08 maj 2023

Dobór olejów i środków smarnych w rolnictwie

Właściwy dobór olejów i środków smarnych w rolnictwie to gwarancja wydajnej pracy. Właściwy olej do traktora zapewni także jego bezawaryjną pracę. To również fundament trwałości maszyny. Olej silnikowy i przekładniowy dopasowany do charakterystyki maszyny zapewni też jej maksymalną wydajność w każdych warunkach atmosferycznych. Sklep rolniczy aldomarket oferuje szeroki wybór olejów i środków smarnych do maszyn rolniczych. 

Oleje silnikowe dla ciągników rolniczych

Oleje silnikowe serii AGRIFARM powstały z myślą o maszynach rolniczych. Zapewniają maksymalną niezawodność działania, a także trwałość silników maszyn rolniczych. Olej Fuchs Agrifarm MOT 15W40 to idealny olej silnikowy do traktora. Jest przeznaczony do wysokoobciążonych silników Diesla, również z turbodoładowaniem. Można go stosować także w samochodach ciężarowych i maszynach budowlanych.

Oleje silnikowe TITAN

Opracowane przy współpracy z wiodącymi producentami silników. szybciej i łatwiej dostają się do poszczególnych elementów silnika i przekładni, wszędzie gdzie potrzebny jest film smarny, nawet w ekstremalnych warunkach, przez cały okres pomiędzy wymianami oleju. Oleje TITAN wytwarza się z najwyższej jakości surowców. TITAN to olej, który zapewnia łatwy rozruch, mniejsze zużycie podzespołów, a także mniejsze zużycie paliwa. Oleje TITAN można kupić w opakowaniach 1-litrowych na dolewki. Olej dostępny jest także w opakowaniach o pojemności 5, 20 oraz 205-litrowe beczki.

Wielosezonowy olej do ciągnika rolniczego.

Olej Fuchs Agrifarm MOT 15W40 spełnia wymagania europejskich i amerykańskich producentów silników. Jest to olej wielosezonowy. Jego właściwości pozwalają bowiem na stosowanie go w bardzo szerokim zakresie temperatur.

Olej przekładniowy do ciągnika rolniczego

Agrifarm Gear 80W90 to wielosezonowy olej przekładniowy przeznaczony do przekładni zsynchronizowanych i niezsynchronizowanych, osi, skrzynek rozdzielczych i przekładni odbioru mocy w maszynach rolniczych i budowlanych.

Olej Agrifarm zapewnia optymalną ochronę przed zużyciem oraz ogranicza hałas pracującej przekładni. Pozwala też na prawidłową pracę przekładni w niskich temperaturach. Zabezpiecza przekładnię nawet w przypadku krótkich prac w okresie zimowym. W aldomarket oferujemy oleje w opakowaniach 5 i 20 l.

Olej przekładniowo-hydrauliczny do maszyn rolniczych

Olej Agrifarm STOU 10W30 to wielofunkcyjny olej, który można stosować w układach hydraulicznych, w przekładniach, a także silnikach. Może być stosowany w silnikach benzynowych oraz wysokoprężnych, również z turbodoładowaniem. Jako olej przekładniowy Agrifarm STOU 10W30 może być stosowany w skrzyniach biegów, zwolnicach a także mokrych hamulcach i sprzęgłach. W układach hydraulicznych ma zastosowanie w układach siłowych i sterujących.

Oleju Fuchs Agrifarm STOU 10W30 to olej wielosezonowy. Umożliwia pewny rozruch nawet w ekstremalnych temperaturach i zapewnia optymalne smarowanie niezależnie od temperatury i obciążenia. Zapewnia też ochronę antykorozyjną podczas dłuższych postojów maszyny. Aldomarket oferuje olej w opakowaniach 5, 20 i 205 l.

Oleje hydrauliczne do ciągników i maszyn rolniczych

Wysokiej klasy olej hydrauliczny Fuchs Agrifarm Hydratec HVI46 oparty jest na najwyższej klasy olejach mineralnych. Cechuje go wysoki wskaźnik lepkości i zdolność do separacji wody. Specjalistyczne dodatki znajdujące się w jego składzie sprawiają, że doskonale zabezpiecza antykorozyjnie elementy układów, w których jest stosowany. Jego podstawowe przeznaczenie to układy smarowania łożysk wymagające oleju wysokiej klasy o szerokim zakresie pracy temperatur oraz układy obiegowe. Ma niską skłonność do pienienia się i długą żywotność. Dostępny w opakowaniach 5 i 20 l.

Smar do maszyn rolniczych

Smary do maszych rolniczych RENOLIT są opracowane pod kątem stałego i długotrwałego smarowania. Wyróżniają się wysoką wydajnością oraz niezawodnością. Chronią one również materiały uszczelniające. Smar RENOLIT w aldomarket dostępny jest w opakowaniach 2,4 kg, a także większych czyli 5 i 18 kg.

Gdzie kupić oleje i smary Fuchs?

Szeroki wybór środków smarnych można znaleźć w ofercie rolniczego sklepu internetowego aldomarket. Sklep rolniczy aldomarket oferuje oleje i smary Fuchs do maszyn rolniczych, a także płyny do chłodnic i dodatki do paliwa. Aldomarket to także fachowe doradztwo. Profesjonalni doradcy pomogą jaki olej dobrać do ciągnika.