25 kwi 2022

ALDO, czyli w trosce o wzrost

ALDO to nowoczesne, rodzinne przedsiębiorstwo, które zajmuje się sprzedażą maszyn renomowanych marek i zapewnia kompleksową obsługę rolnictwa. Firmę założyli na Kurpiowszczyźnie ponad 20 lat temu bracia Andrzej i Leszek Długołęccy. Od początku przyświecał im jasny cel: pomoc gospodarstwom w rozwoju, aby praca w rolnictwie stała się lżejsza. Dzięki nim ALDO wyrosło na lokalne imperium i stało się motorem napędowym zmian dla lokalnej społeczności.

ALDO to rodzinne przedsiębiorstwo założone w 1999 roku przez braci Leszka i Andrzeja Długołęckich w Surowem na Kurpiowszczyźnie. Właściciele firmy wychowali się na wsi pomagając rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa zajmującego się produkcją mleka.

- Wiedzieliśmy, że jest duże zapotrzebowanie w gospodarstwach na rozwój i zakup nowych maszyn. Gospodarstwo naszych rodziców było małe i nie było zmechanizowane. Więc od najmłodszych lat myśleliśmy, co zrobić, żeby praca na wsi była trochę lżejsza – opowiada Andrzej Długołęcki.

Firma ALDO na początku swojej działalności prowadziła sprzedaż maszyn w gminie Czarnia, obecnie działa w 30 powiatach północno-wschodniej Polski i zatrudnia około 150 osób. 

W trosce o wzrost
W ofercie ALDO znajdują się produkty najwyższej jakości i maszyny renomowanych marek tj. Kubota, z którą firma pracuje od 2013 roku. Wtedy to ALDO zostało odznaczone wyróżnieniem „Debiut roku Kubota”, a w 2018 roku – „Diler roku Kubota”. Firma może również pochwalić się największą sprzedażą ciągników Kubota serii M7 w 2020 roku, a w 2021 roku znalazła się na 3. pozycji w rankingu sprzedaży ciągników rolniczych tej marki. 

ALDO jest również dilerem marki Kverneland. W 2011 roku zostało docenione jako „Debiut roku Kverneland”, a w latach 2016, 2017 i 2018 – „Diler roku Kverneland”. Od 4 lat ALDO znajduje się na pierwszym miejscu sprzedaży maszyn tej marki w Polsce. ALDO jest również dystrybutorem De Heus, wiodącego producenta pasz w naszym kraju. W ofercie firmy znajdziemy także wiele innych produktów tj. paliwo, nawozy, części do ciągników i maszyn różnych marek.

Lokalny opiekun i patriota
ALDO aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności i kultywuje kurpiowskie tradycje. Rozmawiając z właścicielami firmy łatwo można wyczuć, że ich pasje to kultura kurpiowska, piłka nożna oraz rzecz jasna maszyny.

- Dorastaliśmy w latach 80. W polskich gospodarstwach maszyn było wtedy bardzo mało, więc każda możliwość zakupu maszyny, która ułatwiała pracę, to było święto w gospodarstwie. Cieszymy się, że proponowane przez nas rozwiązania pozwalają się rozwijać gospodarstwom – mówi Leszek Długołęcki.

Cały wywiad z właścicielami firmy ALDO przeczytacie Państwo w artykule opublikowanym na łamach portalu AgroFakt.pl.

Wszystkich Państwa zainteresowanych niezawodnymi rozwiązaniami z portfolio ALDO zachęcamy do kontaktu!