29 sie 2022

Bieg Miodobrania Kurpiowskiego za nami

W minioną sobotę odbył się wspierany przez nas Bieg Miodobrania Kurpiowskiego. W ramach tego wydarzenia odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny na atestowanej dziesięciokilometrowej trasie z Myszyńca do Kurpiowskiej Krainy nad zalewem Wykrot. W rywalizacji wzięło udział ponad 300 osób.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wśród uczestników biegu głównego, ale i w zawodach dla najmłodszych biegaczy oprócz mieszkańców powiatu ostrołęckiego rywalizowało wielu przyjezdnych – Dzieci przyjechały z województwa mazowieckiego. Mieliśmy tu dzieciaki z Gdańska, z Gdyni – mówi Robert Michajłow, organizator biegu i dodaje z satysfakcją – widać, że ten bieg rozrasta się z roku na rok

Pomimo żaru, jaki lal się z nieba zawodnicy osiągali imponujące wyniki. Zwycięzcą biegu na 10 km został Damian Świerdzewski, który linię mety przekroczył po zaledwie 31 minutach i 56 sekundach od startu. Wśród pań, z czasem 42:51, zwyciężyła Weronika Lenkiewicz. Zawodnicy podkreślali doskonałą organizację imprezy.

Burmistrz Myszyńca, Elżbieta Abramczyk, z uznaniem wyrażała się o sukcesie tego wydarzenia i dziękowała naszej firmie za wsparcie, jakiego udzieliliśmy. Także organizator biegu docenił nasze zaangażowanie – Mamy jednego wyróżniającego się sponsora. Jest to nasza miejscowa, lokalna firma ALDO – powiedział Robert Michajłow – Jej właściciele, panowie Leszek i Andrzej Długołęccy już w ubiegłym roku wsparli organizację biegu, a w tym roku jeszcze wzmocnili to wsparcie, finansując nagrody dla dzieci we wszystkich kategoriach wiekowych. Mam nadzieję, że tak współpraca będzie kontynuowana. 

My też mamy taką nadzieję, gdyż zawsze chętnie wspieramy inicjatywy integrujące mieszkańców i wspierające kulturę kurpiowską. Mamy ogromną satysfakcję, że możemy przysłużyć się lokalnej społeczności.
Bieg Miodobrania Kurpiowskiego