20 gru 2022

Ciągniki kompaktowe Kubota w walce z zimą

Ciągniki Kubota można spotkać najczęściej podczas pracy na polach i w gospodarstwach rolnych. Jednak nie próżnują również zimą. Są niezastąpioną pomocą przy zimowym utrzymaniu dróg i chodników.  

Kubota śniegu się nie boi

Ostatni atak zimy pokazał, jak istotny jest wydajny sprzęt do odśnieżania. Kierowcy w okolicach zasypanych śniegiem Bartoszyc, na pewno zauważyli i docenili pracę, dostarczonego przez ALDO sprzętu Kubota. Ciągnik Kubota M7-153 w służbie bartoszyckich drogowców skutecznie walczył z zalegającym na drogach śniegiem.

W warunkach zimowych przy pracy najczęściej można spotkać jednak kompaktowe ciągniki Kubota. Nawet w najtrudniejszych warunkach, przy niskich temperaturach i padającym śniegu, pokazują swoją klasę, skutecznie radząc sobie z usuwaniem śniegu i posypywaniem odśnieżonej nawierzchni.

Ciągniki kompaktowe Kubota

Kubota oferuje kilka serii wielozadaniowych ciągników kompaktowych. Do najpopularniejszych należą ciągniki Kubota serii B1, B2 i LX. Moc ich niezawodnych i oszczędnych silników Diesla sięga od 12 KM (w przypadku ciągnika Kubota B1121), aż po 40 koni mechanicznych w ciągniku Kubota LX-401. Szeroki wachlarz mocy pozwala optymalnie dobrać model ciągnik do stawianych przed nim zadań. Wszystkie silniki Kubota spełniają oczywiście normę emisji spalin Stage V. Nie będą uciążliwe dla otoczenia nawet w miejscach intensywnego ruchu pieszych. 

Niezawodny napęd 4x4

Zimą napęd na 4 koła to gwarancja sukcesu. Dzięki dobrej trakcji ciągniki kompaktowe Kubota skutecznie radzą na śliskiej lub zaśnieżonej nawierzchni. Wszystkie traktory kompaktowe Kubota w standardzie mają napęd 4WD. Poprawia on trakcję na śliskiej nawierzchni, zwiększa wydajność, zwiększa także bezpieczeństwo pracy. Pozwala też ograniczyć buksowanie kół napędowych, co w efekcie obniża średnie spalanie.

Napęd jest przenoszony za pośrednictwem mechanicznych skrzyń biegów lub przekładni hydrostatycznych. Precyzyjne trzyzakresowe przekładnie HST trafiają do ciągnika Kubota serii LX oraz wybranych modeli serii B2. Przekładnia HST świetnie sprawdza się warunkach zimowych. Jest prosta w obsłudze i precyzyjna. Umożliwia idealne dobranie prędkości i dozowanie momentu obrotowego, a jest to bardzo ważne na nawierzchniach o ograniczonej przyczepności. 

Zwrotny i lekki ciągnik kompaktowy

Dzięki niewielkim wymiarom i zwrotności ciągniki kompaktowe Kubota idealnie sprawdzają się podczas zimowego odśnieżania w każdych warunkach. Wjadą nawet w najciaśniejsze zakamarki. Najmniejszy ciągnik, czyli Kubota serii B1 jest w stanie przejechać, odśnieżyć i posypać chodniki o szerokości do 1 m! Podobnie sprawnie na ograniczonej przestrzeni radzą sobie również traktory Kubota serii B2.

Liczy się też niska masa. To niezwykle istotne przy odśnieżaniu powierzchni o ograniczonej nośności, np. miejskich chodników lub parkowych alejek. Ciągniki kompaktowe Kubota mogą się po nich przemieszczać bez obawy o zniszczenie nawierzchni. Najmniejszy model serii B1 ma bowiem masę własną tylko 460 kg. Niewiele cięższe są modele Kubota z serii B2. Ich masa własna waha się między 730 i 790 kg. 

Zimowe osprzęt do odśnieżania 

Wszystkie ciągniki kompaktowe Kubota mają wydajne układy hydrauliczne oraz tylny TUZ. Opcjonalny przedni podnośnik, który można zamówić i zamontować w naszych serwisach, umożliwia podwieszenie różnorodnego osprzętu wykorzystywanego przy odśnieżaniu. Dzięki niemu ciągniki kompaktowe Kubota można w wygodnie i szybko agregować z pługami prostymi, pługami o nastawie hydraulicznej, lub pługami łamanymi. Ciągniki z przednim wałkiem odbioru mocy poradzą sobie skutecznie nawet z grubą pokrywą śnieżną dzięki możliwości montażu pługów wirnikowych.

Sprzęt do posypywania nawierzchni

Tylny TUZ umożliwia zawieszenie rozsiewaczy nawozów Kubota, które zimą przejmą rolę piaskarko-solarek. Najmniejszy z rozsiewaczy ma wraz z ładunkiem masę 303 kg i zapotrzebowanie na moc zaledwie 10 KM. Bez problemu współpracuje nawet z najmniejszym ciągnikiem Kubota serii B1. Ciągniki serii LX pokażą klasę przy posypywaniu większych powierzchni, np. dużych parkingów lub placów w centrach logistycznych. Po zamontowaniu rozsiewacza Kubota VS600 o ładowności 600 kg, za jednym przejazdem, mogą rozsypywać piasek i sól na szerokość nawet do 12 m.

Fachowo pomożemy wybrać ciągnik i osprzęt

Wszelkich informacji o ciągnikach kompaktowych Kubota i zimowym osprzęcie do nich udzielają nasi doradcy w Punktach Sprzedaży w Myszyńcu, ul. Prosta 1, tel. (29) 772 19 88, Ełku, ul. Srebrna 12, tel. (87) 520 00 38 i Wójtowie, ul. Grabowa 1, tel. (89) 741 00 98. Fachowo wybiorą model pługa śnieżnego, rozsiewacza lub szczotki do zamiatania optymalnych dla każdego modelu ciągnika Kubota.