18 paz 2021

Firma ALDO dla akcji Sprzątamy Myszyniec

Z właścicielami firmy ALDO, Leszkiem i Andrzejem Długołęckim rozmawia Paulina Józefiak.

PJ: Firma ALDO działa na rynku już od ponad 20 lat. Przez ten czas realizujecie Państwo konkretną misję, której nieodłączną częścią jest zaangażowanie społeczne. Proszę przybliżyć, jaki jest cel tych działań?

LD: Dążymy do tego, aby ALDO jako przedsiębiorstwo nie tylko było solidnym partnerem w trosce o wzrost, ale jednocześnie wspierało i angażowało się ważne sprawy lokalne. Funkcjonujemy wśród i dla ludzi, dlatego chcemy także działać razem z nimi. Nie ma ku temu lepszej drogi, jak tylko podejmowanie wspólnych idei, których cel będzie korzyścią dla całej lokalnej społeczności. 

PJ: To bardzo szczytne zachowanie. Czym się panowie kierujecie?

AD: W ALDO rozumiemy, że każda, nawet najmniejsza cegiełka stanowi niezbędny element do zbudowania czegoś większego. Właśnie takie pozornie niewielkie inicjatywy społeczne nieustannie kształtują nasze otoczenie, przedsiębiorstwo, jak i przynoszą ogromną satysfakcję całej firmie.

PJ: “Pozornie niewielkie inicjatywy” – proszę to rozwinąć.

AD: W prowadzeniu firmy pomagają nam uniwersalne wartości. Jedną z nich jest partnerstwo, które nawiązujemy z naszymi Klientami oraz całą lokalną społecznością. Wspieramy miejscowy klub sportowy, młodzież z tutejszych szkół i promujemy kulturę naszego regionu. Ostatnio dopingowaliśmy uczniów Suwalskiego Centrum Kształcenia Rolniczego podczas szkolnego konkursu w orce. Widząc zaangażowanie tych młodych chłopaków, wiemy, że to wsparcie jest dla nich naprawdę cenne.

Cenne jest także nasze otoczenie i właśnie o nie zadbamy w najbliższym czasie. Firma ALDO jest zaangażowana w akcję “Sprzątamy Myszyniec”, którą organizuje "Tygodnik Ostrołęcki" i Gmina Myszyniec.

PJ: Skąd pomysł na taką akcję?

LD: Sukcesy muszą mieć solidną podstawę. Chcemy budować ten fundament. Akcja “Sprzątamy Myszyniec” to część międzynarodowej inicjatywy “Sprzątania świata”, dlatego z tak wielką przyjemnością dołączamy do tej akcji. Uczestnikami będą uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Myszyńcu i cieszy nas, że już wśród dzieci rozwija się świadomość ekologiczną. 

AD: Nie wyobrażamy sobie, że mogłoby zabraknąć ALDO wśród partnerów tej akcji. Myszyniec jest naszą małą ojczyzną i z przyjemnością działamy w trosce o jej wzrost. Przy okazji z góry dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami zaangażowali się w tą inicjatywę. Jesteśmy przekonani, że razem możemy więcej.

PJ: Dziękuję panom za rozmowę. 

LD: Również dziękujemy.