05 wrz 2023

Jaka karma dla psa seniora będzie najlepsza?

Na zdrowie i kondycję organizmu czworonoga ogromny wpływ ma wiele czynników. Jednym z nich jest jedzenie dla psa. W żywieniu pupili na szczególną uwagę zasługują karmy dla psów, które wyróżnia wysoka jakość i odpowiednio zbilansowany skład. Jaka karma dla psa seniora będzie najlepszym wyborem? Po więcej informacji na ten temat zapraszamy do naszego wpisu!

Jedzenie dla psa – na co warto postawić? 

Potrzeby żywieniowe psa zmieniają się wraz z wiekiem. Na szczególną uwagę zasługuje wybierana przez opiekunów pupili karma dla psa seniora. Starannie dopasowana karma sucha dla psa seniora może korzystnie wpłynąć na jego stan zdrowia, a także na samopoczucie. Kiedy pies stanie się seniorem, szczególną uwagę należy zwrócić na skład karmy dla psów różnych ras, w którym nie powinno zabraknąć ważnych dla jego zdrowia i kondycji makro- oraz mikroelementów. Odpowiednio zbilansowana karma może ograniczyć ryzyko rozwoju poważnych schorzeń, do których zalicza się:

  • nadwagę i otyłość,
  • niewydolność nerek,
  • problemy z dziąsłami i uzębieniem.

Oprócz wyboru karmy opiekun czworonoga powinien również zadbać o to, aby miał on stały dostęp do świeżej wody. 

Jaka sucha karma dla psa seniora?

Wybierając suche karmy dla psa seniora, uwagę należy zwrócić między innymi na ich skład. Karma dla psów seniorów powinna zawierać przede wszystkim witaminę A, która wpływa korzystnie na wzrok i sierść, poza tym karma dla psów uniwersalna powinna zawierać w składzie również witaminę B na kondycję fizyczną oraz witaminę K, która wzmacnia kości, poza tym ogranicza ryzyko rozwoju problemów z krzepliwością. Uwagę należy zwrócić także na obecność witaminy E, która wspiera układ odpornościowy psa oraz na mającą korzystny wpływ na mięśnie i stawy witaminę D. W składzie karm dla psów seniorów nie powinno również zabraknąć składników mineralnych oraz będących źródłem energii węglowodanów. 

Najlepsza karma dla psa seniora – czyli jaka?

W przypadku starszych pupili rozwiązaniem mogą okazać się karmy dla psów, w składzie których znaleźć można wartościowe kwasy tłuszczowe z grupy omega-3. Karma dla psów uniwersalna zawierająca w składzie kwasy omega-3 poprawi kondycję czworonogów, poza tym wpłynie korzystnie na pamięć, a także na wzrok i układ nerwowy psa. Najlepsza karma dla psa seniora to karma, której wartościowy skład pozwoli cieszyć się pupilowi przez długi czas znakomitym zdrowiem i kondycją. 

Dobra i tania karma dla psa seniora 

Wybór najlepszej karmy dla psa seniora, podobnie jak dla psów młodszych, powinien być dokładnie przemyślany, ponieważ jest jednym z najważniejszych czynników zapewniających pupilowi doskonałe zdrowie i kondycję. Przed zakupem karmy wielu właścicieli czworonogów zwraca uwagę zarówno na jakość, jak i na cenę produktu. Interesuje Cię dobra i tania karma dla psa? Wysokiej jakości sucha karma dla psa w przystępnej cenie dostępna jest w ofercie Aldomarket. Postaw na jedzenie dla psa, które zapewni mu najlepsze warunki żywieniowe!

Hurtownia karmy dla psów ALDO

Jeśli potrzebne Ci są karmy suche dla psów, które wyróżnia wysoka jakość, znalazłeś się we właściwym miejscu. Hurtownia karmy dla psów Aldomarket oferuje swoim klientom wartościowe i smakowite produkty, które przypadną do gustu każdemu pupilowi. W ofercie sklepu dostępne są produkty takie jak:  

Sklep oferuje klientom produkty w różnych opakowaniach – dostępna jest w nim między innymi karma dla psa 20 kg.