ofercie dostępne są smaczne karmy o doskonale zbilansowanym składzie, które wpłyną korzystnie na zdrowie i samopoczucie pupila.