03 lis 2023

Dopłaty na Rolnictwo 4.0 – nabór wniosków już niebawem

Najogólniej mówiąc, Rolnictwo 4.0 to program dofinansowania inwestycji w nowe technologie dla gospodarstw rolnych. Nabór wniosków o dofinansowanie ma wystartować już 15 listopada 2023 r.

Katalog inwestycji w ramach programu Rolnictwo 4.0 jest bardzo bogaty. Między innymi można z niego sfinansować zakupy narzędzi rolnictwa precyzyjnego jak np. systemy sterowania maszynami.

W ramach Rolnictwa 4.0 możemy też zainwestować w oprogramowanie wspierające zarządzanie i podejmowanie decyzji, a także zakupić maszyny czy doposażyć posiadany sprzęt w odpowiednie czujniki.

W przypadku wniosków złożonych przez rolników poniżej 41 roku życia, a także dla gospodarstw ekologicznych przewidziano wsparcie w wysokości do 80 %. Pozostali wnioskodawcy mogą ubiegać się o zwrot nawet o 65% kosztów inwestycji.

Szczegółowe informacje na temat zakresu finansowania znajdziecie oczywiście na stronach ARiMR, ale z pewnością wato się tym programem zainteresować. Tym bardziej że planowo nabór ma potrwać tylko do 15.12.2023 lub do wyczerpania środków.

Nasi doradcy chętnie pomogą w doborze maszyn i sprzętu objętego tym programem finansowania. Zapraszamy do kontaktu.

Dopłaty na Rolnictwo 4.0