25 maj 2022

ALDO jak kurpiowska wycinanka

Z pewnością jednym z najbardziej rozpoznawalnych atrybutów Kurpiowszczyzny jest kurpiowska wycinanka. Jej stworzenie wymaga wiele czasu, cierpliwości i odpowiednich umiejętności. Ta regionalna ozdoba to niezliczona ilość misternych wzorów układających się w spójną całość, a jej cechą charakterystyczną jest symetria. Podobne jest z naszą firmą. Jej zbudowanie zajęło wiele czasu i wymagało wytrwałości w dopracowywaniu najdrobniejszych szczegółów, ale efekt jest nieprzeciętny. ALDO to przedsiębiorstwo, w którym zachowana jest symetria pomiędzy profesjonalnym biznesem a rodzinną atmosferą i zaangażowaniem w sprawy lokalnej społeczności.

Jak powstawała nasza firma?

Andrzej Długołęcki wspomina, że zakładając ALDO z bratem Leszkiem 20 lat temu, nie wybiegali tak daleko w przyszłość. Jednak ich zaangażowanie, fachowość i niesłychana determinacja, aby stworzyć coś więcej niż firmę, sprawiły, że ich pozycja zarówno na rynku rolnym, jak i wśród członków lokalnej społeczności zaczęła systematycznie rosnąć. – Dla nas było ważne, żeby pracować w miejscu, w którym się wychowaliśmy, żeby zmienić obraz miejscowości, z której pochodzimy. Myślę, że nam się w dużej mierze to udało – mówi Andrzej Długołęcki. Zaufanie klientów oparte nie tylko na relacjach biznesowych okazało się strzałem w dziesiątkę. Właściciele ALDO i ich pracownicy od początku działali w trosce o wzrost nie tylko firmy, ale także z dbałością o poprawienie komfortu ciężkiej pracy w okolicznych gospodarstwach. Partnerskie stosunki są także domeną wewnętrzną w ALDO – W firmie panuje atmosfera rodzinna, nie jesteśmy korporacją. Każdy z pracowników może do nas przyjść, porozmawiać i jeżeli ma pytania czy uwagi to zachęcamy, żeby się z nami nimi podzielić – deklaruje Leszek Długołęcki.

ALDO dziś

Po dwudziestu latach pracy nad tą kurpiowską wycinanką ALDO wciąż wspiera lokalne inicjatywy społeczne, kulturalne, a ostatnio także edukacyjne. Dzięki współpracy z Zespołem Szkół Powiatowych w Myszyńcu w naszych warsztatach, pod okiem najlepszych specjalistów swoje umiejętności będą rozwijać przyszli mechanicy-operatorzy pojazdów i maszyn rolniczych. Dzięki temu jak bardzo nasza firma rozwinęła się przez te lata, uczniowie będą mieli możliwość poznania najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych rozwiązań techniki rolniczej. ALDO to dziś potężna firma nie tylko dlatego, że stale zwiększa obszar swoich działań, ale także dlatego, że zdobyła zaufanie najbardziej znanych marek w branży, które powierzyły nam prowadzenie autoryzowanych punktów handlowych i serwisowych w naszym regionie. 
Szerzej o tym jak w trosce o wzrost rozwijała się nasza firma, właściciele opowiadają w wywiadzie dla portalu agroFakt.pl
Zachęcamy do lektury, bo to niezwykła historia.

Załoga ALDO